Autokross/Juniori: Latvieši arī tuvajās ārzemēs

Viesturs Saukāns  19.09.2014 14:07 0

  Autokross, Juniori, Ziņas

Nedēļas nogalē starptautiskajās cīņās dosies ne tikai Reinis Nitišs un Jānis Baumanis – cīņu NEZ kroskartu čempionātā turpinās arī Latvijas kroskartu komanda, bet Igaunijā, Hinsas trasē Baltijas kausu noslēgs smago automašīnu piloti.

Kroskartu trio Hivinkā

Šajās stundās startē NEZ kroskartu čempionāta pēdējais posms Somijā, Hivinkā trasē. Piektdien un sestdien 60 km no Helsinkiem norisināsies izšķirošā čempionāta cīņa, kurā dosies CK 125 klases braucēji Ingus Beļakovs un Marko Priednieks, kā arī CK 650 braucējs Dāvis Tobiass. Pieteikušies uz šo posmu 69 dalībnieki. Kā ierasts šosezon, tad dalībnieku skaita ziņā šā gada posmos absolūti dominē CK 125 klase. Uz šo posmu ir pieteikušies 24 dalībnieki, deviņi no tiem tiek A finālā.

Ingus pašreiz atrodas no šogad startējušiem 37 dalībniekiem augstajā dalītā piektajā/sestajā vietā, un pie laba rezultāta saglabā teorētiskas iespējas sezonu noslēgt trijniekā. Jāmin fakts ka augusta beigās šajā trasē gan Ingus, gan Marko aizvadīja treniņus, lai labāk iepazītu trases nianses, un jācer, ka tas mūsu braucējiem dos papildus bonusu cīņā ar ātrākajiem šīs sezonas braucējiem.

Arī Dāvis pašlaik atrodas sestajā vietā. Tā kā no pirmā sešinieka šoreiz būs ieradušies tikai trīs stiprākie braucēji, tas dod labas iespējas pacelties vēl kādu vietu augstāk.

Marko uz šo brīdi atrodas 20. vietā, un šajā reizē komanda no viņa gaida pārsteigumu, un cer, ka pirmo reizi viņš spēs izcīnīt vietu A finālā.

Piektdien brīvie treniņi sākušies pl.12:30, bet pl.15:00 seko pirmie hīti, pl.16:30 – otrie hīti.

Smagā divīzija Hinsā

Tikmēr sestdien Igaunijā, Hinsas trasē noslēgsies Baltijas kausa izcīņa D12 un B6000 klasēm. Cīņā dosies visi vadošie Latvijas šo klašu braucēji.

Sākotnēji šis posms bija paredzēts 27. septembrī, taču vasaras karstumā cīņu Igaunijas puse pārcēla nedēļu iepriekš. Jāatzīst, ka uz šīm izmaiņām nenoreaģēja ne tikai pāris potenciālo Latvijas sportistu, bet arī Autocross.lv, neveicot laicīgas izmaiņas kalendārā – par to atvainojamies sportistiem, taču atzīmējam, ka galvenais sportista informācijas avots ir sacensību nolikums.

D12 klasē no desmit pieteiktajiem dalībniekiem četri ir Latvijas braucēji – Andris Jurciņš, Bruno Leimanis, Jānis Polis un Aldis Grantiņš. Jurciņš, Leimanis un Grantiņš ir kopvērtējuma pirmajās trijās vietās, turklāt tikai četru punktu attālumā viens no otra, kas nozīmē, ka latviešiem savā starpā ir nopietnas cīņas risināmas. Pašlaik līderis ir Jurciņš.

Taču mūsējie nedrīkst aizrauties ar viens otra vaktēšanu, jo labas izredzes apspēlēt visus trīs uzreiz ir Smiltenes posma uzvarētājam igaunim Raineram Viselam.

B6000 klasē pašlaik pieteikti deviņi dalībnieki, to vidū arī Jānis Kozlovskis, kuram vēl jāaizstāv šobrīd turētā bronzas pozīcija. Klases pārējie latvieši šobrīd veic ārkārtas darbus, lai paspētu uz posmu.

 

Dalies ar šo ziņu