Dažādi: Pagājušonedēļ, šonedēļ, nākamnedēļ…

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
15.11.2010
22:59

Neskatoties uz vēso laiku Latvijas krosa veidu aktivitātes nerimstas. Pirms nedēļas 333 trasē aizvadīta Beta bagiju treniņsacīkste, kurā uzvarēja Roberts Vītols, šonedēļ Rīgā notiks NEZ valstu rudens sapulce, tostarp arī NEZ rallijkrosa komisijas pulcēšanās. Savukārt nākamajā nedēļas nogalē latviešu mašīnu motori rūks gan dzimtenē, gan ārpus tās – 333 trasē folkreiss, kross un nākamajā dienā kroskarti, Vilkiču trasē autokross un rallijkross.
333 trasē iepriekšējā sestdienā notika Beta bagiju cīņa – sacīkste, kas netika vērtēta sezonas ieskaitē, taču ļāva satikties jaunajiem sportistiem un komandām. Uzvaru guva Roberts Vītols, kurš guva panākumus visos trīs kvalifikācijas braucienos un arī finālā. Arī nākamo pozīciju ieguvēji bija vienādi visas dienas garumā – visos braucienos otrais bija Daniels Špaks, visos trešais – Iļja Kabanovs.
Interesanti, ka pēc atzīstamās debijas Čehijas čempionāta 125 kub. cm bagiju klasē šoreiz ar rezultātiem neizcēlās Beta bagiju kausa ieguvējs Kristiāns Rihters – pēc trim ceturtajām vietām kvalifikācijā sekoja izstāšanās un pēdējā vieta finālā.
Aiz trijnieka astoņu dalībnieku konkurencē finišēja Miķelis Aploks, Adrians Pūga, Leo Cabulis un Everts Henilāns.
Sacensību uzvarētāja Vītola komanda Provento Racing ziņojumā presei šo sacīksti atzina par labu treniņu un savu spēku pārbaudi. Sportista tēvs un treneris Uģis Vītols komentē: „Autokrosa cīņu aizvadījām bez aizķeršanās, Roberts uzlabojis braukšanu trasē, mašīnu izdevās noregulēt atbilstoši laika un trases apstākļiem – patīkams sezonas noslēgums! Ļoti spēcīgs konkurents izveidojies šogad debitējušais Daniels Špaks – domāju, ka viņš būs viens no galvenajiem favorītiem nākamajā sezonā! Taču aug un progresē visi braucēji.”
NEZ rallijkrosā var iet karsti
Tikmēr rītdienas (sestdienas) NEZ rallijkrosa sapulce Rīgā var izrādīties ne tik formāla kā sākotnēji domāts. Šoreiz Baltijas puse nolēmusi visai stingri vērsties pret līdzšinējo komisijas vadītāju dāni Jorgenu Ringu Andersenu. Lai arī sacensības notiek un ierastās tradīcijas – baltiešu braukšana visur, ziemeļnieku izbraukšana ārpus savas valsts gandrīz kā negadījums – NEZ rallijkrosa čempionāts ir vājš un iestagnējis. Komisijas vadītājs neapmeklē sacensības, neaģitē sportistus, nerūpējas par sacensību reklāmu un publicitāti (vienīgais posms, par kuru tika izsūtītas preses relīzes pirms un pēc sacīkstes, bija vienīgi Rīgas cīņa, turklāt par šo sacīksti sagatavota arī ziņa angļu valodā, un parādījās, piemēram, rallycross.com mājas lapā). Turklāt dāņa tonis sarakstē ar komisijas pārstāvjiem liek brīnīties – necerot uz īpašu diplomātiju tomēr pārsteidz augstprātība, ar kādu tālās zemes pilsonis attiecas pret Baltijas valstu autokrosa un rallijkrosa pārstāvjiem. Tiesa, cik liela šobrīd ir Andersena koalīcija komisijas iekšienē un, attiecīgi, viņa izredzes noturēties komisijas vadītāja amatā, precīzi nav skaidrs.
Nākamnedēļ mači!
Nākamās nedēļas nogale Latvijas krosā būs interesanta, jo pasākumi notiks gan 333 trasē, gan Lietuvas Vilkičos.
Latvijā 23. oktobrī 333 trasē notiks LAF Folkreisa izšķirošās cīņas un sezonas galvenā vērtējuma – Vasaras kausa – uzvarētāja noskaidrošana. Pašlaik saņemts 21 pieteikums, bet pēdējās prognozes liecina, ka pieteikumu skaits var pārvelties 30 dalībnieku atzīmei, gatavojas arī pa kādam debitantam.
Šai cīņai piesaistīti arī autokrosa un rallijkrosa braucēji. Pašlaik saņemti pieci pieteikumi.
Svētdienā, 24. oktobrī sezonas pēdējā cīņā dosies arī Latvijas CK 125 kroskartu dalībnieki. Tiesa, cīņas skatāmība būs mazāka, jo kroskartu braucēji cīnīsies supersprinta versijā – tātad trasē brauks pa vienam.
Vilkiču trasē sestdien notiks Baltijas rallijkrosa kausa pēdējais posms, bet nākamajā dienā turpat arī Baltijas autokrosa kausa sacīkste. Uz cīņām gatavojas arī vairāki Latvijas sportisti, kuriem izšķiras svarīgas pozīcijas Baltijas kausu kopvērtējumos.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv