Baumanis un Nitišs baudīs ziemu, Latvijā nonāk viens RX Lites auto

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
21.01.2015
09:45

Latvijas rallijkrosa zvaigznes Jānis Baumanis un Reinis Nitišs Zviedrijā aizvadīs jaunizveidoto četru posmu ziemas rallijkrosa seriālu RallyX on Ice. Seriālā visi dalībnieki startēs ar rallijkrosa RX Lites pilnpiedziņas automašīnām.

Pasaules rallijkrosa čempionvienība OlsbergsMSE kopā ar Zviedrijas rallijkrosa un arī autošosejas čempionāta rīkotāju STCC AB šoziem izveidojuši RX Lites ziemas seriālu RallyX on Ice. Uz starta visās četrās sacīkstēs SET Promotions komandas sastāvā plāno iziet Eiropas rallijkrosa bronzas medaļnieks Jānis Baumanis. Savukārt Latvijas komandas Sports Racing Technologies rindās trīs no četriem posmiem aizvadīs pasaules rallijkrosa bronzas medaļnieks Reinis Nitišs.

Pilnpiedziņas mašīnu seriāls trijos no četriem pasākumiem notiks kopā ar kādu nozīmīgu Zviedrijas sporta notikumu, piemēram, integrēts Zviedrijas WRC posma programmā Karlštādē, vai FIS pasaules kausa kalnu slēpošanā posma ietvaros Ārē.

Jānis Baumanis: „Ar RX Lites automašīnu iepazinos jau vasarā, kad SET Promotions komanda piedāvāja izmēģināt šo tehniku, vēlāk guvu trešo vietu arī savā vienīgajā Lites sacīkstē Turcijā. Iespēju startēt ziemā nedrīkstēju laist garām, jo, pirmkārt, tas būs lielisks treniņš vasarai, atkal jauna pieredze un emocijas. Otrkārt, šāds kopīgs darbs ar SET Promotion vēl vairāk uzlabos iekšējo gaisotni komandā un uzturēs draudzīgu komandas garu, kas arī ir svarīgi, gatavojoties vasarai. Treškārt, man ļoti patīk autosacīkstes, un šī atkal ir iespēja doties cīņā! Vēl viena interesanta nianse būs cīņa vienā trasē ar Reini. Zinot, ko mēs līdz šim esam kopā sasnieguši, būs interesanti pabraukt sāns pie sāna!”

Reinis Nitišs plāno aizvadīt trīs no četriem posmiem, jo otrais posms Hēljesā pārklājas ar Eiropas rallija čempionāta posmu Rally Liepāja, kurā Reinis būs uz starta: „Starts RallyX on Ice būs lielisks treniņš, pieredze un arī atpūta jaukā sacensību gaisotnē. Es nekaļu lielus sportiskos plānus, drīzāk tie būs kārtējie jaunas pieredzes kilometri, satikšanās ar rallijkrosa draugiem un konkurentiem. Turklāt to darīsim kopā ar Ģirta Krūzmaņa vadīto SRT komandu, kas ir iegādājusies RX Lites automašīnu un spers soļus arī rallijkrosa virzienā. Esmu ļoti priecīgs par šo sadarbību. Nojaušu, ka līdzjutēji varētu gaidīt aizraujošu dueli ar Jāni Baumani, taču es prognozēju, ka Jānis un SET Promotion ķersies pie lietas pavisam nopietni. Mans uzdevums ir treniņš, regulējumi, darbs ar komandu. Man šī ziema ir aktīva un tas ir ļoti nepieciešams: RallyX on Ice, Rally Liepāja, vēlāk treniņi ar kartingu Itālijā – jābrauc visur, kur var pabraukt, jo tā veidojas pieredze!”

Sports Racing Technologies ienākšana rallijkrosā ir interesants pavērsiens Latvijas autosportā. Komandas vadītājs Ģirts Krūzmanis: „Neapšaubāmi, iegādājoties RX Lites mašīnu esam ķērušies pie liela izaicinājuma – uzzināt un izprast rallijkrosu. Kurš gan varētu būt labāks palīgs par Reini, ar kuru sadarbojamies mūsu rallija plānos? Ziemas rallijkrosā turpināsim lielisko sadarbību. Savukārt vasarā SRT komanda plāno izprast RX Lites mašīnu, tās nianses un, pastāv iespēja, ka kādu no RX Lites pasaules sacīkstēm aizvadīs arī mūsu rallija pilots Vasīlijs Grjazins. Ļoti izaicinošs un vilinošs plāns!”

Seriāla galvenais autors ir OlsbergsMSE šefs Andreass Eriksons, kurš pēdējās desmitgadēs allaž izcēlies ar rallijkrosu attīstošām idejām, piemēram, sporta veida ieviešanu Amerikā un RX Lites klases izveidi. Par ziemas seriālu viņš saka: „RallyX on Ice seriāls ir sens mans sapnis, jau labu laiku domāju par mūsu sporta veida ziemas sacīkstēm. Tagad, kad mums pietiek mašīnu šādam pasākumam, varam sākt tā izveidi. Uz starta katrā posmā paredzu ne mazāk par 12 sportistiem. Tas būs labs šovs ar pilnpiedziņas mašīnām!”

Seriāls startēs 1. februārī, bet noslēgsies marta vidū.

RallyX on Ice 2015 kalendārs

1. posms, 1. februāris – Orebro, Zviedrija

2. posms, 7. februāris – Hēljesa, Zviedrija

3. posms, 13. februāris – Karlštāde, Zviedrija

4. posms, 13.-14. marts – Āre, Zviedrija

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv