Dažādi: Kroskartiem vērtīga pieredze lieliskajā Misso

admin  21.06.2010 01:34 0

  Dažādi, Ziņas

Sestdienas CK 125 kroskartu sacīkste Misso trasē Igaunijā aizvadīta lieliskā trasē un devusi labas emocijas gan sportistiem, gan LAF pārstāvjiem. Krosa komisijas vadītāja Inta Ulme stāsta, ka trase ar jauno asfaltu, sarežģīto konfigurāciju un īpatnējo trases malu uzbūvi bijusi lieliska mācību stunda Latvijas sportistiem.
Uz Misso devās astoņi Latvijas kroskartu braucēji, kur viņiem piepulcējās igaunis ar lielākas kubatūras kartu Lauri Langeprons.
„Nesaprotu, kā Igaunijas speciālistiem izdodas veidot vienu jaunu rallijkrosa trasi pēc otras ar mazāk nekā 30 dalībniekiem sezonā, taču atkal paveikts lielisks darbs,” kaimiņus slavē Inta Ulme. „Turklāt šī trase ir pavisam netālu no Latvijas robežas, līdz ar to ar laiku tā var kļūt interesanta Latvijas braucējiem. Trase ir sarežģīta un prasa domāšanu braukšanas laikā, turklāt pārsteigums bija jaunais asfalta segums un igauņiem jau tradicionālie grāvji trases malās pirms aizsargvaļņa. Taču Latvijas braucēji izturēja šos pārbaudījumus. Attieksme pret mūsu sportistiem, kā ierasts, ļoti pozitīva, sportisti palika patiešām apmierināti!”
Tikmēr viens no sportistiem Viesturs Kalniņš par sacīksti raksta: „Misso rallijkrosa trase bija super! Asfalts ap 30%  uzlikts tikai nedēļas sākumā, bet grants segums stingrs. Bija visi mūsējie un igaunis Langeprons ar 250 cm3 kroskartu. Priekšsacīkstēs vienāds punktu skaits Dāvim, Otto (finālā 1 rinda) un Langepronam. Fināls notika lietū. Finālā Langeprons izkustējās pirms laika, vienkārši paripoja uz riekšu, kas nedaudz samulsināja aizmugurējos, jo domājām, ka starta procedūru atliks un igauni noliks vietā. Sacīkstē izveidojās cīņa par pirmo un otro vietu (Otto un Dāvis), bet par trešo, ceturto un piekto vietu cīnījās Eliss ar Dzintaru. Langeprons viņus uz cīņā pieļautajām kļūdām aptamborēja un finišēja trešais. Uzvara šoreiz Otto, apsveicu! Dāvis otrais. Boksu līkumā, nobraucot no asfalta, pēdējā aplī sadūrās Dzintars ar Elisu. Varēja jau paredzēt, ka priekšā braucošais Eliss ļoti dubļainajā līkumā mēģinās pieķerties iekšmalai un aizvērs iekšmalu. Dzintars metās pakaļ un kļūdījās līkumā aiz tramplīna. Tā viņš vienu kopvērtējuma punktu uzdāvināja man. Jāuzslavē visus par cīņas sparu, pārvarot tehnikas radītās problēmas. Ingum nomainīja 1. priekšbraucienā salocīto pakaļējo asi un finālā viņš bija ierindā. Dzintaram priekšbraucienos pazuda bremzes, bet tās katrreiz tika savestas kārtībā. Elisam pēdējā priekšbraucienā nobeidzās sajūgs, bet līdz finālam cerību kastītē atradās ļoti nolietotas detaļas, kuras tomēr finālu izturēja. Liene visu laiku mocījās ar motoru. Paldies Otto par bremžu uzlikām! Manējās pēdējos braucienus diez vai izturētu. Prieks par saturīgi aizvadītu nedēļas nogali!”

Dalies ar šo ziņu