Autokross/Folkreiss: Pēdējā bezsoda pieteikumu diena Smiltenei!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
27.02.2013
09:58

Trešdiena ir pēdējā pieteikumu diena LAF Krosa komisijas kausa izcīņas un LAF Folkreisa Ziemas kausa piektā posma cīņām, kas svētdien (nevis sestdien!) norisināsies Smiltenē, Tepera trasē.

Šobrīd krosa klase jau ir sasniegusi punktu sadalei nepieciešamo piecu dalībnieku kvorumu, taču nojaušams, ka sportistu rindas vēl papildināsies. Nav pieteicies, piemēram, Krosa komisijas kausa līderis Andis Kļava, runā par vēl pāris speciālistu plāniem startēt.

Arī folkreisā, kur pirms pēdējās dienas pieteikumu skaits ir dramatiski neliels, gaidāmi vairāki dalībnieki. Šobrīd nav pieteikušies arī divi galvenie Folkreisa Ziemas kausa kopvērtējuma uzvaras pretendenti Renārs Ēķis un Mārtiņš Starks, nav arī vairāku citu gaidāmo pieteikumu. Tomērzināmi secinājumi tiek izdarīti – ziemas sezonas pieci posmi koncentrēti mazāk kā divu mēnešu robežās, turklāt sacīkstes izkaisītas pa visu valsti. Sportistu vairums atzīst, ka fiziski un finansiāli Ziemas kauss ir ļoti koncentrēts un smags seriāls. Pieredze nākotnei!

Protams, krosa un folkreisa pieteikumus pieņems arī pēc šodienas, taču jāatceras, ka šo seriālu nolikumi paredz par kavētu pieteikumu saņemt vienu soda punktu kvalifikācijā. Starp citu, iespējams, palika nepamanīta nianse Mūsas posmā: ja pēdējā kvalifikācijā Ritvars Zobens nebūtu pieļāvis pāragru startu un arī uzvarējis, tad abiem ar Intu Jeršovu būtu maksimālais kvalifikācijas rezultāts. Taču, tā kā Jeršovs bija pieteicies pēc termiņa, Ints pirmo starta vietu zaudētu atņemtā punkta dēļ. Kā Bauskā atzina pats sportists – ja Zobens nebūtu kļūdījies, pie Ritvara pareizas A fināla starta vietas izvēles pastāvēja iespēja Jeršovam arī neuzvarēt. Tātad, kavēts pieteikums varēja izšķirt sacensību uzvarētāja likteni.

Jaunākais no krosa klases pieteikumiem ir interesants – pieteicies Junioru kausā ietilpstošais krosa debitants Kalvis Tēts. Viņš startēs ar Jāņa Rakuzova nu jau bijušo VAZ 2101 un, lai arī krosā nestartējis, Kalvis var izrādīties ļoti ātrs, ko pierādījis ar panākumiem supersprinta VAZ Historic Open klasē.

Gaidām pārējos!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv