Autokross/Folkreiss: Publicēts Ziemas kausa nolikums

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
08.12.2010
09:28

LAF Krosa komisija izplatījusi LAF Autokrosa un Folkreisa Ziemas kausa izcīņas nolikumu, kurā atrunāta 2011. gada ziemā paredzētā sešu posmu seriāla norise un nosacījumi. Lielā mērā nolikuma izveidē par pamatu ņemts 2010. gada folkreisa sacensību nolikums, kurā veiktas atsevišķas nianses. Abu krosa veidu sacensības notiks pēc vienādiem noteikumiem, vienīgi uz autokrosa braucējiem neattieksies folkreisam paredzētā automašīnu pirkšanas sistēma.

Folkreisa dalībniekiem, kuri pie šādas braukšanas sistēmas pieraduši, jāņem vērā dažas nianses, kas mainījušās kopš vasaras sezonas. Tās gan nav īpaši dramatiskas. Lielākais jaunums – automašīnas pārdošanas atteikšanas gadījumā sportists ne tikai saņem 12 mēnešu diskvalifikāciju no folkreisa sacensībām, bet arī soda naudu 950 eiro – šis sods paliek kā saistības ar LAF, kas nozīmē, ka soda nenomaksāšana faktiski liedz turpmāko licencēšanos LAF sacensībām. Taču, šķiet, pēc 2010. gada notikumiem visiem folkreisa dalībniekiem ir skaidrs, kādā sporta veidā tie startē, tāpēc precedentiem nevajadzētu būt.

Sākoties jaunam gadam tiek noteikts jauns Junioru ieskaites vecums – 2011. gadā folkreisa juniori būs 1990. gadā dzimušie un jaunāki. Šī izmaiņa gan šogad vēl neietekmēs nevienu no 2010. gadā startējušajiem junioriem. Evija Vītola 2011. gadā uzsāks savu pēdējo gadu Juniora statusā.

Vēl viena nianse, kas būs svarīga sacensību norisē – ja kvalifikācijas grupās būs vairāk par septiņiem dalībniekiem, tiks izmantota lielāka kvalifikācijas punktu sistēma, kas paredzēta desmit pozīcijām. Līdz šim, pat, ja kvalifikācijas grupā startēja desmit dalībnieki, punktus braucienā guva labākie seši finišējušie. Tomēr šobrīd iespēja sasniegt punktu būs ar desmitajā vietā finišējušam sportistam. Tas būs motivējošāk vājākajiem braucējiem, kā arī atvieglos sekretariāta darbu.

Svarīgs elements ir arī sacensību klasifikācijas nosacījumi: dalībnieks var gūt seriāla ieskaites punktus tikai situācijā, ja posmā ir veicis vismaz piecus apļus sacensību režīmā – kvalifikācijā vai finālā. Šis punkts paredzēts, lai likvidētu iespēju sportistiem saņemt kopvērtējuma punktus pat nestartējot sacīkstēs. Līdz šim pie punktiem, ja dalībnieku skaits nav lielāks par 16, varēja tikt katrs, kurš veica rīta treniņus.

Nolikumā ir vēl atsevišķas izmaiņas, kuras dramatiski neietekmēs sacensību un ziemas kausa norisi.

LAF Autokrosa un Folkreisa Ziemas kausa 2011 nolikums

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv