Dažādi: Nākamais gads – bez izmaiņām sportā, ar izmaiņām vadībā

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
03.10.2013
15:01

Trešdien LAF Krosa komisijas padomes sapulcē tika apstiprināti šā gada krosa tipa seriālu rezultāti, veidots nākamā gada sacensību kalendāra projekts, kā arī apskatītas iespējas mainīt sportiskos un tehniskos noteikumus. Izmaiņas sporta līnijā nav paredzētas, taču gaidāmajā LAF Krosa komisijas biedru sapulcē būs jāvēl komisijas vadītājs un padome. Interesenti aicināti pieteikties un iesaistīties krosa nākotnes veidošanā.

Bez īpašām korekcijām apstiprināti šā gada sacensību rezultāti, līdz ar to laf.lv Krosa komisijas sadaļā publicētie rezultāti uzskatāmi par oficiāliem, tāpat arī folkreisa un LAF Krosa komisijas kausa rezultāti, kas apskatāmi Autocross.lv, ir oficiāli. Uzvarētāji un citi labākie tiks sumināti apbalvošanas pasākumā 19. oktobrī Ogrē.

Attiecībā uz nākamo gadu izmaiņas sacensību un tehniskajos noteikumos būs minimālas, lai neteiktu – nekādas. Lai gan tika apspriestas iespējas variēt ar braukšanas formulu Latvijas autokrosa čempionātā, kā arī koriģēt Open klases tehniskos noteikumus, nekādas dramatiskas izmaiņas netika veiktas.

Nākamajā gadā arī sacensību kalendāra aprises kopumā paliks līdzšinējās. Latvijas čempionātā paredzēti pieci posmi – divi Smiltenē, divi Vecpilī, viens Mūsā. Lai dažādotu seriālu, plānots Vecpils trasē izskatīt iespēju startēt abos virzienos. Maijā tradicionāli Eiropas autokrosa čempionāta posms Mūsā, savukārt Bauskā NEZ rallijkrosa čempionāta posms paredzēts augusta sākumā. Smiltenē-1 un Mūsā septembrī paredzēti Baltijas kausa (iespējams – čempionāta) posmi, bet vēl divi šajā seriālā Lietuvā – Marijampolē un Vilkičos. Likvidēta ideja par NEZ autokrosu, kas šogad neieguva ne nozīmību, ne morālo un sportisko jēgu. Līdz ar to arī Buggy 1600 klase atgriežas Baltijas režīmā.

Arī Latvijas „B līgas” pasākumos bez izmaiņām – folkreisam Ziemas kauss un Vasaras kauss, bet abus seriālus vienā apvienos autokrosa braucēji otrajā LAF Krosa komisijas kausa izcīņā. Ziemas sacensību kalendārs jau apstiprināts, vasaras posmiem vēl nepieciešama organizatoru pulka vienošanās. Ziemas posmi notiks Brenguļos, Upesciemā, Mūsā, Vecpilī un Smiltenē. Vasaras posmi – Brenguļos, Mūsā, Vecpilī un, iespējams, kādā vēl neapgūtā trasē.

Tomēr par nākamā gada aizraujošāko notikumu var kļūt LAF Krosa komisijas biedru sapulce, kas, visticamāk, notiks janvārī. Šoreiz būs laiks ievēlēt jaunu komisijas padomi darbam nākamajiem četriem gadiem. Šā brīža padomes pārstāvji ar vadītāju Intu Ulmi priekšgalā vērš uzmanību, ka mūsu sporta veidam nepieciešamas idejas un aktīvi ļaudis turpmākai attīstībai un veidošanai, tāpēc cītīgi darbojoties un sevi pierādot katram ir iespējas darboties komisijas vadībā!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv