Dažādi: Latvijas WRC zvaigzni meklēs arī krosā

Viesturs Saukāns  25.11.2010 10:49 0

  Dažādi, Ziņas

Trešdien LAF Prezidija sapulcē tika prezentēta programma, kuras mērķis ir dažu tuvāko gadu laikā sarūpēt Latvijai WRC pasaules rallija čempionāta braucēju. Programma tiks oficiāli prezentēta pavasarī, taču pirmās iezīmes par projektu jau ir.

Paredzams, ka 2011. gadā Latvijas autosporta speciālistu veidota žūrija, kura vērtēs ieinteresēto jauno sportistu – vecumā no 14 līdz 23 gadiem – braukšanas prasmes, sasniegumus, uzvedību, komunikācijas spējas un citus elementus. Labākais no Latvijas jaunajiem autosportistiem rezultātā var iegūt 75% apmaksātu sezonu Latvijas rallija čempionātā ar Ford Fiesta R2 klases priekšpiedziņas automašīnu. Labākajam ir izredzes iegūt iespēju aizvadīt arī lielā mērā apmaksātu sezonu pasaules rallija čempionātā FIA Academy līdzīgā programmā un, kļūstot par labāko šajā vērtējumā tiek praktiski garantēta iespēja nokļūt pasaules rallija elitē. Protams, programma ir komplicēta un par to informēs tās rīkotāji.

Tas, kas jāņem vērā krosa junioriem – ja ir interese attīstīt autosportista karjeru šādā virzienā, jau no pirmajām sacīkstēm faktiski jāsāk „labi uzvesties”. Oficiāli par pārbaudāmajām sacīkstēm krosā rīkotāji pašlaik nosaukuši NEZ rallijkrosa Latvijas posmu Rīgā un Latvijas autokrosa čempionāta posmu Mūsā, taču pastāv iespēja, ka eksperti aizvada arī neoficiālās vizītes uz citām sacensībām, kurās startē jaunie sportisti – tātad kroskartu, folkreisa un citu veidu sacensības. Ļoti iespējams, folkreisa un autokrosa junioru pētīšana var notikt jau ziemas sezonā.

Programmas veidotāji (LAF to prezentēja bijušais federācijas prezidents Dainars Dambergs un bijušais žurnālists Mārtiņš Dzenītis, piedalās arī Latvijas Ford dīleris Andris Kulbergs un citi) atzīmē, ka šobrīd visā Latvijā izskaitļoti aptuveni 45 dalībnieki, kas atbilstu vecuma kategorijai – krosā, rallijā, standartauto sacīkstēs, šosejā un citur. Noprotams, ka notiks šo dalībnieku aptaujāšana ar mērķi noskaidrot, vai jaunajam sportistam un viņa komandai būtu interesanta dalība šādā pasākumā. Programmas viens no lielākajiem plusiem ir cenšanās atklāt tieši labāko, nevis bagātāko dalībnieku, kas paver plašas iespējas talantīgiem sportistiem.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

pievieno komentāru