Autokross/Folkreiss: Mūsas finālbraucienu video kopsavilkums

Viesturs Saukāns  18.02.2013 08:39 20

Autocross.lv piedāvā video no sestdienas sacensībām Mūsā, kur aizvadīts LAF Krosa komisijas autokrosa kausa un LAF Folkreisa Ziemas kausa ceturtais posms. Video apkopots folkreisa B fināls un krosa un folkreisa A fināli.

 • latvanis

  Šo mūsā vienmēr esmu mēģinājis saprast – ja aiz tramplīna trajektorijā – aklajā zonā ir apstājusies sporta automašīna, vai tomēr nav gudrāk pieņemt lēmumu par brauciena pārtraukšanu un atkārtotu startu? te dzeltenajam spainim varēja būt tāds pats liktenis, kā mūsējam bagijam EČ posmā aiz pirmā tramplīna. varbūt kāds var apskaidrot lēmuma pieņemšanas kritērijus šādā situācijā :)

  • Nemēģināšu runāt tiesnešu vārdā, bet konkrētajā un līdzīgajos gadījumos mana doma – Brikmaņa ietriekšanos stāvošajā mašīnā tajās sekundēs neglābtu nekādas krāsas karogi, tas notika pārāk “uzreiz”. Bet visu pārējo regulē ar dzeltenajiem, priekš tam tos rāda, lai jebkurā situācijā sportists būtu gatavs apstāties līdz 0 km/h. Tas, ka zem dzeltenajiem karogiem visi plūc ar pilnu pedāli, nezinot, pa kuru pusi vispār varēs izbraukt, ir cits jautājums, iespējams, saistīts ar vēl lielākām pārrunām pie licences izsniegšanas.

  • volners

   Pavēro folkreisa pirmo neveiksmīgo A finālu…..Dažs labs sarkano pamanīja tikai pirms pirmā tramplīna…..Jāpiekrīt Viesturam-ne tiesnešos ir kļūda!Bet gan jau sēžot salonā un ar dzirkstelēm acīs-gan jau grūtāk visu pamanīt,nekā no tribīnēm(šo bez ironijas).Bet varbūt ir vērts ar komandu patrenēt negaidītu karogu un reakcijas laiku uz to…Kā arī vispārīgu karogu atkārtošanu(kaut gan-te bija tomēr krosa braucēji,kuri to pedāli manuprāt tā arī neatlaida-tikai koriģēja visu ar stūri.)Atkārtošana zināsānu mammuks!

 • #171

  Noskatījos video 5x, bet falšo kkā nemaniju :(

  • Kostiks

   Piekriitu! Pamaniiju ka 140 paraava atraak par visiem, bet kaads nodomaaja mozh, ka ar tumshu mx brauc R, un numuru nemaz nefikseeja :D – taa gadaas, varbuut shitais ir tas gadiijums?! :)

   • Vairaakas reizes noskatiijos paleeninaajumaa… tieshaam liekas, ka falshais bija 140tajam, nevis 171ajam, lai gan no tribineem likaas, ka braalis paraava aatraak…

    • volners

     Nu video,ja tas,kas pielikts šitamējam rakstam video ir tieši starta momentā,ja tiktu filmēts,vai rādīts 3-5sek iepriekš,visu varētu redzēt labāk,bet stāvot tribīnēs man galvā sarkanais karogs pacēlās ātrāk nekā galvenajam un tieši dēļ Daiņa. ;-)

     • Kostiks

      … biezhi mazu izkustešanos krietni pirms signāla netraktee kaa falshtartu, bet gan neveiksmīgu ielikšanu pārnesumā :) , bet tas ko es redzu video(nebiju uz konkrētajam sacensībām), var redzēt, ka 140 parauj ātrāk… un esot arī noslāpis, kad izlēca no roba :) – nevaru iedomaties, kā tas ir, bet lai nu paliek :pirate:

     • Es bišķi uzņemos vainu uz sevi par 140 problēmas formulējumu, es pieļauju, ka vai nu izlēca no roba, vai nu noslāpa, kāda no šīm versijām. Neesmu tagad ar Ivo runājis, bet vakarā pēc gonkas ātrumā tekstu rakstot es varētu nebūt precīzi uzrakstījis.
      Starp citu, ko es arī rakstīšu vēstulē folkreisa čaļiem: kaut kur radies mīts par falšstarta procedūru. Nez kāpēc tiek uzskatīts, ka mums ir sistēma, kur pirmais falšstarts ir brīdinājums visiem, otrajā ņem nost jebkuru, kurš noraustās. Līdz ar to visi ir baigie Eiropas čempioni un runā, ka pirmos falšstartus taisot tīšām (nav runa par Mūsu, bet par Brenguļiem gan šādu versiju dzirdēju). Bet tā nav, mums joprojām ņem nost tikai to, kurš rada pirmo falšstartu. (5.6.7. Finalbrauciena paragra starta gadijuma brauciens tiek apturets, bet vainigais
      sportists sanem bridinajumu. Ja attiecigais sportists atkartota finalbrauciena starta
      pielauj vel vienu paragru startu, vinš no brauciena tiek izslegts un gala rezultatos
      ienem pedejo vietu no finalbrauciena startejušo skaita.)

      Un Mūsā bija zināma jautrība no tiesnešu puses par šo – pamainījās starta došanas procedūra. Sākotnēji nebija pauze starp karoga pacelšanu un nolaišanu, kas ir humāna pret sportistiem, jo praktiski izslēdz fšs iespēju. Bet tad tiesneši juta, ka čaļi to sāk baigi izmantot un jau dragā uz minēšanu. Līdz ar to tiesneši pieņēma lēmumu tomēr mazu pauzīti ieturēt – tad sākās jautrība. Jāpiebilst, ka tiesneši tā drīkst variēt, jo starta signālu pēc karoga pacelšanas var dot piecu sekunžu laikā, tātad, gan 0ajā, gan 4ajā sekundē. Turklāt es kā komentētājs pirms fināliem starplaikā biju zolīds un ieteicu sportistiem uzmanīties startā un startēt pēc signāla, nevis ar minēšanu. :) :) :) Bija jautri! :D

  • 44

   171 falšs pat nav iemūžināts, jo rati izbuksēja tai mirklī,kad karogu sāka celt uz augšu,un tad tu nobremzēji un uzsāki kustību ar pārējiem , tā kā nevajag te tēlot nevainīgo!

   • Tu pats saprati ko uzrakstiiji? Neviens neko neteelo, pieaugushu cilveeku pasaulee to sauc par diskusiju…

 • Kavitav140

  Izleca no roba ;) nenoslāpa ;) vnk kamēr ieliku atpakaļ tikmēr visi jau bij garām un tajā brīdī jau sarkanais karogs plīvoja :)

 • Kavitav140

  Es nesaprotu ko jūs te cepaties kam bij kam nebij falšš… Ja tiesnieši nolēma ka bij ta bij… Brenguļos neiedeva te iedeva… Ja jau pretenijas kādam tad varēja pienākt un pateikt ;) man personīgi chist nebij falšš.. Es parāvu vaļā īstajā brīdī ;)

 • Kavitav140

  Un kā jūs vsp varat spriest par falsu ja karogs nav redzams :d mosh vnk lielākā daļa startus guļ!!!

  • Starp citu, izklausās lecīgs viedoklis, bet noteikti teorētiski vērā ņemams! :D

  • Kostiks

   cienītais, palasiet cītīgāk manus komenātrus! – es nerakstu f-starts, jo,tieši tā- neredzu kadrā karogu, bet rakstu to, ko redzu un redzu, ka pirmais kurš uzar sniegu ir 140… neviena vārda par to ka pāragri startēji un nenoliedzu arī variantu ka citi noguļ… :)
   es tieši tāpat kā citi, mēģinaju sasktīt slaveno falšstartu, un ta arī nesaskatīju – tapēc iespraucos ar saviem komentāriem. Paldies volners par skaidrojumu, ka f-starts bija palicis ārpus kadra – tagad man gandrīz viss ir skaidrs!
   … es nedaudz sekoju sacīkstēm līdzi, sekoju arī tam, ko skatītājs parastais(vidējais aritmētiskais, varbūt arī ģeometriskais) :D neredz… sorry ka sienos pie sīkumiem…
   p.s. uh…. sen nebiju te komentējis… jā :snowman:

   • Kavitav140

    Tak viss chill ;) es par visādiem tādiem sīkumiem neuztraucos ;)

 • Bonifacijs

  Troikas un Zobena uznācienā neviens nebija vainīgs?

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Valmiera, Brenguļu autotrase, 12.05.2018.

Latvijas autokrosa čempionāta 1. posms

Nolikums

Pieteikums

Dalībnieki (63)