Autokross/Juniori: Beate Klipa starp labākajiem FIA jauno sportistu konkursā!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
31.10.2014
17:20

Latvijas autosportiste Beate Klipa sasniegusi vietu labāko pulkā FIA Institūta jauno sportistu konkursā Young Driver Excellence Academy 2015. Nīderlandē aizvadītajā FIA akadēmijas konkursā 17 dalībnieku konkurencē, esot vienīgā dāma, sasniegts finālistu top-5.

Četru dienu garumā Nīderlandē 17 valstu daudzsološākie autosportisti aizvadīja braukšanas, fiziskās sagatavotības un mediju testus, noskaidrojot Eiropas gada daudzsološāko jauno sportistu. Latvijas pārstāve Beate Klipa kvalificējās šī konkursa finālam, kļūstot par vienu no pieciem finālistiem. Uzvaru finālā guva šobrīd Eiropas F-3 čempionāta septītajā vietā esošais brits Džordans Kings. Pozīcijas no otrās līdz piektajai netika atsevišķi paziņotas.

Beate Klipa: „Esmu ļoti gandarīta ar paveikto, jo biju vienīgā meitene starp Eiropas autosporta daudzsološākajiem puišiem, kuriem visiem ir iespēja izveidot spožu karjeru autosportā. Patīkami, ka, šo četru dienu sākumā jūtot konkurentu neticību maniem spēkiem, es daudzus no viņiem esmu atstājusi aiz sevis. Šīs bija ļoti smagas dienas, kuras sākās agri rītos un noslēdzās ar spēku izsīkumu vakaros. Taču mani nepārsteidza veicamie uzdevumi, jo līdzīgu programmu šovasar veicām LAF Junioru Akadēmijā, kas mani labi sagatavojusi FIA Institūta konkursam. Nīderlandē viss bija vēl padziļinātāk un nopietnāk, taču tiku ar visu galā. Bija daudz braukšanas trasē, gan uz laiku, gan uz meistarību. Taču bija arī nopietnas fiziskās sagatavotības pārbaudes, tāpat bija jādemonstrē prasmes attiecībās ar mediju pārstāvjiem. Esmu ļoti priecīga par šo pieredzi, par daudzajiem jaunajiem draugiem un paziņām, kurus šajās dienās esmu iepazinusi. Tas man ir svarīgi manas karjeras attīstībai.”

Šā gada Latvijas un Baltijas autokrosa čempione B600 klasē Beate Klipa iekļūšanu top-5 uzskata par milzīgu panākumu, taču vēlāk tika turpināta cīņa arī par pirmo vietu: „Šķiet, uz finālu visi bijām līdzvērtīgos spēkos. Visu izšķīra pēdējā trase, kas bija veidota ļoti sarežģīta – ar daudzām figūrām, straujiem pagriezieniem, sausu un slapju segumu. Trase bija jāapgūst ātri – viens iepazīšanās brauciens, viens treniņš un nākamais brauciens jau izšķirošais. Džordans Kings, būdams asfalta un formulu braukšanas speciālists, bija visātrākais, kas nodrošināja viņam uzvaru,” komentē Klipa.

Beate Klipa: „Vēlos pateikties Latvijas Automobiļu federācijai par uzticēšanos un ticēšanu maniem spēkiem! Visi zinājām, ka būšu vienīgā meitene tik sīvā konkurencē. Paldies LAF Junioru Akadēmijas veidotājiem, kuri man šī gada garumā iedeva daudz padomu, lielu pieredzi, meistarību un profesionalitāti, kuru varēju pierādīt starptautiski visaugstākajā līmenī!”

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv