Autokross/ Rallijkross/ Folkreiss: Nākamnedēļ zināmi sacensību kalendāri

Viesturs Saukāns  16.11.2017 10:58 8

Ja nenotiks neparedzēti pavērsieni, nākamnedēļ tiks publicēti 2018. gada vasaras sezonas sacensību kalendāri autokrosam, rallijkrosam un folkreisam. Lai arī nacionālajos seriālos mazāk posmu, sacensību Latvijā vienalga daudz!

Nākamgad Latvijas autokrosa čempionāts paredzēts piecos posmos, pa vienam katrā trasē – Brenguļos, Vecpilī, Pilskalnos, Smiltenē un Mūsā. Arī Latvijas rallijkrosa sezonā, kas nu jau būs čempionāta godā, pieci posmi – Rīgā, Biržos, Bauskā, Jelgavā un 333 trasē.

Abos seriālos sacensību kļuvis mazāk nekā līdz šim, taču tam ir praktiski iemesli – līdz ar lielo nacionālo un starptautisko sacensību skaitu ievērojamas problēmas sagādā tiesnešu sastāvu komplektācija un sacensību saprātīga izvietošana nedēļas nogalēs.

Desmit čempionāta statusa sacīkstes autokrosā un rallijkrosā, seši folkreisa posmi vasarā un teorētiskie septiņi posmi ziemā, plus starptautiskās sacīkstes (Baltijas rallijkross/NEZ kroskarti, kas paredzēts atsevišķi no Latvijas čempionāta Rīgā, Eiropas autokross, pasaules rallijkross) kopā veido 26 sacensību slodzi gan tiesnešiem, gan kalendāram, kurā gadā ir tikai 52 nedēļas nogales.

Folkreiss, kam arvien vairāk viena no funkcijām ir arī tiesnešu sastāvu papildināšana un audzināšana, ziemā plāno piedzīvot septiņus posmus, kas, protams, šķiet utopiski laika apstākļu dēļ, taču censties var. Vasarā sešas sacīkstes, no kurām ekstravagantākā varētu cīņa Smiltenē, Tepera tarsē, kas vasaras režīmā šajā trasē ir kopš folkreisa pirmsākumiem nebijis notikums.

Ziemas folkreisa kalendārs tika publicēts jau iepriekš. Ar niansi – Upesciema posms paredzēts 6. janvārī, nevis septītajā, kā tika ziņots.

Ziemas un vasaras sacīkstes kopā ar folkreisu tradicionāli veidos arī LAF Krosa komisijas kausa seriālu. Pašlaik plānotajām septiņām ziemas sacīkstēm paredzēts pievienot piecus vasaras posmus. Attiecīgi, argumenti, ka samazinātais Latvijas čempionāta posmu skaits “neļaus izbraukties”, kļūs maznozīmīgi. Autokrosa braucējiem nākamgad kopumā paredzētas 17 sacensības.

Precīzus datumus publicēsim nākamnedēļ, jo atlicis sakārtot atsevišķas nacionālo sacensību norises nianses, kā arī jāprecizē Baltijas mēroga sacensību plāni.

 • Kristaps

  5 posmu LČ autokross man šķiet solis atpakaļ čempionāta līmenim.
  Kā domā citi (īpaši sportisti kuri nepiedalās eR iks)?

 • HL MOTORSPRTS

  Autokrosa sakarā-EČ bez TAX-žēl… Varbūt tad jāpiesaisata vietējo vai Baltijas salonauto braucējus izveidojot atsevišķu klasi?…Citādi rodas iespaids,ka pasākums kļūs īsāks…to neatsvers mazie bagiji,kur pat nav nojaušams dalībnieku skaits… Organizators varbūt var iekļaut kādu salonauto opciju?
  Par LČ pieciem posmiem-ja pieminētā secība jāņem vērā-tad paliek interesanti-sezonu atklāt Brenguļos, Smilteni izbaudīt vasarā un sezonu noslēgt Mūsā! Vecpils un Pilskalni savā vietā un laikā…
  Tas,ka 5.posmi-nozīmē to,katram izcīnītam punktam lielāka nozīme. Neapmeklēta sacensība vai izstāšanās pirms fināla var būtiski ietekmēt kopvērtējumu!

  • Kautkas nav sargājis....

   Tehnoloģijas dara brīnumus-šis komentārs jānoņem!!! Kautkas uzkrātās un automātiski nosūtījās…. Sorry…

 • HL MOTORSPORTS

  Par LČ autokrosa 5iem posmiem… Ja pieminētā secībā jāņem vērā,tad gaidāma interesanta sezonas atklāšana Brenguļos! Vecpils un Pilskalni paliek savā vietā un laikā,bet Smiltene vasarā…visbeidzot sezonas noslēgums Mūsā!… Patīkami! Tiesa gan piecu posmu seriāls vairāk var ietekmēt kopvērtējuma situāciju-katra izstāšanās/netikšana finālā atstāj mazāk iespēju ,,atspēlēt,, zaudēto. No otras puses- vienas sacensības mēnesī-ir OK!

  • [Ex]

   Manuprāt, seguma ziņā – sākt pavasarī Brenguļos būs tieši tas pats, kas sākt Smiltenē… atklāšanas posms agrā pavasarī vismaz man prasās cietākā trasē.
   p.s – jā. ir plāns nākamgad aizvadīt pilnu sezonu :)

   • HL MOTORSPORTS

    Njaaa, nav zināms kādus jokus izspēlēs pavasaris…bet vismaz starta laukums stabils :)

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Valmiera, Brenguļu autotrase, 16.12.2017. LAF Folkreisa Ziemas kausa 1. posms LAF Krosa komisijas autokrosa kausa 1. posms Nolikums Pieteikums - FR Pieteikums - komanda Pieteikums - KKK Dalībnieki FR (-) Dalībnieki KKK (-)