Dažādi: Aizraujoša nedēļas nogale Latvijā un Eiropā

admin  29.06.2010 02:02 0

  Dažādi, Ziņas

Šī nedēļas nogale Latvijas krosa publikai ir viena no aizraujošākajām šogad: Sestdien Skrundā notiks LAF Folkreisa Vasaras kausa un Kurzemes kausa kārtējais posms, svētdien Brenguļos tiks aizvadīts Latvijas autokrosa čempionāta trešais posms. Latviešiem aktīvas cīņas arī Eiropā: Reinis Safonovs Zviedrijā debitēs Eiropas rallijkrosa čempionātā, bet Māris Līcis turpinās cīņu Eiropas autokrosa čempionāta posmā Čehijā. Katrs no notikumiem ir apskatīšanas vērts.
Minētos notikumus Autocross.lv apskatīs nedēļas atlikušajās dienās līdz sacīkstēm, jo vairāk tāpēc, ka gan folkreisā, gan krosā turpinās pieteikumu iesūtīšanas termiņš. Tomēr jāatzīmē, ka būvfirmas RRP atbalstītā folkreisa sacīkste Skrundā būs sporta veida gada jubilejas svinības, turklāt pastāv iespēja, ka tiks labots kopš rudens negāztais dalībnieku skaita rekords. Plānots, ka Skrundā uz starta stāsies 20 dalībnieki (līdzšinējais rekords sasniegts s/k 333 – 18 dalībnieki pērn oktobrī).
Brenguļu sacīkste, savukārt, būs zīmīga ar trases pretējo virzienu – nav daudz sportistu, kuri savulaik ziemā izmēģināja šo versiju, tā kā faktiski čempionāts būs ieguvis jaunu trasi. Nekomentēsim pieteikumu daudzumu…
Māris Līcis Novapakā turpinās Mūsā un Zēlovā iesākto – Eiropas autokrosa čempionāta mācību procesu. Pēc 12. vietas Latvijā un 21. pozīcijas Vācijā Māri sagaida smaga mācībstunda Čehijā, jo šī sacīkste ik gadu sasniedz sportistu apmeklējuma maksimumu, kas nozīmē, ka D-3A klasē būs šogad vēl nepiedzīvots dalībnieku skaits. Ja Līcim izdotos iekļūt B finālā (top-18 kvalifikācijā), tas būtu unikāls sasniegums.
Reinis Safonovs, savukārt, būs pirmais Latvijas sportists kopš 2007. gada, kad D-1A klasē pāris posmus aizvadīja Jānis Aleksejevs. Arī Reinis startēs D-1A kategorijā, par pamatmērķi nosakot pieredzes gūšanu un spēku samēru konstatēšanu vēl neapgūtajā sportistu kolektīvā.