Autokross/Rallijkross/Folkreiss: Sākas skarbais jūlijs

Viesturs Saukāns  01.07.2016 13:53 14

Jūlijs šogad Latvijas autokrosa, rallijkrosa un folkreisa saimei ir īpaši sarežģīts. Jāaizvada Latvijas čempionāta posms Pilskalnos, divas NEZ sacīkstes 333 un Biķerniekos, debitē Latvijas kausa izcīņa. Kā neapmaldīties notikumos un uzdevumos?

Autokross: Kalna pagasts gaida!

Nākamās nedēļas nogalē – 9. un 10. jūlijā tiks aizvadīts Latvijas autokrosa čempionāta ceturtais posms. Ar šo pasākumu sportistiem jau ir zināma skaidrība: pieteikumu sūtīšana norisinās pilnā sparā, sacīkste abas dienas: sestdien un svētdien. Pētiet sacensību nolikumu, lai būtu kursā par nedēļas nogales laika plānu. Tāpat reģistrējiet vietas dalībnieku parkā.

Folkreiss: Pilskalni un 333 pēc kārtas!

Uz Pilskalnu trasi Jēkabpils pusē jau gatavojas doties prāvs dalībnieku pulks. Gluži kā autokrosa braucējiem, turpinās pieteikumu sūtīšana un vietu reģistrācija dalībnieku parkā. Lai gan rīkotāji un Autocross.lv braucējiem ļāva noprast par dalībnieku parka vietu reģistrāciju sākot no 61. vietas, šis aicinājums ne visos gadījumos tiek ievērots. Rīkotāji sola, ka vietas pietiks visiem, jebkurā gadījumā.

Taču atgādinām, ka jau nedēļu pēc Pilskalnu cīņas folkreisa kolektīvu gaida nākamā divu dienu cīņa 333 trasē, kopā ar NEZ Rallijkrosa čempionāta posmu. Arī šim pasākumam pieteikšanās jau sākusies, nepalaidiet garām! Pieteikumu termiņš gan ir 13. jūlijs, tātad būs pāris dienas laika saprast Kalna pagastā gūto brūču dziļumu, lai varētu zināt par dalību 333 sacīkstē.

Rallijkross: Startē Latvijas kauss!

Uzmanību Latvijas rallijkrosa braucējiem – līdz ar NEZ posmiem startē Latvijas rallijkrosa kausa izcīņa!

Autocross.lv labajā pusē atrodama dokumentācija 333 un Biķernieku sacīkstēm, kas būs Latvijas rallijkrosa kausa pirmie divi posmi. LAF.lv, savukārt, publicēts sezonas nolikums un tehniskie noteikumi atjaunotajam seriālam.

Latvijas kausa izcīņa šogad norisināsies trīs klasēs: Super 1600, TouringCar (priekšpiedziņa un aizmugures piedziņa līdz 2000 kub. cm) un RX LADA Standarta klase.

Informācija Super 1600 un TouringCar klašu braucējiem: sūtot pieteikumu kā NEZ sacīkstēm gan 333, gan Biķerniekos, Latvijas licenču braucēji automātiski piesakās arī dalībai Latvijas kausā. Respektīvi, Latvijas sportisti, kuri piesakās NEZ Super 1600 klasei, kļūst arī par Latvijas kausa posma dalībniekiem Super 1600 klasē. Attiecīgi, piesakoties NEZ 2000 klasei braucēji automātiski kļūst par dalībniekiem Latvijas kausa TouringCar klasē. Arī rezultāti tiks veidoti, izvelkot Latvijas braucējus no NEZ sacīkstes kopējiem rezultātiem – posmos nebūs atsevišķu braucienu no NEZ.

RX LADA braucēji 333 un Biķerniekos darbosies kā atsevišķa klase – ar atsevišķiem kvalifikācijas braucieniem un finālu fāzi. Klasei arī atsevišķa pieteikumu veidlapa.

Pieteikšanās atvērta gan 333, gan Biķernieku posmam. Visi nepieciešamie dokumenti Autocross.lv labajā malā!

Latvijas rallijkrosa kausa dalībniekiem jāapgūst jauna mājas lapa: www.rallycross.lv.

 • Rieksti

  Kāda secība apmēram plānojas, folkreisa kvalifikācijas reizē ar NEZA, vai vienā dienā folkreiss, otrā NEZ?

  • Folkreisam abas dienas. Starp citu, arī citu klašu braucējiem, re, kas man:
   FRIDAY, JULY 15
   19:00 Paddock opens
   SATURDAY, JULY 16
   08:00 – 11:00 Administrative checking
   08:00 – 11:30 Technical Scrutineering
   09:00 – 12:00 Free Practice
   12:15 Drivers` briefing, NEZ Rallycross draw
   13:00 1st Qualifying Heat begins
   Planned heats:
   Qualification 1 for Folkrace
   Qualification 1 for NEZ Rallycross
   Qualification 2 for Folkrace
   Qualification 2 for NEZ Rallycross

   SUNDAY, JULY 17
   10:00 – 3rd Qualifying Heat for Folkrace begins
   12:00 Opening ceremony
   12:30 3rd Qualifying Heat for NEZ Rallycross begins, followed by 4th qualification for Folkrace, Semi-Finals and Finals for Folkrace and NEZ Rallycross.
   Timetable according to Clerk of the Course, announced in the Drivers briefing, depends on number entries of the event.
   Stewards meetings: 10 minutes after each Qualifying series and Finals series.

 • Jānis

  NEZ 2000 klases priekšpiedziņas auto minimālais svars 870kg, LRX ToringCar klasei minimālais svars ir noteikts 1100kg, nav īsti godīgi pret LRX braucējiem…

  • Diemžēl šī ir sena NEZ problēma – Latvijas (Baltijas) rallijkosa un autokrosa svaru tabula ir klasiskā, pēc FIA, savukārt NEZā ir ziemeļnieku ieviestā, kuru baltiešiem ir grūti apgāzt, jo mūsu trīs, viņi balsošanā – četri…

 • Jānis

  Tads jau sanāk ka to LV dalībnieku auto, kas pieteiksies NEZ 2000 un automātiski tiks ielikti TouringCaros, neatbildīs TouringCar tehniskajiem noteikumiem?

  • Formāli tā var sanākt. TK no rīta nosver un konstatē, ka mašīna der NEZam, bet ir par vieglu LRX. Tāda iespēja pastāv. Reāli gan laikam Latvijā nav īsti tādas mašīnas, kuras varētu pietuvoties NEZa minimumam, pamatā visas ir FIA svaros.

 • Māris

  Kas tad noticis ar kuplo dalībnieku skaitu?!

  • Vēl jau pusotra diennakts līdz termiņam, citam tik tagad sāksies pieteikšanās :D

 • Latvanis

  Viestur, vai pieteikumi akumulējas kādā vietā un šodien parādīsies jūra ar dalībniekiem, vai arī šis būs vismazāk apmeklētais posms pēdējos gados? :(

  • Es te viņus akumulēju, jau pusstundu mēģinu atjaunot, bet visu laiku nāk klāt. Tā laikam ir labā ziņa :)

 • Māris

  un kur tad LV super car?! Netur pavasara solījumus…….

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Valmiera, Brenguļu autotrase, 12.05.2018.

Latvijas autokrosa čempionāta 1. posms

Nolikums

Pieteikums

Dalībnieki (63)