Autokross/Folkreiss: Pēdējā pieteikumu diena Brenguļiem!

Viesturs Saukāns  18.09.2013 09:36 2

  Autokross, Folkreiss, Ziņas

Svētdien Brenguļu autotrasē noslēgsies Latvijas krosa sezona – tiks aizvadīts LAF Krosa komisijas autokrosa kausa devītais posms un LAF Folkreisa Vasaras kausa pēdējā sacīkste. Trešdiena ir pēdējā pieteikumu diena gaidāmajai cīņai.

Krosa komisijas kausā jānoskaidro uzvarētājs, jo pašlaik Jānim Dreimanim un Andim Kļavam ir vienāds punktu skaits cīņā par pirmo vietu. Aizraujoši, ka prognozēt, kurš būs pirmais Brenguļos, ir sarežģīti.

Gatavs cīņai arī Ints Jeršovs, kurš kausa izcīņā jau nodrošinājis trešo vietu. Viņš ar savu pilnpiedziņas auto ir pēdējā posma favorīts.

Kaujai gatavojas arī Māris Rusmanis, kuram sezonas beigas padevušās ļoti cienījamas, atrodot mašīnas izturības problēmu risinājumu. Māris aizvadīja lielisku sacīksti Mūsā, demonstrējot gan ātrumu, gan cīņassparu.

Pašlaik lielākais pārsteigums dalībnieku sarakstā ir Endijs Skolmeistars – Ventspils puses braucējs ar savu komandu gatavojas doties uz Valmieru. Kāpēc ne – Endijam ir iespēja nopelnīt ceļazīmi uz LAF Krosa komisijas apbalvošanas pasākumu kā kausa izcīņas labākajam junioram. Turklāt Skolmeistara juniora līdzšinējā pieredzē Vidzemes trases vēl nav mēģinātas.

Jebkurā gadījumā, autokrosa braucēji tiek laipni aicināti noslēgt sezonu ar vēl vienu cīņu!

Folkreisā trešdienas rītā ir 26 pieteikumi, kas vēl nav galīgais sportistu skaits. Joprojām bez pieteikuma ir kopvērtējuma līderis Rihards Dainis, turklāt, šķiet, ka tā nav ne nolaidība, ne augstprātība. Rihards iepriekšējā posmā pārdošanas procesā zaudēja savu Mazda MX3, un šobrīd līderis reāli ir bez mašīnas, lai gan, protams, jau izskanējušas versijas par risinājumiem. Rihards nav labā noskaņojumā šajā sakarā, taču atzīst, ka jebkurā gadījumā labāk ir startēt ar „vienalga, ko”, nekā necīnīties vispār. Situācija neapskaužama.

Pastāv iespēja, ka pēdējās dienās pirms sacīkstes folkreisā varētu parādīties gan interesants braucējs, gan ne mazāk atraktīvs automobilis. Tomēr, tā kā darbi un plānošana joprojām turpinās, pieteikums var kavēties.

Kaujas gatavībā arī tradicionālie četri Beta bagiju braucēji – Ričards Špaks, Miķelis Aploks, Kitija Jeršova un Everts Henilāns. Arī jauniešiem pēdējais sezonas posms.

Dalies ar šo ziņu