Autokross/Folkreiss: Sākas!!!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
28.03.2014
15:23

LAF Krosa komisija, sacensību rīkotāji un Autocross.lv atklāj 2014. gada vasaras sezonu – sagatavoti dokumenti, atvērtas pieteikšanās iespējas un aktīvi gaidām tuvākās pašmāju sacensības Smiltenē, Ludzā un Mūsā!

Sveiciens no Krosa komisijas

LAF Krosa komisijas vadītāja Inta Ulme informē, ka jaunie numuri būs gatavi, iespējams, sākot ar 7. aprīli, kas nozīmē, ka pēc šī datuma sportistiem aktīvi jākontaktējas ar vadītāju, lai saņemtu numurus, sakārtotu licences un licencei nepieciešamos dokumentus. Informācija: 29264457, autokross@laf.lv. Savukārt Folkreisa licenču jautājumi pie Viestura Saukāna (26579000, viesturs.saukans@laf.lv)

Latvijas autokrosa čempionātā šogad jauna dizaina numuri – visās klasēs šogad notiek atgriešanās pie viena un divu ciparu numuriem līdzšinējo trīs ciparu vietā. Savukārt klases būs atšķiramas vēl uzskatāmāk – uz numuriem būs uzrakstīta arī mašīnas pārstāvētā klase.

It kā sīkums, tomēr sportistiem jāatgādina – tehniskā komisija vēl bez visām ikdienišķajām niansēm var izrādīties uzbrūkoša automašīnu rokas bremžu sistēmai. Sportisti ar šo elementu mēdz grēkot, lai gan Tehniskie noteikumi visai skaidri atrunā šī mezgla darbību. Stāvbremzes tēma saasinājusies pēc tam, kad LAF Krosa komisijas padome un tiesneši vienojušies pēc iespējas minimizēt tā saukto akmentiņu starta procedūru, kad starta laukumā, lai auto neripotu, tiesneši zem riteņiem lika akmentiņus. Šo situāciju, ja reiz mašīna ripo, būtu jārisina ar bremžu palīdzību. Lai kā būtu ar akmeņiem, bremzēm ir jādarbojas arī drošības apsvērumu dēļ.

Smiltene

Smiltenes posms 27. aprīlī būs Latvijas un Baltijas čempionāta pirmā sacīkste. Pieteikumu termiņš ir 17. aprīlis, tātad pieteikumiem atlikušas trīs nedēļas. Kā ierasts, lūgums pieteikšanās procesu nevilkt garumā – ja ir skaidrs, ka auto būs gatavs, lūgums pieteikties. Spriežot pēc Autocross.lv klašu iespējamo sastāvu apraksta, pieteikumu informācija būs īpaši svarīga gan līdzjutējiem, gan medijiem, gan sportistiem. Starp citu, šogad jūtama izteikta pozitīva viļņošanās krosa kolektīvā, gaidot sezonu. Sportisti sociālajos medijos skaita dienas līdz pirmajam posmam, līdzjutēji spriež par jaunākajiem tehnikas ceļojumiem, bet mediji aktīvi ķer Autocross.lv ziņas, pārpublicējot tās pie sevis (piemēram, Go4speed.lv, Sportacentrs.com – saskaņots un no mūsu puses akceptēts!)

Smiltenes dokumenti un pieteikuma veidlapas gan Autocross.lv, gan laf.lv.

Ludza

Šosezon LAF Krosa komisijai jauns, patīkams izaicinājums – pirmā sacīkste Ludzas trasē, kur 3. maijā paredzēts LAF Folkreisa Vasaras kausa 1. posms un LAF Krosa komisijas autokrosa kausa 7. posms. Sacīkstes nolikums gandrīz pabeigts, darbs trasē vēl pamatīgs, taču rīkotāji ir kaujas gatavībā. Drīzumā publicēsim gan trases shēmu, gan citu informāciju par gaidāmo cīņu. Patīkami, ka, lai arī no ierastajām cīņu vietām Ludza ir ģeogrāfiski tālu, folkreisa dalībnieki cītīgi gatavojas šim pasākumam. Autokrosa sastāvs var izrādīties īpatnējs šajā sacīkstē.

Pieteikšanās sākusies, veidlapas Autocross.lv.

Publicēts arī LAF Folkreisa Vasaras kausa nolikums. Lielu atšķirību no ziemas nav, taču pieslīpēta pusfinālu sistēma un noslēguma rezultātu veidošanās. Sākot ar vasaru pusfinālu dalībnieki, kuri neiegūs top-3 vietas (netiks A finālā), saņems papildu punktus klāt pie kvalifikācijas rezultātiem, tādā veidā nosakot posma gala rezultātus sākot no 13. vietas.

Mūsa

Lai gan līdz sacīkstei vēl divi mēneši, pieteikšanās sākta arī Eiropas autokrosa čempionāta otrajam posmam Bauskā. Eiropas čempionāta dalībniekiem atvērts dalībnieku parks un pieteikšanās Musa.lv. Taču rīkotāji īpaši vēršas pie Nacionālās klases dalībniekiem, ar lūgumu pašlaik nereģistrēties dalībnieku parkā, savukārt pieteikties tāpat kā Latvijas čempionātam – ar pieteikuma veidlapu (laf.lv, Autocross.lv), kuru aizpildīto jānosūta uz autokross@laf.lv. Saprotams, ka prioritāte ir EČ dalībnieku reģistrācija, lūgums to uzņemt saprotoši.

Pirms Mūsas posma Eiropas čempionāts startēs Vācijā – arī šai cīņai dokumentācija jau ir publicēta.

Marts – maijs

Kopumā no šodienas līdz maija beigām krosa tipa pasākumu pa pilnam. Vēl bez minētajiem notikumiem arī pasaules un Eiropas rallijkrosa čempionāta starts ar Reini Nitišu Portugālē (3.-4. maijs) un Lielbritānijā (23.-24. maijs), Rallycross Challenge Europe ar, iespējams, Latvijas dalībniekiem Francijā (4. maijs) un Ungārijā (18. maijs), Baltijas autokrosa čempionāta turpinājums divas nedēļas pēc Smiltenes Lietuvā (11. maijs).

Sākas!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv