Autokross/Rallijkross: Latvijas sportisti kaimiņvalstīs

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
09.05.2013
14:27

Nedēļas nogalē Latvijas sportisti cīnīsies kaimiņvalstīs – Jānis Baumanis debitēs rallijkrosā Igaunijā, savukārt lielisks sastāvs mūsu braucēju dosies uz Baltijas autokrosa kausa posmu Lietuvā.

Baumanis Igaunijā

Sestdien Jānis Baumanis aizvadīs savu pirmo rallijkrosu Igaunijā, Elvas trasē. Pirms pāris nedēļām Jānis bija arī uz treniņu sacīksti, taču tā noslēdzās krietni par agru sajūga defekta dēļ. Par spīti Baumanis nākamajā dienā guva uzvaru B600 Latvijas čempionāta un NEZ kausa posmā Smiltenē.

Jānis ar bijušo Reiņa Nitiša Peugeot 206 aizvadījis arī daudzus treniņu apļus Latvijā, veiksmīgi iepazīstoties ar automašīnu. Runā, ka sniegums esot bijis atzīstams. Jāpiebilst, ka Baumanim šī būs pirmā nopietnā sacīkste ar priekšpiedziņas auto, lai gan iepriekš bijušas atsevišķas nianses ar šādu piedziņu – OKartes Autosporta akadēmijas Ford Fiesta, folkreisa Mazda 323, un citas.

Elvā Super 1600 klasē kopumā būs 12 dalībnieki, bez Jāņa pārējie būs Igaunijas braucēji. Starp citu, Supercars klasē astoņi braucēji, TouringCar klasē – trīs, arī Junior 1600 ieskaitē trīs jaunieši.

Dalībnieku saraksts Igaunijā: http://autosport.ee/rk/index.php?page=27&race_id=161&

14 Latvijas sportisti uz Mariampoli

Latvijas autokrosa braucēji ir īsti malači, kuplā skaitā gatavojoties nedēļas nogalei Mariampolē, kur notiks Baltijas un NEZ kausa otrais posms – turpinājums pēc Smiltenes. Ierindā ir gan mūsu 2000 Super spice (Jānis Miščenko, Juris Spīķis, Toms Ziedāns), gan Open līderi (Agris Brediks, Ints Jeršovs, Jānis Kozlovskis), gan bagiju braucēji (Buggy 1600: Māris Līcis, Jānis Ščerbickis, B600: Aigars Liškovskis, Beate Klipa, Liene Sproģe, Valters Zīverts un Jānis Bogdanovičs), gan VAZ klases pārstāvis Kristaps Maševskis. Sastāvs – lielisks.

Taču sacīkste būs smaga, jo pretī stāsies Lietuvas labākie braucēji – tiks aizvadīts arī Lietuvas čempionāta posms. 2000 Super klasē kopumā 13 dalībnieki, Open klasē – desmit, 1600 klasē – astoņi, VAZ Klasika klasē – septiņi, B600 klasē – seši (bez mūsējiem arī „gandrīz mūsējais” Keivo Koivs no Igaunijas), Buggy 1600 klasē – 12 sportisti. Vienīgā kategorija, kas, šķiet, izgāzīsies, būs B6000 smagie bagiji, jo pieteikumu sarakstā ir divi lietuviešu uzvārdi, taču paši braucēji par savu dalību šajā pasākumā neko nezina. Latvijas sportisti apsvēra iespēju doties uz Lietuvu, taču, tā kā ieskaite no plānotā sastāva nesanāktu nekādā variantā, ceļojums uz tālo Mariampoli nenotiks.

Pašlaik paredzēts, ka Mariampolē bāzēsies arī Autocross.lv un, ja tehniskie apstākļi atļaus, būs tiešās ziņas no Lietuvas.

Dalībnieku saraksts Lietuvā: http://www.autokrosas.lt/LAC_2013/1/dalyviai.htm

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv