Autokross/Folkreiss: Starts jau nākamnedēļ!

Viesturs Saukāns  03.01.2011 10:00 0

  Autokross, Folkreiss, Ziņas

Nākamās nedēļas nogalē Raunā, Raunas Bruģakmens trasē norisināsies Ziemas kausa izcīņas pirmais posms autokrosa un folkreisa cīņās. Pašlaik aktivitātes no folkreisa dalībnieku puses, jo saņemti vairāki pieteikumi, kā arī notiek aktīvs licencēšanās darbs. Savukārt pagaidām klusē autokrosa braucēji, jo, lai gan runā par vairāku potenciālo dalībnieku vēlmi startēt, reālu pieteikumu vēl nav. Taču būs!

Folkreisa sastāvs veidojas interesants, jo piesakās gan regulārie sporta veida dalībnieki, gan vairāki jauni sportisti. Pieteikumus jau atsūtījuši Autocross.lv aprakstītie juniori Eliss Dukaļskis un Dāvis Tobiass, licenci nokārtojis vēl viens juniors Renārs Ēķis, dokumentus kārto citi gados vai pieredzē jauni sportisti.

Interesanti, ka Raunas sacīkstei pošas arī spēcīgais cēsinieks Ritvars Kārkliņš. Pirms gada Raunā viņš dominēja kvalifikācijā, vienīgi finālā nevajadzīga izslīdēšana ziemas braukšanas speciālistu atstāja kupenā. Ritvars, bijušais ziemas autosprinta Latvijas čempions, pagājušajā ziemā tā arī palika bez uzvaras, kas, liekas, nav glaimojošs statistikas elements šajā gadījumā.

Pagaidām neskaidrs Raunas sacīkstes mājinieku sastāvs – mašīnu un dalībnieku Raunā daudz, atliek tik uzzināt pareizās mašīnu un dalībnieku kombinācijas. Nojaušams, ka Raunas Bruģakmens komandu pārstāvēs Mārtiņš Lapsa un Artūrs Vecgailis, taču trešais braucējs tiks nosaukts vēlāk.

Ja neskaita jūdažniekus brāļus Daiņus un Dukaļski, klusē arī aktīvā Sigulda – Kavita V braucēji Normunds Tūtars, Ainārs Bogdanovičs, Guntars Gabrāns, Andris Stulpiņš un, iespējams, vēl kāds. Taču nojaušams, ka dažs no viņiem cītīgi trenējas pirms iegriešanās Ziemas kausā.

Uz pirmo posmu gatavojas arī Normunds Kārkliņš – braucējs, kurš vasaras sezonas pēdējā posmā iegādājās Agra Upīša VAZ 2108. Zināms, ka rīdzinieks jau iemēģinājis Raunas trasi un pošas debijai folkreisā. Starp citu, ja par auto pircējiem, tad runā, ka uz Raunu plānojot ierasties ne viens vien tukšs treileris, tāpēc iespējami pārsteigumi šajā sakarā. Jāpiebilst, ka 2011. gada jaunums ir soda nauda par atteikšanos no mašīnas tirdzniecības – sportists ne tikai zaudē folkreisa licenci uz 12 mēnešiem, bet saņem sodu 950 eiro apmērā. Vēl viena interesanta nianse – automašīnu tirdzniecība šogad notiks ar riepu marķēšanu: brīdī, kad par attiecīgo mašīnu tiek saņemts pirkšanas pieteikums, tiek marķētas tās riepas un tālākā tirdzniecība notiek ar marķētajām riepām.

Pašlaik prognozētais pirmā posma dalībnieku skaits folkreisā ir ap 30, bet krosā – aptuveni pieci sportisti.

Dalies ar šo ziņu