Dažādi: Interesants video piekabju dīdītājiem (VIDEO)

Viesturs Saukāns  02.03.2019 16:32 0

  Dažādi, Ziņas

Autokrosa, rallijkrosa un Folkreisa sacensību norise nav iedomājama bez sporta mašīnu transportēšanas uz lielākas vai mazākas piekabes. Slēgto trašu sacensību dalībnieki savas mašīnas nevar nogādāt sacensību vietā citādi, kā tikai vedot. Līdz ar to arī pieredzes un piedzīvojumi šajā tēmā – dažādi.

Kas gan tas par autosportistu, kurš nav savu kaujas zirgu pārvēlis pāri piekabes priekšai, uzkāris ar vēderu uz piekabes aizmugures, vai vienkārši aizbraucis garām laipām? Bijuši arī skarbāki piedzīvojumi – avārijas uz ceļiem un dažādas likstas. Autokrosa vēsturē ir gadījums, kad braucējs izcīna uzvaru sacensībās, mašīnai nav nevienas švīkas. Taču mājās braucot sastāvs piedzīvo avāriju un sporta mašīna pļavā apmet pāris kūleņu.

Jau labu laiku interneta dziļumos klīst uzskatāms video par svara izdalīšanu, kaut ko vedot ar piekabi. Pieredze rāda, ka, piemēram, sporta mašīnas novietojums uz piekabes ir svarīgs, un brauciena laikā vadītāji par mēdz pārsiet kravu dažus centimetrus un priekšu vai atpakaļ, lai iegūtu labāku velkošās tehnikas vadāmību.

Video redzamais eksperiments vienkāršs, bet efektīgs:

 

Dalies ar šo ziņu