Autokross/Folkreiss: Čempionu kauss Jeršovam, folkreisā labākais Orbidāns

Viesturs Saukāns  25.09.2016 10:15 31

Dramatiskā un aizraujošā sacīkstē Brenguļu autotrasē par Čempionu autokrosa uzvarētāju sīvā cīņā kļuva Ints Jeršovs, bet LAF Folkreisa Vasaras kausa pēdējā posmā labākais bija Jānis Orbidāns. LAF Krosa komisijas kausa kopvērtējumā uzvara Jurim Zembergam, bet LAF Folkreisa Vasaras kausu izcīna Viesturs Plētiens.

Sacīkste lielās konkurences dēļ bija aizraujoša un brīžiem arī dramatiska – gan sportiskā, gan vairāku kūleņu ziņā.

Autokrosā 24 dalībnieku konkurencē par trim galvenajiem favorītiem veidojās Ints Jeršovs, Raimonds Jerāns un Jānis Kozlovskis, kuri bija spēkos ļoti līdzīgi un izcelt vienu uzvaras favorītu nevarēja.

Finālā visi trīs brauca vadošajās pozīcijās, un uzvaras likteni izšķīra Džokera apļa kombinācijas. No trešās vietas Džokerī iebrauca Jerāns, drīz vien atkal pietuvojoties priekšā braucošajiem Jeršovam un Kozlovskim. Tas ļāva Raimondam nonākt otrajā vietā pēc Jāņa došanās Džokerī. Abi aizmugures piedziņas mašīnu braucēji gaidīja līdera Jeršova Džokera braucienu, ko Ints atstāja uz pēdējo apli. Jeršovs izbrauca no Džokera praktiski blakus Jerānam, abi par spārna tiesu saskārās, taču paātrinājumā Ints aizbēga no Raimonda, ierodoties finišā pirmajā vietā.

Fināls tika aizvadīts ar atkārtotu startu, jo, nedaudz aizķēris tikko sagriezto Jura Zemberga auto, no trases izlidoja un kūleni apmeta Armands Pārupe, savu smago Volvo noparkojot uz slēgtajā parkā stāvošo Andreja Špela Opel. Arī finālā ne bez kūleņa, jo vieglu pārvēlienu uz sāniem veica Raimonds Tiltiņš.

Dramatiskajā cīņā Top-6 vietas ieguva Nils Bernāns, Uldis Andersons un Andis Ūtēns, kas arī izrādījās vienīgie finālā finišējušie.

Čempionu autokross arī bija pēdējā LAF Krosa komisijas kausa sacīkste, kurā bija jānoskaidro kopvērtējuma uzvarētājs. Viss izšķīrās pusfinālā, kurā tikās abi līderi Zembergs un Aivars Galbāliņš. Juris kvalificējās finālam, bet Aivars, tehnisku problēmu nomocīts, izstājās pusfināla pēdējā aplī. Galbāliņš cīnījās līdz beidzamam, dienas gaitā nomainot ātrumkārbu, bet pusfinālu braucot praktiski bez amortizācijas.

Līdz ar Zemberga nonākšanu finālā kļuva skaidrs, ka viņš kļūst par LAF Folkreisa Vasaras kausa ieguvēju. Viņš pievienojas šī seriāla iepriekšējo gadu uzvarētājiem Andim Kļavam (2013. un 2015. gadā) un Edijam Ošam (2014.). Ošs, starp citu, pat nestartējot pēdējā posmā, kļuvis par šī seriāla trešās vietas ieguvēju.

LAF Folkreisa Vasaras kausā izcila drāma cīņā par kopvērtējuma uzvaru. Saasinājums cīņai starp Viesturu Plētienu, Ivo Gabrānu un Emīlu Baltaiskalnu notika jau kvalifikācijā. Ivo Gabrāns vienā braucienā nespēja startēt niecīga elektrības defekta dēļ, savukārt Plētiens trešajā kvalifikācijā Džokera aplī apmeta kūleni, netrāpot vajadzīgajā pārnesumā. Incidenta dēļ tika apturēts brauciens, uz kura atkārtoto startu Plētiens nepaspēja. Tas nozīmēja, ka abi kopvērtējuma līderi nonāca pusfinālā, turklāt sakritības rezultātā kopīgā braucienā. Ja abiem neizdotos sasniegt finālu, ko Baltaiskalns jau bija sasniedzis, Emīlam tā būtu izcila iespēja gūt kopvērtējuma uzvaru. Tomēr Ivo un Viesturs cīnījās godam, pievienojoties finālistiem.

Jāpiemin otrs folkreisa pusfināls, kurā piedzīvots dramatisks iznākums: braucot finālu nodrošinošās otrajā un trešajā vietā jau finiša kalnā sāka rāpties Dainis Krūmiņš un Andis Dreimanis. Taču abi pēkšņi piedzīvoja neglābjamus tehnikas defektus, apstājoties dažus metrus pirms finiša un zaudējot vietas finālā.

Finālā Gabrāns netika uz atkārtoto startu, kas bija jāveic falšstarta dēļ. Tiesa, apturēja arī šo braucienu, jo kūleni apmest izdevās Intaram Spīķim. Ivo iespējas atgriezties uz starta gan jau bija zudušas. Tas atviegloja Plētiena uzdevumu, jo viņam pietika 11 mašīnu startā nepalikt pēdējam. Lai gan kopvērtējuma līdera mašīnai uzsprāga radiators, ar septīto vietu pilnībā pietika kopvērtējuma uzvaras nodrošināšanai. Baltaiskalns finišēja ceturtais.

Cīņā par līderpozīciju pirmajā startā vadībā nonāca Dāvis Emīls Ūdris, tomēr “īstajā” finālā viņa starts vairs nebija tik veiksmīgs. Līderpozīcijā nonāca Jānis Orbidāns, kurš vairs kopvērtējumā nepretendēja uz pirmo vietu, taču bija cīņā par pārējām godalgām. Jānis uzvarēja pārliecinoši, aiz sevis atstājot Renāru Ēķi un Ūdri. Skaitot kopvērtējuma punktus izrādījās, ka Baltaiskalns guvis otro vietu, par vienu punktu pārspējot Gabrānu, bet Ivo saglāba medaļu, par vienu punktu paliekot priekšā Orbidānam.

Pēdējā posmā pozīcijas top-6 guva arī Intars Spīķis, kurš pēc kūleņa prata atgriezties atkārtotajā startā, kā arī Kalvis Buģis.

Dramatiski noslēdzās arī cīņa komandu kopvērtējumā: Rewel Racing līderi Orbidāns un Ūdris sasniedza uzvaru pēdējā posmā, bet otro vietu guva sezonas līdervienība Autocross.lv Folkreisa komanda, ar līderiem Ēķi un Plētienu. Skaitot punktus izrādījās, ka abām komandām ir vienāds punktu skaits. Papildnosacījumi šādā situācijā par uzvarošo komandu nosauc to vienību, kuras braucējs ir augstāk seriāla individuālajā kopvērtējumā – Plētiena uzvara sezonā nodrošināja uzvaru Autocross.lv Folkreisa komandai.

Par uzvarētāju Junioru kausā pēdējā posmā kļuva Ūdris, pārliecinoši nodrošinot arī sezonas kopvērtējuma uzvaru. Klasika ieskaitē pēdējā posmā pirmās vietas guva Kaspars Zuģickis, Ivars Kerns un Ritvars Bendziks, šādās pozīcijās noslēdzot arī sezonu kopvērtējumā.

Folkreisam nedaudz pietrūka līdz jaunam viena posma dalībnieku skaita rekordam – lai arī pieteicās 54 sportisti, pēdējā nakts pirms sacīkstes veica iespaidīgas korekcijas, kā rezultātā līdz startam tika 48 dalībnieki. Līdz ar to rekords saglabājas 51, sasniegts vasaras sākumā Vecpils posmā.

Čempionu Autokross un Folkreisa Fināls izrādījās īpašs šovs gan skatītājiem, gan drāma sportistiem. Pēc visa spriežot, Brenguļu autotrase iedibinājusi spožu sezonas noslēguma tradīciju.

FOTO: Olafs Ezertēvs

 • Pēdējā laikā skatāmā gonka! Paldies liels visiem, īpaši Arnim Odiņam ar komandu! Malači!!!!

  • Kristaps

   Jā, skatāmākā gonka pēdējā mēneša laikā ! :)

 • omikelsons

  Gonka super! Bija ļoti skatāma :) Vienīgais pārsteigums bija pusdienojot,kad man pateica ciparu gandrīz apmīzos! Laikam tas ir normāli…

  • lode222

   Es ēstuvē prasīju divreiz kalkulatoru darbināt, rezultāts-15 eiriki par divām nelielām porcijām stipri šokēja.

  • Māris

   nebiji vienīgais

  • HarryVanLee

   Ciparus studijā! Citādi nevar saprast-par kādām summām runa… ;)

   • omikelsons

    Frī 2 eur Sardele 2 eur štovēti kàposti 2 eur karote kečupa 1 eur es saprastu ja būtu nenormālas porcijas , bet tās kripatas.

    • HarryVanLee

     Mjāā…it kā nav lēti…bet jāsaprot, ka tas nav labdarības pasākums, tādēļ ir izvēle-ko pirkt un cik tērēt ēdienam. Nedaudz ar humora pieskaņu-varbūt nākamreiz jāpiesaista sarkanā krusta vai armijas virtuve???….

  • Nr.66

   Viesturs neļaus samelot…. bet ja nemaldos šī tēma plaši kaut kad pasen tika jau aktualizēta pēc viena no autokrosa vai folkreisa posmiem un apspriesta šeit komentāros.. bet arī man pieejot pie ēstuves pavērās mute.. ( nevis no tā ka gribējās ēst, bet gan no cenām ) jau vairākus gadus braukāju pa gonkām, bet šīs cenas pārspēja gan vecpili, gan 333 gan citos posmos esošās ēstuves… Ja man uzliek divas karotes plova un paprasa 3.50 par PUSŠĶĒLĪTI maizes 0.10 centus utt utt tad atvainojiet… Protams ēdinātājiem jāpelna utt, bet nu jābūt kaut kādām tirgus cenām ēdinātājiem… jo nevar būt ka vecpilī maksā daudz lētāk nekā Brengulī vai kur citur… Kā jau teicu tēma plaši izdiskutēta bet daudzi iespējams to neatceras vai nav piedalījušies tajā diskusijā.. Pilnīgi nekādas pretenzijas pret organizatoriem ( es tā domāju ) jo cenas nosaka ēdinātāji paši…
   Katraa ziņā GONKAS BIJA SUPER…!!! :)

  • juris #71

   Nesaprotu – kur problēma mājās sagatavot līdzi ņemamu piknika komplektu? Būs tik garšīgi, cik pats mācēsi sagatavot un arī pa lēto… griliņš līdzi, diena izdevusies, un visi priecīgi!

   Kas attiecas uz gonku – viss bija vnk super! Paldies organizatoriem!

   • Piekrītu katram Jura vārdam.

    Un labi, ka vairums prot nodalīt organizatoru centienus sarīkot labu gonku no viena tirgotāja, tam nav saistības, tikai tik, ka organizators uzticējās tirgotājam. Vai uzticība ir attaisnota, cits jautājums un ne manās pilnvarās to komentēt. Katrā gadījumā jāanalizē katrs elements, kas ietekmē sportista/skatītāja/rīkotāja/tiesneša labsajūtu sacensībās. Ja mucā ir darvas traips, jāsmeļ ar lielo karoti ārā…
    PS-taisnība Nr.66 – par šo bija cepiens pirms kāda laika. Taisnība arī tas, ka ir dīvaina sakritība – gan toreiz, gan tagad, kad paceļas komentāros šis jautājums, tirgotājs bija viens un tas pats. Bet droši vien neganta sakritība…

 • Fans Visiem.

  Izcila gonka.Neko pielikt neko atņemt.cīņas nepajokam. Viena no Skatāmākajām gonkām šogad!

 • Kristaps

  Par čempionu sacīksti – lieliska cīņa par uzvaru – Jeršovam neliela kompensācija par pirms vairākiem gadiem izlaisto uzvaru čempionātā tieši Jerānam, tā ka var teikt ka godīgs pjedestāls, priecē, ka mums krosā ir šādi leģendāri braucēji.
  Vienīgi ieteikums nākamajam gadam – varbūt klasikas un priekšpiedziņas labākajiem braucējiem arī var iedot, ja ne kausu, tad mazo medālīti un 100 Eur’.
  Cerams, ka šī sacīkste iesakņosies Latvijas krosā uz ilgu laiku

  • Lauris

   Es gan teiktu ka nevis kompensācija,bet smagi izcīnīta uzvara.Protams ka Intam tā bija vajadzīga.,bija ļoti interesanti no malas vērot ko spēj 3.6 kvatro un 2.0-2.3 , aizmugures piedziņas bagiji.protams taisnē kvatra ar jaudu aizmūk.bet tā no malas ļoti interesanti skatīties..krosa kauss jau ngandrīz kā open,…visu piedziņu un motori kopā.

 • Marčelo

  Labs sezonas noslēgums… ?

 • Ko tik liels cipars bija ? Par traku

 • Reinis

  Par ēdienu – maza porcija par 8 eiro. Porcijā bija nedaudz frī kartupeļi, viena tējkarote kečupa, tikpat maz štovētie kāposti un 6 mazi gabaliņi cūkgaļas šašlika (šašliks par 3.50 eur). Ja ņemtu vistas šašliku, kas arī maksāja 3.50 eur, tad dabūtu 4 mazus gabaliņus (vēl mazākus par cūkgaļas šašlika gabaliņiem).
  Visi rindā stāvēja dusmīgi briesmīgi lēnās apkalpošanas dēļ (tad pārdevējas izdomā pačukstēties savā starpā, tad atnāk tiesneši lielajā pārtraukumā un viņiem, protams, bez rindas katram tagad sāk porciju taisīt.. tad aptrūkstas ēdamais, ko dot tiesnešiem, bet pa to laiku viņas abas stāv un skatās, kā desas gatavojas, nevis pa to laiku apkalpo parastos cilvēkus, kuri grib maksāt par dārgo šašliku.. tad dakšiņas beidzas.. tad vēl kaut kas..).
  Šogad biju arī pārējos posmos un nevienā nebija tāda ēdināšanas problēma. Gonka Brenguļos bija super, bet ēdināšana vissliktākā.

 • Reinis

  Vēl viena liela problēma Brenguļos šogad bija tāda, ka ēdināšana bija tikai un vienīgi dalībnieku parka pusē. Pretējā pusē, kur ir vēl vairāk skatītāji, nebija pilnīgi nekāda ēdināšana. Pagājušā gadā arī “ne dalībnieku parka pusē” bija gan soļanka, gan šašliki, utt.

 • Horvāts

  Kāpēc J. Spīķis nestartēja?!!!

 • Kaspars

  Varbūt ne pa tēmu, bet vajag atrast pilotu kurš startēja folkreisā priekšējā stikla vietā režģis,un smukām,jaunām,zaļām PROGRIP brillēm! Ceru ka viņam sanāca nostartē’t labi un jaunās brilles palīdzēja, bet kungus kuri viņas iegādājās gribētos satikt veikalā! Ja zinat kurš tas ir, lūdz padot jebkuru info! Paldies! P.S. Ā un neviens neko sliktu nav izdarijis, tikai pārdevējs kļūdijās un grib viņiem iedot dāvanu! :))

  • M.Spīķis

   Sveiks tas esmu es, šobrīd neesmu LV, būšu pie jums 3. oktobrī! Pats tikai šajā galā sapratu, ka kautkas nav riktīgi, skatoties bankas izrakstu! ?

   • Kaspars

    Zināju ka sportisti ir godīgi cilvēki! :) Gaidīsim ciemos,tiekamies 3 oktobrī veikalā!

 • Arnis Odiņš

  Liels paldies visiem kas ieradās!
  Paldies folkreisa dalībniekiem par mēģinājumu pārspēt dalībnieku skaita rekordu un pats galvenais, par azartiskajām cīņām!
  Sevišķs paldies Krosa komisijas braucējiem, jo īpaši čempioniem, kuri mums neatteica un ieradās lai godam noslēgtu autokrosa sezonu!

  Brenguļu autotrase.

 • Rieksti

  Starp citu folkreiss jau sasniedzis pasaules rallijkrosa līmeni – par vietu pusfinālā jau jāpacīnās! :)

  • Marčelo

   Bet tas jau tik priecē… ja agrāk bij tik doma pa finālu,ta tagat jau pirmais jadomā pa pusfinālu…

 • Gonka bija super! Īsta cīņa un sacensības gars

 • Māris

  Velreiz par to ēdināšanu…. njā, tas “ēdinātājs” pēdējos brenguļos pārspēja pat Pasaules čempionāta RX Latvijas posma tirgoņus. Cenas abās vietās vienādas sanāca (kkādi 8e par porciju ar friškām, šašliku un sautētiem kāpostiem) tikai starpība tāda, ka RX posmā porcija bija 2x lielāka.

  • krosists

   Es paņēmu frī ar desiņām un salātiem, porcija bija tiešām liela un arī bija garšīgi, un samaksāju tikai 6 eiro. Priekš tada pasākuma tas liekas galīgi maz, ja salīdzina ar cenām kadas ir Smiltenē un Brenguļos!

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Folkreisa Vasaras kausa 1. posms, Krosa komisijas kausa 4. posms

Smiltene, Tepera trase, 28.04.2019.

Dalībnieki FR (30)

Dalībnieki KKK (8)

Reģistrācija parkā

***

Pasaules rallijkrosa čempionāta 2. posms

Spānija, Barselona, 27.04.2019.

Latvijas sportisti:

-Jānis Baumanis

-

***

Latvijas rallijkrosa čempionāta 1. posms, NEZ Kroskartu čempionāta 1. posms

Rīga, BKSB, 04.-05.05.2019.

Dalībnieki

***

Latvijas autokrosa čempionāta 1. posms

Valmiera, Brenguļu autotrase, 12.05.2019.

Dalībnieki

***

Pasaules rallijkrosa čempionāta 3. posms

Beļģija, Spā trase, 11.05.2019.

Latvijas sportisti:

-Jānis Baumanis

-

***

AUTOCROSS.LV ATBALSTA