Dažādi: Krosa komisija izvērtē savus juniorus

Viesturs Saukāns  18.09.2013 10:22 1

  Dažādi, Ziņas

OKartes Autosporta Akadēmijas projekta īstenotāji uzdeva visām LAF komisijām izvirzīt katrai divus savus pārstāvjus uz atlikušajām Akadēmijas cīņām par 10 000 eiro finansējumu dalībai jebkurā no autosporta disciplīnām. No Krosa komisijas pārstāvjiem OAA šogad bija pieteikušies septiņi dalībnieki. Ātruma Cilts hallē Krosa komisijas padomes pārstāvji tikās ar visiem mūsējiem, lai ne tikai izvērtētu, bet arī iedotu ideju un zināšanu ceļamaizi turpmākajās aktivitātēs viņu autosportistu karjerā.

Divi izvēlētie sportisti komisijas padomes pārstāvjiem jau ir zināmi un tiks publiskoti tuvākajā laikā. Taču pārrunas ar jauniešiem deva aptuvenu nojausmu, ko sportisti plāno darīt tuvākajā un tālākajā nākotnē.

Lai gan Krosa komisijas ietvaros ir liels pulks ar sportistiem, kuri ir vecumā līdz 25 gadiem, iespēju piedalīties 10 000 eiro izspēlē izmantoja tikai septiņi, kuri, acīm redzot, savu autosporta nākotni plāno nopietni. Šogad tie ir Reinis Nitišs, Jānis Baumanis, Sandis Džeriņš, Ivo Gabrāns, Beate Klipa, Mārtiņš Spīķis un Rihards Dainis.

Uzreiz jāatzīmē, ka Nitišs savu dalību OAA projektā atsauca, jo viņa autosporta programma līdz ar izcīnīto Eiropas rallijkrosa čempiona titulu uzņēmusi daudz augstāka mēroga apgriezienus. Reinis nenoliedz, ka, lai arī iepriekšējais uzstādījums bija nākamo gadu pavadīt tajā pašā Super 1600 klasē, komanda negatavojas bez ierunām izsapņot SuperCar klases sapni, tāpēc darbs turpinās visos virzienos.

Jānis Baumanis, savukārt, pavēstīja, ka viņa plānos ir sekot Reiņa piemēram, un nākamajā gadā, ja plāni realizējas, censties aizvadīt pilnu Eiropas rallijkrosa čempionāta sezonu Super 1600 klasē. Tiesa, tam nepieciešams visu sākt praktiski no nulles, jo ar šogad izmantoto auto uz Eiropu doties vairs nav jēgas.

No lielā krosa vēl viena pārstāve ir Beate Klipa, kura šogad par mata tiesu zaudēja Latvijas čempionāta bronzas medaļu B600 bagiju klasē. Klipa skaidro, ka arī nākamgad turpinās startu B600 klasē, bet tālejošākais mērķis ir izmēģinājumi ar pilnpiedziņas bagiju un, iespējams, startu Eiropas čempionātā.

Pārējie četri ir folkreisa audzēkņi un, kas patīkami, visi meklē izeju uz augstākiem seriāliem. Ivo Gabrāns, Mārtiņš Spīķis un Sandis Džeriņš kaļ plānus pāriešanai uz Latvijas autokrosa čempionātu, visi kā viens par izvēlēto minot 2000 Super klasi. Mārtiņa otrs plāns, kas varbūt pat būtu sirdij tuvāks, ir saistīts ar drifta sacensībām.

Arī Rihards Dainis plāno lēcienu autokrosa virzienā, nākotni saistot ar B600 klasi.

Kad komisija publiskos divus izvirzītos favorītus, būs zināms, kuri divi krosa pārstāvji dosies cīņā ar pārējo sporta veidu dalībniekiem par lielo balvu – 10 000 eiro.

Starp citu, lai kāds būtu iznākums vakardienas pasākumam, šobrīd Sandis Džeriņš ir viens no līdzjutēju balsojuma līderiem. Ja līdz septembra beigām viņš noturas pirmajā vietā, viņš tiktu tālāk arī gadījumā, ja viņš nav iekļuvis Krosa komisijas divu labāko pulkā. Līdz ar to krosa saime var mesties savējam palīgā, veicot bezmaksas balsojumus katru dienu šeit: http://www.autoakademija.lv/dalibnieki/16

Dalies ar šo ziņu