Autokross/Rallijkross: NEZ autokrosa kauss apstiprināts, NEZ rallijkrosa posms – Mūsā

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
19.03.2013
09:40

Helsinkos aizvadītajā Ziemeļeiropas zonas (NEZ) padomes sapulcē pieņemti arī Latvijas krosa sabiedrībai saistoši jaunumi. Pirmkārt, apstiprināta Latvijā un Lietuvā notiekošā NEZ Autokrosa kausa norise bagiju klasēm, otrkārt, apstiprināts, ka NEZ rallijkrosa čempionāta šā gada trešais posms notiks Latvijā, kad NEZ sacīkste jūlija vidū paredzēta sporta kompleksā Mūsa.

Attiecībā uz NEZ autokrosa kausu neviltotu sajūsmu padomes pārstāvjiem un pieaicinātajiem speciālistiem izraisīja Latvijas puses sagatavotajā video redzamie B6000 smagie bagiji. Taču pavisam nopietni tika sumināta Eiropas autokrosa čempionāta klases Buggy 1600 piedāvāšana kā NEZ kausa centrālā ieskaite – tika ieteikts arī turpmāk tieši šo klasi pozicionēt kā NEZ autokrosa kodolu, nākotnē, iespējams, piesaistot kādu salonautomašīnu kategoriju. Taču NEZ autokrosa kausa statuss piešķirts arī B6000 un B600 klasēm, tāpēc trīs klašu braucējiem būs iespēja šogad cīnīties par NEZ kausu.

NEZ rallijkrosā piedzīvotas sākotnējā kalendāra izmaiņas – NEZ čempionāts pēc pirmajiem diviem posmiem Norvēģijā un Dānijā pārcelsies uz Latviju, kur jūlija vidū notiks trešais posms Mūsā. Ceturtā sacīkstes – Lietuvā, Vilkiču trasē, nedēļu pēc Latvijas posma.

Šīs izmaiņas paredz labojumus arī Latvijas nacionālo sacensību kalendārā. Visticamāk, tiks atcelta maijā paredzētā Folkreisa un kroskartu sacīkste Jelgavā, un Folkreisa un kroskartu posmi pievienosies Mūsas NEZ sacīkstei. Savukārt pie šāda scenārija nākas zaudēt vienu LAF Krosa komisijas kausa posmu, tomēr, ja krosa braucēji cerēja uz rallijkrosa elementiem Jelgavā, tad Mūsa piedāvās lielākas iespējas tuvoties šai disciplīnai.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv