Autokross/Folkreiss: Sākas pieteikšanās Brenguļiem, krosa video no Vecpils (VIDEO)

Viesturs Saukāns  19.01.2017 11:33 24

Autocross.lv labajā pusē atrodami nepieciešamie atribūti, lai pieteiktos LAF Krosa komisijas autokrosa kausa, LAF Folkreisa Ziemas kausa un RX Ziemas kausa posmam, kas 28. janvārī plānots Brenguļu autotrasē. Tuvojas nakts kross!

Tā kā sacīkstes norise paredzēta diennakts tumšajā laikā, tas rada papildu intrigu gan sportistiem, gan līdzjutējiem. Šobrīd galvenās lūgsnas saistītas ar laika apstākļiem. Lai arī vietējie sinoptiķi draud ar pilnīgu nokusni visas valsts teritorijā, starptautiski atzītie speciālisti ainu nezīmē tik dramatisku. Jebkurā gadījumā, sportistu uzdevums ir gatavoties un pieteikties!

Brenguļu autotrase būs gaiši izgaismota, taču nolikumā paredzēts, ka visu klašu automašīnām jābūt aprīkotām ar priekšējiem gaismas lukturiem. Sīkāk netiek definēts, kādām un cik jaudīgām jābūt/drīkst būt gaismām, taču folkreisa braucējiem jāņem vērā – nekas noteikumos nenorāda, ka apgaismes ierīces varētu demontēt mašīnas pārdošanas gadījumā. Gaismas nonāks pie jaunā saimnieka. Tas vismaz folkreisa gadījumā atrisina divas problēmas: sportisti izvairīsies no dārgām, piemēram, rallijam paredzētām gaismām, kas, savukārt, palīdzēs mazināt konkurentu apžilbināšanas iespējas. Pārējām klasēm nav ierobežojumu lampu izvēlē.

Sportistiem arī jāņem vērā, ka viņa rezultāts var būt atkarīgs arī no redzama/neredzama starta numura. Lai arī finiša līniju plānots izgaismot, jāpiestrādā pie numura redzamības un “izšķirtspējas”.

Sacensību sākums sportistiem paredzēts sestdien 14:00, kad sāksies reģistrācija un tehniskā komisija. Līdzjutēji aicināti ierasties uz 17:00, kad mašīnas – jau tumšā laikā – dosies trasē treniņiem un pirmajiem braucieniem!

Sacensību dienas kārtība:

Sestdiena, 28. janvāris

14:00 – 16:00  Folkreisa, autokrosa, RX dalībnieku reģistrācija, dokumentu pārbaude

14:00 – 16:00  Folkreisa, autokrosa, RX automašīnu tehniskā pārbaude

16:30 — Dalībnieku sapulce

16:45 – 17:45  Folkreisa, autokrosa, RX brīvie treniņbraucieni

18:00 Sacensību atklāšana,

18.00 1. starts

Turpmāko sacensību dienaskārtību nosaka galvenais tiesnesis sacensību dienā. Tā tiek paziņota sacensību dalībniekiem dalībnieku sapulcē un uz informācijas stenda.
VIDEO no LAF Krosa komisijas autokrosa kausa 1. posma Vecpilī!

 

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Autocross.lv radošā pauze uz nenoteiktu laiku ***