Autokross/Folkreiss: Līdzjutēja Brenguļu intrigu saraksts

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
21.09.2016
18:51

Autocross.lv cenšas izveidot kopsavilkumu niansēm, kas būs elementi, notikumi un intrigas, kam pievērst uzmanību sestdienas Čempionu Autokrosā un Folkreisa finālā Brenguļos. Daudz!

Čempionu Autokross/LAF Krosa komisijas kausa pēdējais posms

* Kurš no čempioniem?

Čempionu saraksts redzams turpat, kur pieteikumi – daudz titulu nēsātāju un, līdz ar to, intrigas radītāju!

* Pērnie Čempionu sacīkstes līderi

Pirms gada Brenguļu Čempionu Autokrosā uzvaru guva Raimonds Jerāns, bet Jānis Kozlovskis pēc bezcerīgas dienas (treniņos tehnikas defekts, kas neļauj izbraukt nevienā kvalifikācijā) tomēr gūst otro vietu finālā. Kā viņiem veiksies?

Starp citu, trešais pērn bija Ainārs Kenigsbergs, bet šogad ar viņa auto pieteicies Uldis Andersons.

* Pilnpiedziņa

Sacīkstē trīs pilnpiedziņas. Vai tas nozīmē zināmu top-3? Ints Jeršovs ar leģendāro Audi, Jānis Veģeris ar Audi, kam motortelpā atgriezies Open 3500 klasei atbilstošs motors, Nils Bernāns, kurš ar Audi atgriežas krosā kopš 2013. gada. Jā, visi Audi!

* 2006

Čempionu Autokrosā uz starta stāsies 2006. gada Latvijas autokrosa čempionāta 2000 Super klases medaļnieki. Kā pozīcijas savā starpā pēc desmit gadu pārtraukuma sadalīs Juris Kuļikovskis, Raimonds Tiltiņš un Jānis Ikers?

* Junioru kauss

Šā gada LAF Krosa komisijas kausā līdz šim nav startējis neviens juniors (vecumā līdz 21 gadam), kas, protams, nav labi. Taču uz Brenguļiem pieteikusies Monta Beierbaha – pērnā gada Latvijas čempionāta labākā juniore! Viņa atgriezīsies salonmašīnā pēc lieliskas debijas sezonas B600 klasē.

* LAF Krosa komisijas kausa kopvērtējums

Jāsadala LAF Krosa komisijas kauss! Formāli pats svarīgākais notikums Čempionu Autokrosā. Cīņa starp Juri Zembergu un Aivaru Galbāliņu: starp abiem desmit punktu. Ja Galbāliņš uzvar, Zembergam jābūt ne zemāk par septīto vietu, lai saglabātu kopvērtējuma līderpozīciju. Taču šajā konkurencē abi šie rezultāti būs sarežģīti! Jebkurā gadījumā, Jurim der arī vienāds punktu skaits ar konkurentu. Aivaram neder, jābūt par punktu priekšā.

Folkreisa Fināls/LAF Folkreisa Vasaras kausa pēdējais posms

*Rekords

Vai būs jauns dalībnieku skaita rekords? Pastāv iespēja, ka šogad trešo reizi tiks labots viena posma dalībnieku skaita rekords. Brenguļos-1 startēja 47 dalībnieki, Vecpilī-1 uz starta 51 dalībnieks. Uz šīs sestdienas Brenguļiem pieteikušies 54 dalībnieki. Ja visi būs, sezona noslēgsies ar rekordu.

*Kopvērtējuma uzvara

Jānoskaidro šīs vasaras labākais folkreisa braucējs! Uz titulu pretendē Viesturs Plētiens, Ivo Gabrāns un Emīls Baltaiskalns. Punkti trijotnei: 75-69-62. Lai Plētiens uzvarētu, viņam pietiek ar finišu top-3, tādā gadījumā viņš ir neaizskarams. Lai Gabrāns kļūtu par Vasaras kausa ieguvēju, viņam jāgūst par sešiem punktiem vairāk nekā Plētienam. Piemēram, ja Ivo uzvar, Viesturs nedrīkst būt augstāk par ceturto vietu. Lai Baltaiskalns kļūtu par sezonas uzvarētāju, viņa uzvaras gadījumā Plētiens nedrīkst būt augstāk par desmito vietu, Gabrāns nedrīkst būt augstāk par ceturto vietu. Vispār sarežģīti. Visu rādīs sestdiena…

*Komandu uzvara

Starp līderēm Autocross.lv Folkreisa komandu (Plētiens, Ēķis, Aseriņš, Saukāns) un Rewel Racing (Orbidāns, Ūdris, Krivenkovs) ir tikai astoņi punkti no 37 iespējamiem punktiem pēdējā posmā. Visu izšķirs pēdējais posms.

*Junioru uzvara

Junioru kausā Ūdrim ir tikai jāiziet uz starta, tad viņš uzvar. Toties starp Pelēni un Pūgu cīņā par otro vietu ir tikai viens punkts.

*Klasikas uzvara

Top-3 Kaspars Zuģickis, Ivars Kerns un Ritvars Bendziks ir astoņu punktu robežās (89-82-81). Zuģickim ir labas izredzes, taču kļūdai vietu nav. Starp citu, šobrīd Klasika nav nodrošinājusi Brenguļos atsevišķu finālu, taču, ja viens vēl uzrodas, atsevišķs brauciens ir iespējams. Šobrīd Klasikai pieteikušies visi trīs minētie, kā arī Oļegs Malorodovs un debitants francūzis Olivjē Vilnēvs.

*Debitanti

Atkal jauni braucēji folkreisā: šajā posmā debijai gatavojas Edmunds Kozlovskis, Andris Petracuks, Kaspars Šmits, Olivjē Vilnēvs.

*Pirmais braucējs ar līdera auto

Sacīkstei pieteikušies divi braucēji, kuri startēja pašā pirmajā folkreisa sacīkstē 2009. gada 21. jūnijā – Juris Sirko un Andris Stulpiņš. Interesanti būs vērot Jura Sirko sniegumu, jo viņš startēs ar bijušo Jāņa Orbidāna VW Golf II, mašīnu, kura pirkšanas brīdī bija sezonas kopvērtējuma līderpozīcijā.

*Arī titulēti

Lai gan krosa klase izcelsies ar izciliem sportistiem un čempioniem, arī folkreisā spēcīgi vārdi. Bijušais Latvijas ziemas autosprinta čempions Jānis Gustāns, 2014. gada LAF Folkreisa Vasaras kausa ieguvējs Guntars Gabrāns, Vasaras un Ziemas kausa uzvarētājs un visu laiku kopējā ranga līderis Renārs Ēķis, 2003. gada Latvijas autokrosa čempionāta vicečempions 1400 Junior klasē Artūrs Mūrnieks, 2011. gada Latvijas autokrosa čempions 2000 Super klasē Intars Spīķis, 2009. gada LAF Folkreisa ranga uzvarētājs Juris Sirko, Latvijas trofireidu čempions Edvīns Vansovičs.

Būs interesanti!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv