Dažādi: Nākamā gada kalendāra projekts

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
11.11.2012
19:02

LAF Krosa komisija sagatavojusi 2013. gada sacensību plānu. Tas gan vēl var piedzīvot niansētas izmaiņas, tomēr kardinālu atšķirību no šā brīža versijas, visticamāk, nebūs.

Latvijas autokrosa čempionāts nākamgad paredzēts piecos posmos, tomēr pastāv iespēja, ka Jēkabpils pusē varetu notikt arī sestā sacīkste. Čempionāts vismaz uz laiku zaudējis Priekules un Brenguļu autotrases. Tiesa, Brenguļu rīkotāji turpina strādāt un gatavojas uzņemt zemāka statusa sacensību seriālus – folkreisu un Krosa komisijas kausu. B600 klasei Latvijas čempionāta posms paredzēts arī Mūsā EČ posma laikā.

Interesantu programmu paredzējusi Vecpils autotrase, savu divu vasaras pasākumu laikā plānojot divu dienu sacensības – pirmajā dienā Latvijas čempionāta kodola klases, bet nākamajā dienā folkreiss, junioru klases, Krosa komisijas kausa posmi un Baltijas bagiju kausa posmi. Smiltenes rīkotāji saglabājuši aptuveni līdzšinējās vietas kalendārā, tāpat arī Mūsas trasē paredzēti divi lielie pasākumi – maija beigās Eiropas čempionāts, bet septembra sākumā Latvijas čempionāta fināls un NEZ bagiju klašu izšķirošās cīņas.

Par iespējamo vēl vienu posmu Jēkabpils pusē – Pilskalnu trases saimnieki Vilnis Grandāns un Aigars Līcis plāno izpētīt iespējas sarīkot vēl vienu liela mēroga sacīksti, kas būtu apsveicama iniciatīva.

Pašlaik kalendārā esošie notikumi šķiet apstiprināti. Tiesa, pārrunas vēl turpināsies ar Jelgavas Rullīša trases rīkotājiem par folkreisa, Krosa komisijas kausa un citu seriālu posma aizvadīšanu. Pēc 333 trases kapitulācijas pēdējā gada laikā Jelgava piedāvā vienīgo iespēju izmantot arī asfalta segumu, kas būtu noderīgs gan folkreisa, gan, piemēram, kroskartu braucējiem.

Zem jautājuma zīmes arī gadā pirmais paredzētais pasākums Salacgrīvā – ar krosa pasākumiem apsēstajā pilsētā ir laba organizatoru komanda, kura ir gatava sagatavot stacionāru ziemas autotrasi krosam, folkreisam un citiem pasākumiem. Pašlaik gan rīkotāji nevar dot pilnvērtīgu „jā”, jo pašlaik laika apstākļu dēļ nav iespējams sagatavot apļa pamatu. Tomēr tiks darīts viss iespējamais, lai janvārī Salacgrīvā debitētu oficiālas sacensības.

Dzirdēts, ka interesi izraisa jaunais seriāls – Krosa komisijas kauss. Tajā paredzēts varens sacensību skaits – desmit posmi. Seriāls visām autokrosa salonauto klasēm sāksies ziemā, bet noslēgsies vasarā. Krosa komisijas kausā varēs piedalīties kā čempionāta dalībnieki, tā arī tie sportisti, kuri LAF pasākumos plāno piedalīties fragmentāri (dalības iespējas atvieglos gan minimālās izmaksas, gan atvieglotie formalitāšu nosacījumi). Turklāt, līdz ar sešiem LČ posmiem idejiski atkrīt krosa braucēju arguments, ka sportistiem nav iespēju aizvadīt treniņus – šo iespēju nākamgad būs vairāk nekā pašu čempionāta posmu!

Paredzēts, ka ziemas sezonā sportisti varēs izmantot jebkāda tipa riepas, bet vasaras sezonā – atbilstoši LČ klašu tehniskajiem noteikumiem. Krosa komisijas kausa Nacionālajā klasē startēs apvienotā 1600, 2000 Super, Open un VAZ grupa.

Kalendārs šobrīd ataino arī krīzes klasi – iespējams, 2013. gadā nenotiks Latvijas Jaunatnes kroskartu čempionāts. Līdzšinējie dalībnieki Emīls Misiņš un Liene Sproģe seriālu spiesti pamest vecuma ierobežojuma dēļ (abi jau pārceļas uz bagiju klasēm), savukārt Ingus Beļakovs, Marko Priednieks un citi plāno startēt NEZ čempionātā. Līdz ar to Latvijā īsti nav, kam šo seriālu veidot. Tomēr šis nav gala lēmums – vērojot aktivitātes seriāls var tikt atjaunots.

Pašlaik nav zināmi arī reģiona rallijkrosa plāni – decembrī tiks noskaidroti Igaunijas un Lietuvas nacionālo čempionātu plāni, uz kuru bāzes tiks veidotas arī iespējamās Latvijas sportistu aktivitātes.

Kalendārā pašlaik nav Eiropas autokrosa čempionāta grafika, kas drīzumā tur tiks iekļauts. Savukārt Eiropas rallijkrosa čempionāta kalendārs vēl nav apstiprināts FIA, lai gan provizoriskie datumi un rīkotāji jau ir zināmi. FIA un promotera IMG savienība radījusi zināmu haosu šajā čempionātā, un pārrunās par dažādām niansēm vēl turpinās.

2013. gada LAF Krosa komisijas pasākumu kalendārs (projekts)

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv