Autokross/Rallijkross: Pasaules rallijkrosa kalendārs izraisa sajukumu

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
06.12.2013
08:38

Trešdien FIA apstiprinātais pasaules rallijkrosa čempionāta kalendārs izraisījis sajukumu, jo uzzinātie datumi ietekmē citu radniecīgo sacensību norisi.

Pēc kalendāra izziņošanas sarosījusies NEZ Rallijkrosa komisija, jo, pretēji iepriekšējiem plāniem, pasaules čempionāta kalendārs tomēr sakrīt ar NEZ aktivitātēm. WRX Somijas posms sakrīt ar NEZ Norvēģijas cīņu, kas daudzu faktoru dēļ ir ļoti slikti: sportisti, funkcionāri, komisāri, novērotāji nevarēs sarauties uz pusēm viena reģiona ietvaros. Šai sakritībai ir ķēdes reakcija: tā kā NEZ rallijkross ievēro divu posmu komplekta principu (viena reģiona posmi divās nedēļas nogalēs pēc kārtas), ja tiek mainīts Norvēģijas NEZ posma datums, būs jāmaina arī Dānijas sacīkstes norises dienas. Tas, savukārt, nozīmē visai pamatīgas izmaiņas ne tikai šo valstu, bet arī kaimiņu zviedru nacionālo seriālu plānus.

Somijas posma jaunais datums ir nepatīkams pārsteigums arī Latvijas krosa līdzjutējiem, jo Kouvolas posms, kas ir vistuvākais un sasniedzamākais mūsu skatītājiem, sakrīt vienā nedēļas nogalē ar mūsu krosa festivālu Vecpilī. Šajā gadījumā gan nekas mainīts netiks, un Reiņa Nitiša starta vērošana būs jāpārceļ uz Zviedrijas sacīksti.

FIA Off Road komisija, šķiet, šajā starpsezonā nonākusi nelielā panikā. Lai arī bija cerības, ka ceturtdienas FIA Motoru Sporta padomes sēde sarūpēs arī apstiprinātu Eiropas autokrosa čempionāta kalendāru, tas nav noticis, kas nozīmē, ka kalendārs joprojām, šķiet, nav oficiāls. Kalendāra formālā neapstiprināšana būtu sīkums, ja būtu zināma Eiropas čempionāta posmu versija, kurai var uzticēties – šobrīd dažādi avoti, tajā skaitā arī ļoti oficiāli, piedāvā atšķirīgus autokrosa kalendārus un, kura ir īstā, grūti izprast. Autocross.lv šonedēļ publicētais variants ir tas, kas čempionāta „pusoficiālajā” mājas lapā atrodams jau kopš oktobra vidus un, ar kuru rēķinās arī Eiropas sportisti. Tomēr, vai tā ir galīgā versija – nav skaidrs.

Atgriežoties pie rallijkrosa, skaidrojums par pasaules un Eiropas čempionātu statusu un formātu – līdzjutējos valda sajukums par to, kura klase, kad cīnās par Eiropas titulu.

*Visi pasaules rallijkrosa čempionāta kalendārā iekļautie 12 posmi ir pasaules čempionāts SuperCar klasei

*Visi pasaules čempionāta kalendārā iekļautie Eiropas teritorijā notiekošie posmi (kopā 9) veido Eiropas čempionātu Super 1600 un TouringCar klasēm.

*Pasaules čempionāta Lielbritānijas, Norvēģijas, Vācijas, Beļģijas un Itālijas posmi veido Eiropas čempionātu SuperCar klasē.

Pasaules čempionāts šobrīd ir visai haotisks veidojums. Piemēram, noprotams, ka SuperCar klasē tie sportisti, kuri koncentrēsies tikai uz Eiropas čempionāta pieciem posmiem un nebūs pieteikti dalībai PČ, netiks vērtēti pasaules čempionāta ieskaitē un rezultātos. Tas var radīt situācijas, kad sacīkstē uzvar sportists, kuru tā īsti nevar rādīt oficiālajās videopārraidēs, jo pasaules čempionāta kontekstā viņa uzvara būtu „bezjēdzīga”.

Ar nepacietību tiek gaidīts nākamā gada nolikums, kas, iespējams, dos vairāk atbilžu par praksē gadāmajiem notikumiem daudzsološajā seriālā.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv