Autokross/Rallijkross: Nedēļas nogalē Biržos rallijkross, Marijampolē Baltijas kross

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
22.09.2017
14:01

Sezona strauji tuvojas noslēgumam, taču krosa auto motori neapklust: sestdien Biržos Latvijas rallijkrosa kausa kārtējais posms, bet abas brīvdienas Lietuvā, Marijampolē sportisti veltīs Baltijas autokrosa kausa cīņām.

Biržu rallijkrosam plāno pulcēties 39 dalībnieki: četri Super 1600 klasē, trīs RX Open, 13 Touring car un 19 Lada RX. Visās klasēs ir lieliska sportiskā intriga, jo kopvērtējumu līderiem ir minimāls pārsvars pār sekotājiem.

Vienu no sezonas spožākajiem plāniem centīsies realizēt jau tā apmeklējuma rekordus lauzušais Jānis Veģeris. Viņam ir nepieciešams aizvadīt Biržu rallijkrosa posmu, cerībā saglabāt Latvijas kausa līderpozīciju RX Open klasē. Taču sākotnēji Jānis bija pieteicies Marijampoles krosam. Veģeris dilemmu centīsies risināt, sacīkstes apvienojot: sestdien tiks aizvadīts rallijkross, bet svētdien, ar sacensību vadības atļauju, Jānis pievienosies Lietuvas sacīkstei.

Uz Lietuvu plāno braukt vairāki Latvijas sportisti. Baltijas Bagiju Buggy 1600 klasē startam gatavojas Māris Līcis, Mortens Perševics un Aleksandrs Ņikitins. Līcim šī būs cīņa par Baltijas kausa medaļu. Lai gan cerības uz uzvaru seriālā ir minimālas Tomasa Zavarska ievērojamā pārsvara dēļ, Mārim (sveikts vārda svētkos!) jāgūst pēc iespējas augstāks rezultāts otrās pozīcijas noturēšanai. Teorētiski uz medaļu pretendē arī Perševics.

Latvijas sportisti arī citās klasēs. 1600 cīņām gatavojas Kaspars Silenieks, minētais Veģeris Supercar un bagiju braucēji, kā arī Mini bagiju sportisti Jānis Kozlovskis juniors, Baiba Sileniece un Henrijs Mūrnieks.

1600 klasē seši pieteikumi, 2000 Super – astoņi, Buggy 1600 – deviņi, Veģera Supercar astoņi, Open – seši, Mini – astoņi. Pašlaik tikai viens pieteikums VAZ klasē, bet uz B600 Baltijas kausu neplāno doties neviens no dalībniekiem. Cīņā dosies arī vietējā kausa izcīņas dalībnieki 1600 un 2000 salonauto klasēs.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv