Autokross/ Rallijkross/ Folkreiss: Nākamnedēļ zināmi sacensību kalendāri

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
16.11.2017
10:58

Ja nenotiks neparedzēti pavērsieni, nākamnedēļ tiks publicēti 2018. gada vasaras sezonas sacensību kalendāri autokrosam, rallijkrosam un folkreisam. Lai arī nacionālajos seriālos mazāk posmu, sacensību Latvijā vienalga daudz!

Nākamgad Latvijas autokrosa čempionāts paredzēts piecos posmos, pa vienam katrā trasē – Brenguļos, Vecpilī, Pilskalnos, Smiltenē un Mūsā. Arī Latvijas rallijkrosa sezonā, kas nu jau būs čempionāta godā, pieci posmi – Rīgā, Biržos, Bauskā, Jelgavā un 333 trasē.

Abos seriālos sacensību kļuvis mazāk nekā līdz šim, taču tam ir praktiski iemesli – līdz ar lielo nacionālo un starptautisko sacensību skaitu ievērojamas problēmas sagādā tiesnešu sastāvu komplektācija un sacensību saprātīga izvietošana nedēļas nogalēs.

Desmit čempionāta statusa sacīkstes autokrosā un rallijkrosā, seši folkreisa posmi vasarā un teorētiskie septiņi posmi ziemā, plus starptautiskās sacīkstes (Baltijas rallijkross/NEZ kroskarti, kas paredzēts atsevišķi no Latvijas čempionāta Rīgā, Eiropas autokross, pasaules rallijkross) kopā veido 26 sacensību slodzi gan tiesnešiem, gan kalendāram, kurā gadā ir tikai 52 nedēļas nogales.

Folkreiss, kam arvien vairāk viena no funkcijām ir arī tiesnešu sastāvu papildināšana un audzināšana, ziemā plāno piedzīvot septiņus posmus, kas, protams, šķiet utopiski laika apstākļu dēļ, taču censties var. Vasarā sešas sacīkstes, no kurām ekstravagantākā varētu cīņa Smiltenē, Tepera tarsē, kas vasaras režīmā šajā trasē ir kopš folkreisa pirmsākumiem nebijis notikums.

Ziemas folkreisa kalendārs tika publicēts jau iepriekš. Ar niansi – Upesciema posms paredzēts 6. janvārī, nevis septītajā, kā tika ziņots.

Ziemas un vasaras sacīkstes kopā ar folkreisu tradicionāli veidos arī LAF Krosa komisijas kausa seriālu. Pašlaik plānotajām septiņām ziemas sacīkstēm paredzēts pievienot piecus vasaras posmus. Attiecīgi, argumenti, ka samazinātais Latvijas čempionāta posmu skaits “neļaus izbraukties”, kļūs maznozīmīgi. Autokrosa braucējiem nākamgad kopumā paredzētas 17 sacensības.

Precīzus datumus publicēsim nākamnedēļ, jo atlicis sakārtot atsevišķas nacionālo sacensību norises nianses, kā arī jāprecizē Baltijas mēroga sacensību plāni.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv