Autokross/Folkreiss: Dalībnieku saraksta karstie punkti

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
03.09.2012
21:22

Pirmdien pusdeviņos vakarā nedēļas nogales Mūsas sacīkstes dalībnieku skaits sasniedza 140: 105 krosa un 35 folkreisa pieteikumi. Ar to vēl viss nebeidzas un pieteikumi, visticamāk, būs vēl. Protams, kāds arī būs spiests atteikties. Tomēr pirmdienas pusdeviņos katrā klasē ir karstie punkti, kurus nedrīkst nepieminēt.

1600 (15 pieteikumi)

* Atgriežas pērn startējušie Andis Vanters un Igors Afļitunovs. Vantera garāžā, nojaušams, top spēcīgs VAZ 2108. Afļitunova rīcībā unikāls auto – bijušais Ziedoņa Beča rallija auto Toyota Corolla.

* Trīs Lietuvas sportisti

* Baumas: klasē iespējami papildinājumi uz svētdienu no Igaunijas. Sestdien kaimiņzemē rallijkrosa posms, pēc kura Janno Ligurs, Andre Kurgs un Arvo Kasks varētu doties uz Bausku. Teorētiski viņi izlaistu laika kontroli un pirmo kvalifikāciju, bet svētdien varētu sakārtot arī tikšanu A finālā un pat uzvaru.

2000 Super (22 pieteikumi+)

* Pēc debijas čempionātā pirmajā posmā Smiltenē un sekojušajām kāzām atgriežas Uldis Brikmanis.

* Latvijas čempionātā plāno debitēt Eliss Dukaļskis. Divas neveiksmīgas debijas rallijkrosā, kas sekojušas kroskartu un folkreisa panākumiem, jāaizstāj ar kaut ko labāku!

* Diržininkas tiešām divu litru klasē! Autocross.lv sazinājās ar Lietuvas 1600 krosa un rallijkrosa speciālistu Laurinu Diržininku, kurš apstiprināja, ka vēlas pamēģināt 2000 Super klasi. Tiesa, palika domīgs, uzzinot šā brīža dalībnieku skaitu.

* Pirmdien atteica dalību Mants Kožikis, taču viņa vietā būšot Evaldas Saudiešius, ja pareizi uzrakstīts. Tātad 23.

* Lielais skaits, ja nepārsniedz 24, nav „traģēdija” – divas pilnas kvalifikācijas grupas.

* Deviņi lietuvieši

* Baumas: Lietuvieši būšot vēl. Turklāt ar Mūsu sazinājušies arī Krievijas (gan „īstās”, gan Kaļiņingradas potenciālie dalībnieki). Pieteikumi pēc termiņa – nav laika kontroles, kas pie šī dalībnieku skaita var izrādīties sāpīgi.

* Pieteiktais Geidukis pirms gada Mūsā guva 4. vietu šajā klasē.

Open (11 pieteikumi)

* Atgriežas šogad pirmos divus posmus veikušais Normunds Skribis.

* 4 lietuvieši, turklāt, kā izskatās, visi ar pilnpiedziņas mašīnām. Tātad, pieskaitot Intu Jeršovu un Robertu Ansonu, Open klasē sešas 4WD pret piecām RWD mašīnām!

* Pieteiktais Tamašausks pērn Mūsā piekāpās tikai Aldim Zēbergam. Mežonīgi ātrs „otrais golfs”.

B600 (10 dalībnieki+)

* B600 klasei patīk lieli festivāli – pulcējas labs dalībnieku skaits. Īpašais viesis – titulētais Jānis Bogdanovičs! Viņam šī nebūs pirmā B600 sacīkste – startēts Mūsā 2011. gada EČ laikā.

* Baumas: Iespējams, pieteiksies Artūrs Igaveņš, bijušā krosa un rallija braucēja Aināra Igaveņa dēls. Pieteikums pēc termiņa?

VAZ klasika (9 dalībnieki+)

* Labs sastāvs, bet iespējams papildinājums no Lietuvas

* Divi lietuvieši. Daiņus Pilipavičs neliks mieru Latvijas līderiem.

* Baumas: Sarakstu var papildināt pirmajā posmā startējušais Valērijs Seņkāns.

Beta bagiji (6 dalībnieki)

* Sastāvs bez pārsteigumiem, skarbais sešinieks ierindā. Tomēr formāli sanāk, ka Mūsā tiks kronēts Beta bagiju Baltijas čempions! Un kāpēc ne? Varbūt labs fundaments klases attīstībai ārpus Latvijas?

B6000 (9 dalībnieki)

* Arni Ramatu nomainījis juniors Ainārs, kurš debitēja Smiltenē. Tēvs dod vēl vienu iespēju paspīdēt pēc veiksmīgi neveiksmīgā Smiltenes posma. Pieteikumu atsūtīja Jānis Kozlovskis, kurš A finālā trāpīja Aināram sānos.

* Burvīgi – uz starta iepriekšējos gados neuzvaramais Audrjus Pilipavičs. Kāds viņš šogad būs pret jaunajiem Baltijas līderiem Vainumetsu un Ramani?

* Baltijas sacīkste: sportisti no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas!

B1600 (13 dalībnieki)

* Uz starta Eiropas šā gada neveiksmīgākais dalībnieks Māris Līcis. Varbūt beidzot kaut kas izdosies?

* Uz starta arī Jānis Boks. Runā, ka ar Baltijā redzētu, bet kādu laiku neizmantotu auto.

* Debitants no Latvijas – Ronalds Baldiņš. Valmierietis startēs ar Ervina Grenča tā saukto rezerves auto, ar kuru Ervins startēja iepriekšējos Baltijas kausa posmos. Ronalds bijis motokrosa braucējs, ātrs ar mašīnām dažādos maza mēroga pasākumos. Pērn mēģināti spēki arī rallijsprintā.

* Vēl viens kārtīgs Baltijas posms ar visu trīs valstu pārstāvjiem uz starta!

* Mūsā noskaidros Baltijas kausa ieguvēju (vai nu Dāvis Aupe, vai Grencis), bet tas, kurš A finālā finišēs pirmais, būs (arī) Baltijas čempions.

CK125 + CK 650 (5+5 dalībnieki)

* Mūsu CK 125 šogad cīnās ar dalībnieku krīzi, bet šoreiz nāk talkā Dāvis Tobiass un četri igauņi ar lielākās kubatūras kroskartiem. Kopīgie braucieni būs interesanti!

Folkreiss (35 dalībnieki+)

* Folkreisa līdzšinējais posma dalībnieku rekords (praksē, trasē, uz vietas, nevis sarakstos) ir 35 sportisti. Rekordi sasniegti 2011. gada Ziemas kausā Mūsas un 333 posmos. Vai nu visi pieteiktie startē un atkārto rekordu, vai piesakās vēl kāds, visi ierodas, un pārspēj šo rekordu.

* Mūsas posms būs debijas sacīkstes sešiem sportistiem. Debitanti: Klāvs Benefelds, Jānis Orbidāns, Helvijs Plaudis, Juris Bekmanis, Gints Bārzdainis, Viesturs Pakulis. Pēdējais pirms daudziem gadiem startēja Latvijas čempionātā aizmugures piedziņas klasē!

* Rekords: Vienā posmā vēl nav bijuši uz starta uzreiz 9 Junioru ieskaites dalībnieki (līdz 21 gadam), turklāt vēl vismaz viens juniors vēl plāno pieteikties. Juniori: Rihards Dainis, Sandis Džeriņš, Roberts Pelēnis, Reinis Pelēnis, Ivo Gabrāns, Beate Klipa, Jānis Orbidāns, Klāvs Benefelds, Renārs Ēķis.

***

Katrs garajos dalībnieku sarakstos atrod vēl daudzas citas aizraujošas nianses. Bet skaidrs – detaļu, kam pievērst uzmanību nedēļas nogalē, būs vairāk nekā pietiekami. Turklāt šajā apskatā nebija runas par favorītiem un spēku samēriem. Tas ir cits un īpašs stāsts!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv