Autokross/Folkreiss: Ievērojamas izmaiņas autokrosa un folkreisa sezonas nogalē!!!

Viesturs Saukāns  23.07.2014 17:41 21

Uzmanību! LAF Krosa komisija paziņo, ka spiesta veikt ievērojamas izmaiņas šā gada Latvijas un Baltijas autokrosa, kā arī LAF Folkreisa Vasaras kausa kalendārā. Mūsas posms likvidēts, bet jau zināmas alternatīvas: Folkreiss debitēs Aizkrauklē, bet Latvijas un Baltijas čempionāta fināls – Lietuvā, Šakjai trasē!

6. un 7. septembrī Mūsā paredzētais autokrosa un folkreisa posms ir atcelts, par iemeslu minot finanšu problēmas. Līdz ar to mūsu sporta veids tika nolikts nepatīkamā situācijā, taču LAF Krosa komisijas uzdevums bija principiāli organizēt visas paredzētās sacensības.

Rezultātā Latvijas autokrosa čempionāta piektais posms un Baltijas autokrosa čempionāta ceturtais posms notiks 13. septembrī Lietuvā, Šakjai trasē. Sacīksti vadīs Latvijas vadošie tiesneši un sekretariāts, cīņa tiks vērtēta Latvijas un Baltijas čempionātu ieskaitēs, kā tas būtu noticis Mūsas gadījumā.

LAF Folkreisa Vasaras kausa Mūsā paredzētais posms datumu nemaina – 6. septembrī sacīkste notiks jaunajā Aizkraukles autotrasē, kurā notiek un notiks ievērojami darbi, lai cīņa būtu pēc iespējas kvalitatīvāka. Lai gan Mūsā nebija paredzēts LAF Krosa komisijas autokrosa kauss, uz Aizkraukli treniņu nolūkos aicināti arī autokrosa braucēji. Trases vadības ambīcijas sniedzas arī Latvijas čempionāta virzienā, tāpēc ātro mašīnu pieredze būs pašā laikā.

LAF Krosa komisijas vadītāja Inta Ulme: „LAF Krosa komisija atvainojas par izmaiņām un iespējamām neērtībām, taču, domājams, principiāli jāaizvada paredzētās cīņas. Tajā pašā laikā situācija kalpos kā labs grūdiens uz priekšu gaišākai nākotnei – tiks apsvērtas iespējas pievienot čempionātam jaunas trases, ko folkreisa dalībnieki jau būs testējuši un iepazinuši. Šobrīd aicinām visu mūsu krosa ģimeni uz sapratni un kopīgu sadarbību sezonas nogales posmu aizvadīšanā. Mēs negribējām izmaiņas, bet esam spiesti tās veikt.”

 • māris

  Žēl ka sacensības notiks sestdienā, vēl viens posms iet secen :(

 • Kristaps

  Cerams ka nezaudēsim Eirokrosu!

 • 82

  Jee! Aizkraukles trase ir forsha, ceru uz lielisku sac’iksti.

 • māris

  Man nebūtu nekas iebilstams ja eiropas posmu autokrosā rīkotu Lietuvā Vilkiču trasē jo atmosfēra un organizēšana ir super un šķiet ka uz to arī iet jo trase attīstās- jauna tribīne, parks….

  • Kristaps

   Man nekas nebūtu pret …. ja rīko Bauskā un Vilkičos. Starp citu – Mūsai ir Nacionālās sporta bāzes statuss?

 • 333

  Ja šitā turpināsies, tad braucēji no Kurzemes drīz vispār nestartēs, jo visas trases sanāk no Rīgas uz Latgales pusi un Vecpils paliek vienīgā šajā pusē.

  • Šādas tādas labas tendences jau arī Kurzemes pusē ik pa brīdim uzrodas, nebūs tik traki.

 • janis92

  Klau, bet kur aizkraukle ir ta autotrase, bus kadas norades. ??

  • Gan uzziņosim, sekojiet informācijai, tā teikt. :) Pats bijis vēl neesmu, bet atsauksmes ir labas (kāds var pakomentēt varbūt). Arī par Šakjai – tā ir sena trase, bet pie lietas esot ķēries titulētais gončiks Naujokaitis, kurš tur visu esot pārvērtis līdz nepazīšanai, uz labo pusi. Tādā pieredzes un piedzīvojuma ziņā man pat liekas, ka šīs izmaiņas vairāk iedos braucējiem nekā atņems.

  • Ermīns

   Nea…nebūs!! Nekad taču nav bijušas norādes uz jaunām trasēm…vienmēr kautkur pa tumsu jāmaldās un pa ceļam jāsatiek visādi vietējie dīvaiņi… :)

   Par ko teksts???!!! vēl 1.5 mēneši līdz gonkai…vēl miljons reižu par to Viesturs rakstīs un rakstīs un tad gan jau arī uzrakstīs kur atrodās… :)

 • Lūk arī apstiprinājums baumām. Nu neko darīt – brauksim uz Lietuvu! Vienīgi, ja Mūsas trasi pārzinājām labi, tad lielai daļai sportistu, kas brauks uz Lietuvu būs jācīnās ne tikai ar konkurentiem, bet arī pašiem ar sevi. Leišiem savā trasē būs lielas priekšrocības…

 • M.Spīķis

  Tiem, kam pirmā saskare ar Shakiai!

  https://www.youtube.com/watch?v=tVt_zDhjxlU

 • ehp

  Paldies Maišelim, ka viņa dēļ jābrauc vēl viens posms uz kaimiņzemi, novēlu viņam lai tas skopums vienreiz rīklē iesprūst, un tā arī vairs lai nevar atklepot!!!!

  • EX krossists

   Bez Maišeļa mums nebūtu ne eirokrosa,ne daudz citu ļoti labu sacīkšu Mūsā.Takā nespļauj pret vēju !

   • Zmejs

    Tas ka muusaa bija daudz labu sacnsiibu nenoziimee, ka vajag sadirst visu paarejo. Esmu dzirdejis, ka patiesiibaa ar vinu ir neiespeejami straadaat jo visu laiku tiek melots, paarspiileets, un intrigots. Tevi kaa exkrosistu varbuut tur aukleeja un ucinaaja,bet es kaa skatiitaajs pat esmu prieciigs,ka tagad gonkas varreshu baudiit kaut kur citur, nevis tajaa koncentraacijas nometnee,kur veel tikai stobru virs galvaaam pietruuka. Nopleesh katru peedejo kapeiku,tad briinaas,kaapeec nenaak cilveeki un visi brauc virsuu. Varbuut zheel trases,bet labaak es braukshu 200 km uz Lietuvu nekā 70 uz muusu, toch pasaku.

   • exp

    Pats esmu no Bauskas un visus Maišeļa gājienus labi zinu, miskastes, toletes un atkritumus grib lai pa velti viņam izved. Indi ar ko nezāles apindet staigā un diedelē lai pa velti iedod. Zāles pļāvējus atstiepj uz remontu un piekodina lai taisa pa minimumu, bet kad salūst staigā riņķī un mūld, ka pa remontu baigā nauda noplēsta un nekas nav sataisīts. Jocīgi sanāk dārgākās autokrosa biļetes baltijā- ietaupa pa maksimumu un sačakarē visu baltijas autokrosa kalendāru. NOŽĒLOJAMI .To ko kādreiz Pēteris Neikšāns ar dēliem pacēla un izveidoja, šis tarakāns laiž greblī :reallyangry: :reallyangry: :reallyangry:

 • Igors

  Šajā trasē braucām baltijas naktis 2011 :) Un šī trase man personīgi ļoti patika :silly: un prieks ,ka šajā trasē būs noslēguma posms :-)

 • žēl, ka tik laba trase iet postā, bet gan jau ka būs labi un viss nokārtosies!

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Valmiera, Brenguļu autotrase, 12.05.2018.

Latvijas autokrosa čempionāta 1. posms

Nolikums

Pieteikums

Dalībnieki (63)