Autokross/Folkreiss: Zināms ziemas sacensību kalendārs!

Viesturs Saukāns  03.10.2013 15:34 6

  Autokross, Folkreiss, Ziņas

Apstiprināts 2014. gada LAF Folkreisa Ziemas kausa, kā arī LAF Krosa komisijas kausa ziemas daļas sacensību kalendārs. Seriāla sākums paredzēts jau decembrī, bet finišs – marta beigās. Paredzēti posmi Brenguļos, Upesciemā, Mūsā, Vecpilī un Smiltenē. Kopumā paredzēti seši posmi, kuri ievērojami attālināti viens no otra.

Lai gan posmu skaits ir lielāks nekā šoziem, lielā mērā tas izdarīts ar mērķi dramatiski nezaudēt posmu skaitu situācijā, ja ziemas sākums (vai jebkurš cits periods) izrādās neveiksmīgs laika apstākļu dēļ. Tāpat sportistiem ziemas sezona padarīta vieglāka – ja šoziem bija jāaizvada piecas sacīkstes sešu nedēļu laikā, tad gaidāmās ziemas pirmo un pēdējo posmu šķir 12 nedēļas. Vienīgie posmi, kuri ir uzreiz viens pēc otra, bez nedēļas starpā, ir marta sacīkstes Smiltenē un Valmierā.

Jāpiebilst, ka pirmais posms Brenguļos paredzēts jau 15. decembrī, ar cerību noķert pirmo salu un sniegu, ko lielākā daļa iepriekšējie gadi ir sarūpējuši. Taču, ja decembris vēl nebūs ziemīgs mēnesis, Brenguļu posmam ir oficiāli rezerves datumi – 21. un 29. decembris. Ja posmu neizdosies sarīkot nevienā no šīm dienām, posms tiks atcelts. Citiem posmiem rezerves datumu nav – ja laika apstākļi neļaus aizvadīt kvalitatīvas sacensības, trasei no posma būs jāatsakās. Tas tāpēc, lai, pirmkārt, posmi netuvotos viens otram, padarot seriālu mokošu sportistiem (šā gada piemērs), otrkārt, datumus ziemā ir grūti pārcelt, jo jārēķinās arī ar ziemas rallija un rallijsprinta posmiem. Uzdevums veidot atšķirīgus kalendārus krosam un rallija tipa seriāliem ir krosa klases potenciālo braucēju iniciatīva – iespējams, ziemas krosu vēlēsies izmēģināt kolēģi no citām disciplīnām.

LAF Krosa komisijas kausā ziema, tāpat kā šogad, veidos aptuveni pusi no visa seriāla. Pašlaik pilnu autokrosa kausa kalendāru nav iespējams publicēt, jo seriāla norises vietas un datumi veidosies, rēķinoties ar augstāka ranga vasaras sacensībām. Tomēr skaidrs, ka vasaras posmu skaits autokrosam nebūs lielāks par pieciem (folkreisam vasarā – ne vairāk par sešiem posmiem). Vasarā folkreiss un autokrosa kauss var kalpot kā laba pārbaude dažām jaunajām trasēm, kuras aktīvi izrāda interesi par pievienošanos Latvijas autokrosa čempionātam.

2014. gada LAF Folkreisa Ziemas kausa kalendārs

1. posms: 15. decembris, Valmiera, Brenguļu autotrase (oficiālie rezerves datumi: 21.12. vai 29.12.)
2. posms: 11. janvāris, Upesciems, Garkalnes autotrase
3. posms: 25. janvāris, Vecpils, Vecpils autotrase
4. posms: 08. februāris, Bauska, SK Mūsa
5. posms: 02. marts, Smiltene, Tepera trase
6. posms: 09. marts, Valmiera, Brenguļu autotrase

2014. gada LAF Krosa komisijas kausa kalendārs

1. posms: 15. decembris, Valmiera, Brenguļu autotrase (oficiālie rezerves datumi: 21.12. vai 29.12.)
2. posms: 11. janvāris, Upesciems, Garkalnes autotrase
3. posms: 25. janvāris, Vecpils, Vecpils autotrase
4. posms: 08. februāris, Bauska, SK Mūsa
5. posms: 02. marts, Smiltene, Tepera trase
6. posms: 09. marts, Valmiera, Brenguļu autotrase
***
7. posms: 01. vai 08. jūnijs, Brenguļu autotrase (provizoriski)
8. posms: 29. jūnijs, Vecpils, Vecpils autotrase (apstiprināts)
9. posms: 20. jūlijs, Vecpils, Vecpils autotrase (apstiprināts)
10. posms: 21. septembris, Valmiera, Brenguļu autotrase (provizoriski)
Iespējamas arī citas vasaras sezonas sacensības