Autokross/Rallijkross/Juniori: Šonedēļ latvieši ārzemēs, Nitišs pēc Eiropas čempiona titula

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
13.09.2013
12:25

Nedēļas nogalē vairāki Latvijas autosportisti aizvadīs sacensības ārvalstīs. Cīņu Eiropas čempionātā Francijā aizvadīs autokrosa braucēji, NEZ Ziemeļeiropas kroskartu čempionātā startēs mūsu juniori. Lielākā līdzjutēju interese par nedēļas nogales notikumiem Austrijā, kur tiks aizvadīta Eiropas rallijkrosa čempionāta priekšpēdējā sacīkste – Latvijas braucējs Reinis Nitišs priekšlaicīgi var nodrošināt Eiropas čempiona titulu Super 1600 klasē.

Reiņa Nitiša uzdevums Austrijā ir nodrošināt vismaz trīs kopvērtējuma punktu pārsvaru pār tuvāko sekotāju krievu Ildaru Rahmatuļinu. Pašlaik kopvērtējumā pirms Grainbahas posma Reiņa pārsvars ir 26 punkti. Sacensību sistēma paredz, ka punktu maksimums, ko vienā posmā var sasniegt braucējs, ir 28 punkti – uzvara kvalifikācijas kopvērtējumā (16), uzvara pusfinālā (6) un uzvara finālā (6). Otrs labākais sportists var sasniegt 26 punktus – otrā vieta kvalifikācijā (15), uzvara otrā pusfinālā (6) un otrā vieta finālā (5). Tas nozīmē, ka pat simtprocentīgs posma rezultāts Nitišam vēl var nenodrošināt uzvaru.

„Kopvērtējuma ir situācija cik vienkārša, tik sarežģīta – it kā nevajag daudz, taču teikt, ka posms ir formalitāte, kategoriski nedrīkst,” piesardzīgs ir Reinis Nitišs. „Līdz ar to es šai sacīkstei pieeju kā kārtējam Eiropas čempionāta posmam, kurā ir jāsasniedz maksimāli labākais rezultāts. Punktus skaitīsim svētdien vakarā.”

Grainbahas trasē notiekošais Eiropas rallijkrosa čempionāta astotais posms Super 1600 klasē pulcēs 14 dalībniekus, kas ir krietni mazāk nekā bija iepriekšējā posmā Francijā, kad cīņā devās 38 dalībnieki. Latvijas sportistam kā kopvērtējuma līderim tas ir izdevīgāk problēmu gadījumā, jo neveiksmes gadījumā pozīciju un punktu zaudējumi nebūtu tik ievērojami.

Sacensību formāts Austrijā līdzšinējais – sestdien pirmās divas no četrām kvalifikācijām, svētdien atlikušās kvalifikācijas, pusfināli un fināls. Iespējams, ap 18:00 Super 1600 klasē jau būs zināms šā gada Eiropas čempions. Pastāv iespēja, ka čempioni noskaidrosies visās trīs klasēs – SuperCar Timuram Timerzjanovam ir 15 punktu pārsvars pār tuvākos sekotāju Timiju Hansenu, bet TouringCar klasē Dereka Tohila pārsvars pār otrajā vietā esošo Romanu Častoralu ir 27 punkti. Ja tomēr kāds čempiontituls paliks nesasniegts priekšlaicīgi, attiecīgās klases uzvarētāju noskaidros pēdējais posms Vācijā nedēļu vēlāk.

Francijā, Sentiņī de Vēras trasē tiks aizvadīs Eiropas autokrosa čempionāta priekšpēdējais posms, kurā uz starta plāno stāties četri Latvijas braucēji – SuperBuggy braucēji Jānis Boks, Ervins Grencis un Juris Kuļikovskis, kā arī Andris Kuļikovskis Buggy 1600 klasē.

Pašlaik visi četri Latvijas sportisti cīnās par personīgi augstākajām vietām savā karjerā Eiropas čempionāta kopvērtējumā. Boks šobrīd SuperBuggy klasē ir septītais, tikai divu punktu attālumā no piektās vietas īpašnieka. Boka labākais sasniegums karjerā ir devītā vieta 2006. gada Buggy 1600 klases čempionātā (interesanti, ka trīsreiz Jānis sezonu noslēdzis desmitajā vietā). Andris Kuļikovskis pērn guva labāko rezultātu – 15. vietu, bet šobrīd čempionātā ir 12. vietā. Juris Kuļikovskis šobrīd ir 22. pozīcijā, kurā viņš sezonu noslēdza arī pērn. Labākais rezultāts Jurim kopvērtējumā ir 20. vieta Buggy 1600 klasē 2009. gadā. Savukārt Grencis šogad aizvada pirmo pilno sezonu, un SuperBuggy klasē atrodas 15. vietā.

Latvijas braucējiem nedēļas nogalē Francijā jācīnās milzīgā konkurencē. Buggy 1600 klasē 48 pieteikumi, bet SuperBuggy klasē mūsējie būs trīs no 57 plānotajiem sportistiem.

Sezonas noslēguma cīņu Somijā aizvadīs arī Latvijas kroskartu braucēji Ingus Beļakovs, Marko Priednieks un Dāvis Tobiass, kuri cīnīsies ceturtajā NEZ Ziemeļeiropas kroskartu čempionātā. Beļakovs un Priednieks spēkosies CK 125 klasē, bet Tobiass ir viens no vadošajiem braucējiem CK 650.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv