Autokross/Folkreiss: Oficiālais plāns: Gatavojamies Upesciemam!

Viesturs Saukāns  02.01.2014 12:18 9

  Autokross, Folkreiss, Ziņas

LAF Folkreisa Ziemas kausa 1. posms un LAF Krosa komisijas kausa pirmā sacīkste tiek plānota 11. janvārī Upesciemā, Garkalnes autotrasē. Ja līdz šim datumam ziema joprojām nebūs pagodinājusi ar pilnvērtīgu savu klātbūtni, noteikts Upesciema sacīkstes oficiālais rezerves datums – 18. janvāris. Tika izskatīta pirmā posma aizvadīšana asfalta trasē, tomēr pagaidām šis plāns tiek atcelts.

Šobrīd, vērojot pieejamās prognozes, 11. janvāra cīņa ir uz robežas, jo tieši ap 9. janvāri sāk iestāties puslīdz stabils sals. Tomēr, vai tas paspēs sagatavot trasi – vērosim, arī prognozes vēl var mainīties sportistiem pozitīvā virzienā. Taču 18. janvāris šķiet pavisam reāla iespēja.

11. datuma saglabāšana kalendārā ir nepieciešama, jo, ja posmu izdotos sarīkot, paliktu viena brīva nedēļas nogale pirms janvāra beigu cīņām Vecpilī. 2013. gada ziemas sezonas saspiestais kalendārs apliecināja, ka sacīkstes viena aiz otras kļūst sarežģītas sportistu vairākumam, tāpēc ir labāk, ja posmus atdala lielāks laika sprīdis. Tomēr, ja ziema neļaus izpausties jau nākamnedēļ, nāksies aizvadīt divus posmus pēc kārtas.

Pašlaik citas kalendāra izmaiņas netiek prognozētas, tomēr ziemas sezonas klasika ir posmu norises regulēšana atbilstoši laika apstākļiem. Ņemot vērā pieredzi, pastāv bažas par ziemas sezonas otru galējību – šā brīža siltumam var sekot mežonīgs aukstums, kā tas bija 2012. gada sākumā. Togad pirmos posmus nebija iespējams sarīkot dubļu dēļ, savukārt vēl vienu nācās atcelt, jo attiecīgajā nedēļā valdīja -30 grādu spelgonis. Pašlaik ziemas scenārijs ir ļoti līdzīgs šai pieredzei.

Tātad oficiālais LAF Krosa komisijas plāns – ziemas sacensību kalendārs netiek mainīts, ar piebildi, ka 11. janvāra Upesciema posmam ir rezerves datums: 18. janvāris.

Aizvadītajā nedēļā tika izskatīts pirmo posmu pārcelt uz kādu no asfalta trasēm, turklāt sporta komplekss 333 bija gatavs sadarboties šajā sakarā. Tomēr pašlaik šis plāns ir atcelts, un 333 trase paliek kā rezerves variants atlikušajā ziemas sezonas daļā. Ja tiktu rīkots asfalta posms, tas faktiski nozīmētu Upesciema posma svītrošanu no šīs ziemas plāniem. Taču rīkotāju attieksmes un čakluma dēļ šāds „sods” nebūtu godīgs pret Jāņa Lepša un komandas līdz šim paveikto. Gaidāmās sacīkstes dokumentācija ir sagatavota jau vairākas nedēļas iepriekš, Garkalnes autotrase arī saņēmusi izcīnīto finansējumu sacīkstes aizvadīšanai no atbalstītājiem – viss ir gatavs, izņemot pašu ziemu…

9 responses to “Autokross/Folkreiss: Oficiālais plāns: Gatavojamies Upesciemam!”

 1. Viesturs says:

  Labajā malā, sadaļā “Aktuāli!” publicētas veidlapas 11. janvāra posmam Upesciemā! Drīkst norādīt, vai pieteikums mantojas arī uz 18.01., ja gadījumā posmu jāpārceļ. Pāāāldies! :)

 2. Skatītājs says:

  Ar šitādu ziemu jau varēja uzrīkot kādu posmu kā vasarā :-D Citādi daudziem mašīnas stāv gatavas, braukt grib, bet nav kur kā tik pa pļavu

 3. Viesturs says:

  Pie reizes aicinājums papļāpāt par KrKom kausu. Vieni saka, ka, ja KrKom brauks vairākas pilnpiedziņas, tad 2WD mašīnām tur nav ko darīt un tāpēc neviens kausu nebrauks. No otras puses, ideja bija šo kausu veidot nevis kā baigo Galaktikas čempionātu, bet kā iespēju pieredzējušajiem atpūsties, nepieredzējušajiem trenēties, bet jaunajiem un LAFa krosu nemēģinājušajiem – debitēt. Kurā pusē taisnība?

  Mana versija kompromisam: pašās sacensībās brauc visi kopā kā līdz šim, ja kvatru attiecīgajā posmā nav vairāk par 3 (+/-). Balvo labāko kvatru un top-3 vienasniekus. Ja kvatras ir 4 vai vairāk, dienas gaitā no kvatrām veido atsevišķu grupu, lai šamie plosās savā starpā, bet 2WD brauc pa savam. Šim variantam mīnuss – kvatras nevar skaitīt KKK kopvērtējumā, jo, kādus punktus piešķirt, ja klases dalītas atsevišķi?

  Uzreiz piebilde – KKK nedrīkst dalīt vairāk kā 2 klasēs, to pie īsas ziemas dienas un cienījama dalībnieku skaita gan krosā, gan folkreisā, nevar iespiest laikos.

  Piekrītat/nepiekrītat/citas idejas/komentāri? (Starp citu, arī aptaujā jautājums par šo tēmu)

 4. [Ex] says:

  Nu ko – gonkosim Upesciemaa 18.01? A ja arii tad veel laikapstaaklju nebuus?

  • Viesturs says:

   Domāju, ka reālākais ir 18.01., lai gan šonedēļ vēl vērojam notikumus, sola kaut kādu vētru un debesu brīnumus, varbūt kaut kas pēdējā brīdī saveidojas. Ceturtdien ziņosim. Ja nebūs arī 18.01., tad… nebūs, ko darīt. Šajā gadījumā labā ziņa ir laika prognožu maainība ik pa 3 dienām, tāpēc viennozīmīgi kaut ko norakstīt vēl pagaidām nevar. Vēl piektdien bija ziņas, ka ātrāk par 30.01. ziemu nevar gaidīt, tagad jau visi prognozētāji uzrāda šīs nedēļas nogali ar -12 un sniegu naktī Rīgā. Ja piepildītos šā brīža Gismeteo prognoze, ka nākamtrešdien ir -12, tad pat atkusnis līdz sestdienai trasei neko ļaunu nenodarītu – Jānis L. un Co savu trasi zina un saka, ka šāds scenārijs būtu gana ok.

 5. speedy says:

  Var jau buut, ka ar kaveeshanos, bet nu… Laimiigu visiem sho gadu!
  Sportistiem varenus auto, liidzjuteejiem nostaadiitas balsis, riikotaajiem milzu energjiju!

  Stulbaa neziema liek gaidiit, gaidiit, gaidiit…ka nu vairs nevar sagaidiit. :D Tamdeelj riit uz Ropazhiem, vismaz paklausiities brrrrrrrr un apluukot smukus auto.

  Gaidam, gaidam, gaidam 18to…

Your email address will not be published. Required fields are marked *

pievieno komentāru