Autokross/Folkreiss: Nedēļas nogalē Latvijas čempionāts un folkreisa posms Vecpilī!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
25.06.2013
10:22

Nedēļas nogale Latvijas krosa sabiedrībai būs aizraujoša – sestdien 29. jūnijā Vecpils autotrasē tiks aizvadīts Latvijas autokrosa čempionāta otrais posms, bet nākamajā dienā – 30. jūnijā – turpat Vecpilī arī LAF Folkreisa Vasaras kausa 2. posms un Krosa komisijas autokrosa kausa 7. posms. Autokrosa čempionātā un Folkreisā viss tikai sākas, tāpēc rezultāti neprognozējami. Abu dienu sacensību sākums pl.11:00.

Vecpils autotrase atrodas Rīgas – Liepājas šosejas 162. kilometrā. Jaunā, bet sevi jau lieliski pierādījusī trase šonedēļ piedzīvos atraktīvas brīvdienas, motoriem rūcot gan sestdien, gan svētdien.

Centrālais notikums būs sestdienas Latvijas autokrosa čempionāta posms, kurā plāno startēt aptuveni 50 dalībnieki.

1600 klasē uzvaru pirmajā posmā Smiltenē izcīnīja Andis Vanters (Valmiera, SK Autocross.lv 2), kurš tiek uzskatīts par vienu no klases galvenajiem favorītiem. Taču otrajā vietā finišējušais Andis Kļava (Lapmežciems, Autocross.lv Autokrosa komanda) jau uzreiz pēc pirmā posma apgalvoja, ka uz nākamajām cīņām paredzēta tehnikas pilnveidošana un zaudējums vārda brālim nav Kļavas pēdējais vārds. Klases trešais Andis – Skolmeistars (Pope) – pirmajā posmā guva trešo pozīciju un ir vēl viens uzvaras pretendents.

2000 Super klasē tiek plānots Jāņa Miščenko (Aizkraukle, SK Ogre) un Jura Spīķa (Rīga) duelis. Abiem bija sarežģīta Baltijas kausa sacīkste Lietuvā, pēc kuras favorītu automašīnas saņēmušas jaunus dzinējus. Vai šis faktors izmainīs spēku samērus klases ietvaros? Jāņem vērā, ka šogad bīstams 2000 Super klases braucējiem ir no 1600 klases pārnākušais Ritvars Zobens (Laubere, SK Ogre), var pārsteigt arī citi.

Open klasē turpināsies principiālā pilnpiedziņas automašīnu un aizmugures piedziņas prototipu cīņa. Lai gan pirmajā posmā debijas sacīkstē uzvaru guva krosa debitants Agris Brediks (Tukums) ar Mitsubishi Lancer Evo VIII, eiforija pārauga skarbās krosa mācībās nākamajās apmeklētajās sacīkstēs. Baltijas kausa posmā Lietuvā tika apmests kūlenis, bet Eiropas autokrosa čempionāta posmā Mūsā sacīkste beidzās jau brīvajos treniņos ar motora defektu. Vai Agris nonāks atpakaļ uz veiksmes takas? Un, ja nē, vai galvenais konkurents būs ar Subaru Impreza braucošais vicečempions Ints Jeršovs (Rīga, Autocross.lv Autokrosa komanda), vai tomēr sarežģītajā trasē izredzes palielinās aizmugures piedziņas mašīnu līderiem Jānim Kozlovskim (Ogre, SK Ogre), Jānim Dreimanim (Salacgrīva, SK Salaca) un Eduardam Iesalniekam (Valka)? Open klase čempionātā šogad šķiet neprognozējama.

VAZ Klasika ieskaitē startam gatavi visi favorīti – Imants Kolomenskis (Ogre, SK Salaca), Edijs Zimza (Valmiera), Kristaps Maševskis (Rite), Arnis Odiņš (Naukšēni, SK Autocross.lv 2). Tomēr klases rezultāti ir neprognozējami, jo, piemēram, pirmajā posmā, kurā uzvarēja lietuvietis Daiņus Pilipavičs, praktiski visi dalībnieki piedzīvoja nopietnas tehnikas problēmas, kas neparādīja reālo spēku samēru.

Atšķirībā no salonautomašīnu klasēm B600 bagiju braucēji aizvadījuši jau divus Latvijas čempionāta posmus, jo viņu starts Eiropas čempionāta posmā Mūsā kā papildklasei tika ieskaitīts arī nacionālajā seriālā. Pēc diviem posmiem vadībā ir pēdējo divu gadu Latvijas čempions Jānis Baumanis (Mārupe), kuram seko Kaspars Bumbiers (Bauska) un Aigars Liškovskis (Baloži, SK Ogre 2). Tomēr Vecpilī kopvērtējums var iegūt iespaidīgu pavērsienu, jo pašlaik netiek plānots Baumaņa starts. Jānim šonedēļ jāaizvada NEZ Ziemeļeiropas rallijkrosa čempionāta posms Dānijā ar salonautomašīnu, tāpēc Vecpilī viņš diez vai parādīsies. Līdz ar to Bumbieram ir visas iespējas izveidot ievērojamu pārsvaru kopvērtējumā. Uz pjedestālu un pat uzvaru Vecpils trasē pretendēs ne tikai minētie braucēji, bet arī Valters Zīverts (Priekule, SK Vecpils).

Junioru ieskaitē (līdz 21 gadam) šim posmam pieteikti astoņi sportisti. Lai gan šajā vērtējumā tiek ieskaitīti visu klašu dalībnieki, sakritības rezultātā Vecpilī juniori būs tikai 2000 Super un B600 bagiju klasē. Pašlaik līderis ir Jānis Baumanis, tiesa, B600 klašu pārstāvjiem sezonas beigās tiks atmests sliktākais rezultāts viena „liekā” posma dēļ attiecībā pret salonauto braucējiem.

Komandu cīņās pēc pirmā posma vadībā atrodas SK Ogre (Kozlovskis, Miščenko, Zobens), kam seko Autocross.lv Autokrosa komanda un SK Autocross.lv 2.

Sestdien tiks aizvadīts arī Latvijas bērnu čempionāta Beta bagijiem trešais posms. Pirmajās divās sacīkstēs labākais bijis liepājnieks Ričards Špaks.

Folkreisa cīņām gatavojas aptuveni 30 dalībnieki, arī svētdienas LAF Krosa komisijas autokrosa kausā uz starta varētu būt labs dalībnieku sastāvs. Tiesa, šajās ieskaitēs sportistu sastāvs vēl nav pilnībā zināms, jo abām ieskaitēm pieteikšanās noslēdzas trešdien.

Vecpils autotrasē troksni radīs ne tikai motori. Sestdienas vakaru satricinās Latvijas populārie dīdžeji [Ex] da Bass un MBerg. Sacensību dienās trasē atradīsies arī piepūšamās atrakcijas, izbraukumu kokteiļbārs un citi interesanti atpūtas piedāvājumi!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv