Autokross/Rallijkross: Vairākas patīkamas ziņas

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
18.10.2012
16:19

Lai gan vēl nav nosēdušies pēdējo cīņu putekļi un dubļu pikas, Latvijas krosa vidē jau pirmās tehnikas pārbīdes un kalti plāni.

Latvijas rallijkrosa lielākās cerības Reiņa Nitiša īpašumā nonācis Renault Clio automobilis – tapis slavenā soma Jusi Pinomaki komandas darbnīcā. Reinis jau nedēļas nogalē Čehijā plānojot testēt mašīnu kaujas režīmā. Jautāts, cik liela ir tehnikas atšķirība, salīdzinājumā ar šogad izmantoto Peugeot 206, Reinis neslēpa sajūsmu: „Atšķirība ir neticama! Jēkabpils lidlaukā pamēģināju šo mašīnu un tās pārākums pār šā gada Peugeot ir nesalīdzināms. Aptuveni tāda pati sajūta, ka tad, kad pārkāpu no VW Golf uz Peugeot. Turklāt runa ir par visiem mezgliem – motors, ātrumkārba, piekare…”

Patīkami, ka turpinās rūkt arī līdzšinējais auto, ar kuru Nitišs Eiropā regulāri guva kopvērtējuma punktus. Iespējams, tehnika nonāks bijušā kroskartu braucēja, divkārtējā B600 klases Latvijas autokrosa čempiona Jāņa Baumaņa rīcībā. Turklāt Jānis pašlaik plāno nepamest arī bagiju klasi, mēģinot apvienot abas disciplīnas.

Iespējams, drīzumā īpašnieku atradīs arī Nitiša rezerves automobilis, arī tas varētu palikt Latvijā un nākt kāda jaunā sportista rīcībā. Ņemot vērā, ka uz 1600 kub. cm klasi plāno pāriet arī Mārtiņš Porietis un Māris Ločmelis, nākamgad Baltijas mēroga Super 1600 klase varētu izrādīties īpaši aizraujoša!

Pašlaik autokrosā par vienu galvenajiem jaunumiem varētu uzskatīt gaidāmo Jāņa Bogdanoviča ienākšanu B600 klasē „uz palikšanu”. Pāris aizvadītās sacīkstes un septembrī Mūsā uzrādītie daudzsološie rezultāti likuši titulētajam veterānam sevi apliecināt vēl vienā disciplīnā!

Pārsteigums arī no jauno kroskartu braucēju nometnes – šā gada Latvijas čempionāta kopvērtējuma pirmās vietas ieguvējs Emīls Misiņš it kā piekļuvis bijušajam Viktora Dementjeva B1600 klases bagijam, kuru septembrī Bauskā dīdīja Jānis Boks.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv