Autokross/Folkreiss: LČ pieteikšanās beigusies, folkreisam un krosa kausam vēl nedēļa

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
20.06.2013
11:14

Trešdien noslēdzās oficiālais Latvijas autokrosa čempionāta otrā posma Vecpilī pieteikumu termiņš, un dalībnieku skaits apstājās pie 44 sportistu atzīmes. Tikmēr vēl līdz nākamajai trešdienai turpinās pieteikšanās LAF Folkreisa Vasaras kausa un LAF Krosa komisijas kausam, kas notiks nākamajā dienā pēc čempionāta cīņām.

Latvijas čempionāta posma pieteikumu saraksts sarūpējis pāris pārsteigumus. Mazāk ar pieteikto, drīzāk nepieteikto sportistu dēļ. Pašlaik izbrīna B600 klase, kurā uz startam nav pieteikušies Aigars Liškovskis, Liene Sproģe un Dmitrijs Kabanovs, kuri it kā tiek gaidīti. Sarakstos nav arī Jāņa Baumaņa un Jāņa Bogdanoviča. Pirmais dodas divu posmu NEZ rallijkrosa tūrē un, ja Norvēģijas sacīkstē ar auto viss būs kārtībā, sekos cīņa Dānijā, kas iekrīt tieši Vecpils nedēļas nogalē. Savukārt Bogdanovičs, acīm redzot, realizē savu lēmumu likt garajai un panākumiem bagātajai krosa karjerai punktu.

2000 Super klasē nav arī Toma Ziedāna pieteikuma – arī Toms aizvadīs NEZ tūri, tāpēc Vecpils jāizlaiž, ja tālajās zemēs ar rallijkrosa auto viss būs kārtībā. 2000 Super klasē šajā posmā nestartēs Eliss Dukaļskis, jo viņš kopā ar Lebester Racing komandu dosies uz NEZ kroskartu cīņām, šoreiz gan vairāk skatītāja un palīga lomā. Tomēr Opel Astra mierā nestāvēs – cīņā dosies savulaik ralliju pamēģinājušais Rolands Lebedoks (kroskartu komandas viena no tehniskajiem līderiem Aigara Lebedoka brālis). Interesanti, ka 1600 klases sarakstos nav pirmā posma uzvarētāja Anda Vantera vārda. Tāpat sarakstos nav arī VAZ Klasika viens no favorītiem Kristaps Maševskis.

Pieteikumu pieņemšanas dokumentu nianšu dēļ, cik zināms, pieņemts lēmums braucējus, kuri piesakās līdz 24. jūnijam, nesodīt ar laika kontroles izlaišanu, bet brīdināt par nolikuma punkta neievērošanu. Kļūme radās, nesaskanot nolikumā paredzētā termiņa (19.06.) datumam ar pieteikuma veidlapā atrodamo datumu (24.06.). Tiesa, nolikums ir dokuments, veidlapa – tikai veidlapa, tāpēc pēc idejas pieteikums pēc 19. jūnija ir kavēts pieteikums.

Folkreiss un krosa kauss plosās vēl nedēļu

Pieteikumu termiņš 30. jūnija cīņām Vecpilī noslēgsies trešdien, 26. jūnijā. Atgādinām, ka nākamajā dienā pēc čempionāta posma turpat Vecpils autotrasē notiks LAF Folkreisa Vasaras kausa 2. posms un LAF Krosa komisijas kausa 7. posms, kurā var piedalīties kā čempionāta dalībnieki, tā braucēji, kuru automašīnām nav līdz galam sakārtotas formalitātes, taču tās atbilst pamata drošības prasībām. Visi laipni aicināti!

Pašlaik folkreisam pieteikušies 18 dalībnieki, taču aprēķini rāda, ka, tikpat labi sportistu skaits var būt divreiz lielāks. SK Vecpils kluba darbības rezultātā mājinieku vien ir aptuveni desmit, no kuriem pieteikušies tikai trīs braucēji. Tāpat pieteikumu vēl nav no vairākiem vadošajiem braucējiem un favorītiem.

LAF Krosa komisijas kauss veidojas aizraujošs un neprognozējams. Nomināli favorīti ir ar pilnpiedziņas auto braucošie Edvīns Strēlis un Nils Bernāns. Taču, tā kā abi joprojām ir krosa apgūšanas procesā, vairāki vienas ass piedziņas mašīnu braucēji noteikti neļaus uzvarām nākt viegli.

Patīkami, ka cīņai jau pieteikušies divi juniori: jācer uz Māra Lapšāna mašīnas izturību čempionāta dienā, lai šā gada debitants varētu krāt pieredzi arī nākamajā dienā. Tāpat tēva Anda sniegums tiks uzmanīts īpaši, lai mašīna paliktu svētdienai Endija Skolmeistara vajadzībām. Divu dienu cīņām gatavojas arī LAF Krosa komisijas kausa līderi Andis Kļava un Jānis Dreimanis, kā arī Eduards Iesalnieks un Jānis Pūga. Tomēr šis ne tuvu nav galīgais braucēju sastāvs un prognozes liecina, ka svētdienas rīts var sākties ar krosa klases dalīšanu kvalifikācijas grupās.

Pašlaik nav nekādu ziņu par Buggy 1600 braucēju vēlmi startēt Vecpils kausa izcīņā. Informācija nodota Lietuvas braucēju rīcībā, kuriem trase objektīvi ir krietni tuvāk nekā mūsu aktīvajiem bagiju braucējiem.

Jāpiebilst, ka folkreisa dalībnieki var sākt pieteikšanos arī jūlija vidus posmam Bauskā – pirmie pieteikumi jau saņemti.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv