Autokross/Folkreiss: Sniegs veidots līdz 5:00 rītā, pašlaik 54 dalībnieki (FOTO)

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
26.01.2017
13:39

Trešdien noslēdzās formālais pieteikumu pieņemšanas termiņš sestdienas Brenguļu sacensībām, kas būs LAF Krosa komisijas kausa, LAF Folkreisa Ziemas kausa un RX Ziemas kausa posms. Pašlaik saņemti 54 pieteikumi. Trases gatavošanas process izraisa cieņu un sajūsmu – vīri ar sniega pūtēju draiskojušies līdz pieciem rītā.

Autokrosa un folkreisa klašu dalībnieku saraksti šobrīd varētu būt optimāli, ar minimālām izmaiņu iespējām. Folkreisā pieteikušies 27 braucēji, kas ir tieši tik, cik stājās uz starta pirmajā posmā Vecpilī. Krosa klasē lielisks desmit braucēju sastāvs. Iespējams, papildināsies dalībnieku skaits RX Lada klasē, jo šajā ieskaitē nav rezultātu sodu par kavētu pieteikumu. Tas nozīmē, ka kopējais dalībnieku skaits var pārsniegt 60 braucējus.

Autokrosā pulcējušies daudzi krosa dūži, kuru cīņa gaidāmajā nakts krosā būs principiāli. Šajā sakarā jau sagaidāms, ka sportisti īpaši tiks brīdināti par manevriem trasē.

Sacīkstes lielais (mazais) nezināmais būs Roberts Vītols, kurš tiksies ar zināmajiem līderiem Ediju Ošu, Juri Spīķi, Jāni Veģeri, Jāni Kozlovski un citiem. Interesanti būs vērot igauņa Tomasa Soes cīņu gan ar priekšpiedziņas VW Golf, gan ar RX Lada klases VAZ. Cīņai gatavojas arī debitants Rolands Puravs, kurš trasē vedīs daudz piedzīvojušo VAZ 2108, kuru savulaik visvairāk pilotēja, piemēram, brāļi Melngārši un Māris Pinkulis.

Arī folkreisā plānots viens debitants – Vairis Ozoliņš, kura auto būvniecība norit Kalvja Buģa uzraudzībā. Juris Mesters vedīs trasē no Matīsa Pelēņa Vecpilī nopirkto Opel Astra, savukārt Pelēnis pēc pārdomām šobrīd nolēmis izlaist Brenguļu posmu.

RX Lada klase šobrīd pulcē savus tradicionālos braucējus, kuriem uz šo posmu plāno pievienoties Latvijas autokrosa čempionāta viens no VAZ klases līderiem Edijs Zimza. Kamēr Roberts Vītols cīnīsies ar priekšpiedziņas auto, Vītols seniors – Uģis – atkal mēģinās spēkus žiguļu klasē. Pastāvēja gan arī iespēja meistaru redzēt uz starta autokrosa ieskaitē, taču līdz tam līdzjutējiem vēl būs jāpagaida.

Šobrīd rīkotāju galvenās bažas saistītas ar laika apstākļiem. Prognozes gan ir kļuvušas nedaudz labvēlīgākas – piektdienai vairs netiek solīti +4 grādi kā iepriekš, +1/+2 ar sasalušu zemi varētu nebūt tik sāpīgi. Darbs paveikts mežonīgs – aizvadītajā naktī vīri veidojuši sniega segu līdz 5:00 rītā, kas nozīmē, ka kopumā šim procesam veltītas 12 stundas. Cepuri nost kolektīva priekšā!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv