Autokross/Folkreiss: Vecpilī kross bez radzēm, pretējā virziena izmēģinājums!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
20.01.2014
21:52

Pēc ilgstošām konsultācijām, kā arī potenciālo braucēju aptaujas pieņemts lēmums, ka sestdien Vecpilī LAF Krosa komisijas autokrosa kausā būs jāstartē ar bezradžu riepām. Gan autokrosa klasei, gan folkreisa dalībniekiem būs unikāla iespēja startēt trases pretējā virzienā, kādā vasarā notiks arī viens no Latvijas čempionāta posmiem.

Spriešana par krosa klases izmantojamām riepām bija ilgstoša, dažādos virzienos un, uzklausot dažādus speciālistus. Šķiet, vistrāpīgāk plānu startēt ar radzēm trasē, kurā nav sniega, raksturoja pats rīkotājs Kaspars Džeriņš: „Es labprāt gribētu redzēt šādu autokrosu, taču ne savā trasē, ne ar manu atbildību un, ne ar tik augstiem un sasalušiem vaļņiem, kādi šobrīd ir Vecpils autotrasē. Speciālisti vienprātīgi atzīst, ka ātrumi būtu mežonīgi un, ja tādos tiek taranēti vaļņi, negribu domāt par sekām. Lai kā daudziem negribētos, būs jāstartē ar bezradžu riepām, tāda ziema šogad padevusies. Protams, ja pēdējās dienās pirms sacensībām notiek brīnumi un pamatīgi snieg, lēmums var mainīties. Taču šobrīd šādu prognožu nav.”

Jāpiebilst gan arī, ka, šķetinot radžu problēmu, arvien vairāk izsijājās radžu riepu braucēju skaits – no tiem, kuri plānoja doties uz Vecpili, ar radzēm braukt vēlējās praktiski divi, trīs sportisti. Dažs bija gatavs jebkuram variantam, vēl pa kādam balsoja par bezradžu riepām. Lai noskaidrotu, cik tiešām reāli gatavojas cīņām Vecpilī, jāgaida trešdiena, kad noslēgsies pieteikumu termiņš.

Lielākais jaunums Vecpils autotrasē sestdien tomēr būs pretējā virziena iemēģināšana. Viens no vasaras Latvijas čempionāta posmiem notiks otrādā virzienā nekā līdz šim ierasts, tāpēc šis būs izmēģinājums gan rīkotājiem, gan tiesnešiem, gan startējošiem sportistiem.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv