Autokross/Rallijkross: Jūlijs ir saspringtāks nekā liekas!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
01.07.2011
14:28

Lai gan nākamais vieglo automašīnu Latvijas autokrosa čempionāta posms paredzēts tikai augustā Priekulē, sportistiem jūlijā ir ļoti plašas iespējas izbaudīt dažādas trases un sacensības. Autokrosa klase paredzēta gan Vecpilī 16. jūlijā, gan Mūsā 24. jūlijā. Turklāt mēneša otrā puse būs NEZ rallijkrosa valdīšanas laiks Baltijā, kas nozīmē, ka sportistiem būs iespēja iemēģināt arī Vilkiču un Biķernieku trasi.

Nav iemesla ieteikt kādu no minētajām sacensībām, jo tā katra ar kaut ko ir vilinoša un laba.

Vecpilī, kur paredzēts arī Folkreisa Vasaras kausa trešais posms, trase piedzīvos vasaras sezonas debiju. Cik nojaušams, trase būs ātra, turklāt segums esot ļoti līdzīgs turpat kaimiņos esošajai Priekules trasei – tātad līdzens un ciets, bet lietus gadījumā – slidens. Vecpils rīkotāji lieliski sevi pierādīja ziemā, sarīkojot veiksmīgas folkreisa un autokrosa sacensības. Arī vasaras sacīkste jau gandrīz gatava: trasi LAF eksperti apskatīja un atzina par labu esam jau pirms divām nedēļām, dokumentācija praktiski sakārtota, atliek tik gaidīt dalībniekus. Autokrosa klase jau ierastā – 1600, 2000 Super, Open, VAZ Klasika apvienotā grupa.

Mūsā turpināsies pagājušajā svētdienā iesāktais – vēl bez folkreisa kārtējā reģionu posma paredzētas arī nopietnas krosa cīņas. Tā kā pastāv iespēja, ka uz sacīksti dosies arī pilnpiedziņas braucēji, no krosa klasēm atdalīta Open – tātad vienā vērtējumā 1600, 2000 Super un VAZ Klasika, otrā – Open. Trasē atkal paredzētas izmaiņas: Džokera aplis tiks pārcelts uz tā saukto tālo galu, grunts daļu, kura pagājušajā svētdienā netika izmantota.

Ja asfaltu gribas vēl vairāk, Mūsas nedēļas nogalē iespējams doties uz NEZ rallijkrosa posmu Lietuvā, Vilkiču trasē. Savukārt NEZ rallijkrosa čempionāts, kā arī Latvijas rallijkrosa kauss turpināsies Rīgā jūlija pēdējā nedēļas nogalē. Tātad, jau atkal pāris sacīkstes, kurās iegūt pieredzi, notestēt mašīnu un izbaudīt cīņas!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv