Autokross/Folkreiss: Sniegs veidots līdz 5:00 rītā, pašlaik 54 dalībnieki (FOTO)

Viesturs Saukāns  26.01.2017 13:39 12

Trešdien noslēdzās formālais pieteikumu pieņemšanas termiņš sestdienas Brenguļu sacensībām, kas būs LAF Krosa komisijas kausa, LAF Folkreisa Ziemas kausa un RX Ziemas kausa posms. Pašlaik saņemti 54 pieteikumi. Trases gatavošanas process izraisa cieņu un sajūsmu – vīri ar sniega pūtēju draiskojušies līdz pieciem rītā.

Autokrosa un folkreisa klašu dalībnieku saraksti šobrīd varētu būt optimāli, ar minimālām izmaiņu iespējām. Folkreisā pieteikušies 27 braucēji, kas ir tieši tik, cik stājās uz starta pirmajā posmā Vecpilī. Krosa klasē lielisks desmit braucēju sastāvs. Iespējams, papildināsies dalībnieku skaits RX Lada klasē, jo šajā ieskaitē nav rezultātu sodu par kavētu pieteikumu. Tas nozīmē, ka kopējais dalībnieku skaits var pārsniegt 60 braucējus.

Autokrosā pulcējušies daudzi krosa dūži, kuru cīņa gaidāmajā nakts krosā būs principiāli. Šajā sakarā jau sagaidāms, ka sportisti īpaši tiks brīdināti par manevriem trasē.

Sacīkstes lielais (mazais) nezināmais būs Roberts Vītols, kurš tiksies ar zināmajiem līderiem Ediju Ošu, Juri Spīķi, Jāni Veģeri, Jāni Kozlovski un citiem. Interesanti būs vērot igauņa Tomasa Soes cīņu gan ar priekšpiedziņas VW Golf, gan ar RX Lada klases VAZ. Cīņai gatavojas arī debitants Rolands Puravs, kurš trasē vedīs daudz piedzīvojušo VAZ 2108, kuru savulaik visvairāk pilotēja, piemēram, brāļi Melngārši un Māris Pinkulis.

Arī folkreisā plānots viens debitants – Vairis Ozoliņš, kura auto būvniecība norit Kalvja Buģa uzraudzībā. Juris Mesters vedīs trasē no Matīsa Pelēņa Vecpilī nopirkto Opel Astra, savukārt Pelēnis pēc pārdomām šobrīd nolēmis izlaist Brenguļu posmu.

RX Lada klase šobrīd pulcē savus tradicionālos braucējus, kuriem uz šo posmu plāno pievienoties Latvijas autokrosa čempionāta viens no VAZ klases līderiem Edijs Zimza. Kamēr Roberts Vītols cīnīsies ar priekšpiedziņas auto, Vītols seniors – Uģis – atkal mēģinās spēkus žiguļu klasē. Pastāvēja gan arī iespēja meistaru redzēt uz starta autokrosa ieskaitē, taču līdz tam līdzjutējiem vēl būs jāpagaida.

Šobrīd rīkotāju galvenās bažas saistītas ar laika apstākļiem. Prognozes gan ir kļuvušas nedaudz labvēlīgākas – piektdienai vairs netiek solīti +4 grādi kā iepriekš, +1/+2 ar sasalušu zemi varētu nebūt tik sāpīgi. Darbs paveikts mežonīgs – aizvadītajā naktī vīri veidojuši sniega segu līdz 5:00 rītā, kas nozīmē, ka kopumā šim procesam veltītas 12 stundas. Cepuri nost kolektīva priekšā!

 • [Ex]

  Visu cieņu!

  • Fans Visiem.

   Ex,tu komentēsi?

   • [Ex]

    Šoreiz beidzot paskatīšos gonku. Arnim kāds cits padomā.

    • Mellaish

     Kurā stūrī būs baļļukx? :D

     • [Ex]

      Pirmajā likumā no starta :)

 • Fanuks

  Kas nozīmē ‘ar minimālām izmaiņu iespējām’?
  Tas ir tā ka vēl kāds var pieteikties vai vēl kāds var atteikties.?

  • Gan viena, gan otra iespēja vienmēr pastāv. Šobrīd gan man nav ziņu, ka kāds būtu zem jautājuma, vai kāds gatavotos, kas nav pieteicies.

 • Normunds

  Jācer ka Pēteris novērtēs šīs aktivitātes un nenokaus;es visu līdz sestdienai! Varbūt vajag piezvanīt un vēlreiz visu ,,sarunāt”

  • Pēteris jau ar stiprajiem parasti tā saudzīgi apietas. Jaunajai Brenguļu brigādei gan testi tiek uzlikti nemitīgi – atcerieties, pirms vasaras LČ bija vētra ar elektrības zušanu. Pirms Čempionu krosa arī man liekas bija paskarbi lieti.

   • lode222

    Migla.

   • Mellaish

    principā pārbaudījumi visādi čaļiem nemitīgi ir bijuši. bet nu kaut kā galā ir tikuši. cepuri nost Arnim un Aldim par izturību un nerviem

 • Fanuks

  Cik saprotu kross ar radzem ja?

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Valmiera, Brenguļu autotrase, 22.09.2018. ČEMPIONU AUTOKROSS LAF Folkreisa Vasaras kausa 6. posms LAF Krosa komisijas autokrosa kausa 10. posms Nolikums Pieteikums - FR Pieteikums - KKK Dalībnieki FR (38) Dalībnieki KKK (24) ČEMPIONU SKAITĪTĀJS (31) ***