Autokross/Folkreiss: Čempionāta sastāvs zināms, otrās dienas pieteikšanās turpinās

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
20.06.2014
09:55

Noslēdzies pieteikumu termiņš 28. jūnija Latvijas autokrosa čempionāta posmam Vecpilī. Savukārt vēl līdz trešdienai, 25. jūnijam turpinās pieteikšanās LAF Folkreisa Vasaras kausa otrajam posmam un LAF Krosa komisijas autokrosa kausa astotajam posmam, kas turpat Vecpilī notiks 29 jūnijā.

Čempionāta pieteikumu skaits ceturtdien apstājās pie atzīmes „62”. Par klašu sastāviem kvoruma ziņā nebija bažu jau pirms pāris dienām, taču tobrīd vēl nebija saņemti visi Beta bagiju pieteikumi. Šobrīd šķiet, ka bērnu klasei neizdosies iegūt ieskaites kvorumu, jo sacīkstei nav pieteikušies Lietuvas braucēji, kuri allaž laipni gaidīti. Tomēr atlikušajā nedēļā sportisti var arī uzrasties.

Pārējās klases – pieklājīgi virs ūdens. Visvairāk, kā prognozēts, dalībnieku 2000 Super klasē – 15 pieteikumi. Pāri atzīmei „12”, no kuras tiek sākta dalīšana kvalifikācijas grupās, pēdējā brīdī pārrāpās arī VAZ Klasika ar 13 pieteikumiem. Open ar 12 pieteikumiem un 1600 ar 11 pieteikumiem būs lieliskas izrādes klases visas dienas garumā, jo nebūs jādala divās daļās.

B600 pašlaik paliek pie 6+1 situācijas – seši apstiprināti dalībnieki plus viens zem jautājuma zīmes. Un jā – četri Beta bagiji. Jebkurā gadījumā, bērniem un viņu komandām nevajag nodurt galvu, jo no viņu aktivitātes būs atkarīgi klases nākotnes plāni: jo aktīvāks būs šā brīža sastāvs, jo lielākas cerības sagaidīt konkurentus nākotnē.

Svētdienas pieteikšanās vēl turpinās

Čempionāta pieteikšanās termiņš beidzies un ar sestdienu, 28. jūniju viss skaidrs. Savukārt svētdienai, 29. jūnijam pieteikšanās vēl turpinās līdz nākamās nedēļas trešdienai.

LAF Folkreisa Vasaras kausa otrajam posmam pašlaik pieteikušies 23 dalībnieki, tomēr paredzams, ka sportistu skaits pārsniegs 30 braucējus. Šobrīd interesanta iezīme – brāļu cīņas: pieteikušies jau trīs brāļu dueti: Emīls un Sandis Baltaiskalni, Roberts un Artūrs Bāriņi un Andis un Egils Dreimaņi. Turklāt vēl gatavojas pieteikties Reinis un Roberts Pelēņi, bet iespējams, ka tieši Vecpilī varētu sākties darbs pie trešā Pelēņu brāļa Matīsa karjeras uzsākšanas – paredzēta juniora atrādīšana krosa ekspertiem, pēc kā tiks pieņemts lēmums par viņa debiju kādā no šā gada posmiem.

Ja par ģimenēm – folkreisa kopvērtējumā pēc Ludzas posma divvaldībā ir tēvs un dēls Guntars un Ivo Gabrāni!

LAF Krosa komisijas kausam jau šobrīd ir interesants pieteikumu saraksts, kopumā astoņi pieteikumi. Jāatzīmē Raimonda Jerāna gatavība atgriezties cīņās, kas gan būs atkarīgs no tā, kādā stāvoklī būs auto pēc Jāņa Dreimaņa starta iepriekšējā dienā čempionātā. Līdzīgs stāsts par Jāni Miščenko – viņš ir gatavs izmantot iespēju izmēģināt trases pretējo virzienu, kas gan būs iespējams, ja sestdien beidzot tiks pārtraukta ieilgusī neveiksmju sērija. Tomēr centieni parūpēties par pieredzi trasē čempionāta trešā posma vārdā ir apsveicama.

Nojaušams, ka ar Aināra Kenigsberga VW Golf III nākamajā dienā pēc čempionāta plāno startēt Mārtiņš Druva. Mārtiņš jau ir startējis krosa kausā 2012. gada nogalē. Interesantu dienu plāno folkreisa braucējs Jānis Orbidāns, kurš ar vienu auto gatavojas startam gan folkreisā, gan autokrosā. Viņš to var darīt, jo drošības karkasa dokumentācija ļauj ar šo auto startēt arī autokrosā. Čempionāta cīņas iepriekšējā dienā būs veikuši Edijs Ošs un Mārtiņš Starks, taču arī viņi vēlas izmēģināt trases pretējo virzienu – galvenais, lai iztur tehnika. Starkam ir iespējas vai nu startēt ar ātro Ford Puma, vai atgriezties pie ziemā izmantotā VW Golf II.

Vēl viens folkreisa absolvents mēģinās spēkus krosa ieskaitē – startam gatavojas Rignars Aņišins. Savukārt trešo cīņu LAF Krosa komisijas kausā plāno aizvadīt arī Monta Beierbaha, kura kopvērtējumā ir augstā ceturtajā vietā (aiz Sanda Džeriņa, Starka un Oša).

Tomēr paredzams, ka dalībnieku skaits krosa ieskaitē vēl augs, vienīgi nav prognozējams, cik ļoti.

Vēlreiz jāatzīmē, ka, pat ja māņticība vai kāds cits iemesls čempionāta braucējiem neļauj pieteikties uzreiz arī svētdienas cīņām, bēda nav milzīga – arī sestdienas vakarā un svētdienas rītā to droši varēs izdarīt sekretariātā. Tiesa, ar -1 soda punktu, taču šādā treniņu sacīkstē, iespējams, tā nav principiāla problēma (tomēr labāk, protams, laicīgs pieteikums, kas atvieglotu organizācijas darbus).

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv