Dažādi: Policijas brīdinājuma šāviens

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
15.11.2010
23:08

Informācija tiem slēgto trašu sportistiem, kuri sporta tehniku pārvadā tā sauktajā cietajā sakabē, sporta mašīnas riteņiem saskaroties ar zemi – šāds transportēšanas veids sola nepatikšanas un sodu Ls 80 apmērā.
Pēc 23. oktobra folkreisa sacīkstes 333 trasē Rīgas ceļu policija aizturēja kādu no sportistiem, kurš transportēja automašīnu cietajā sakabē. Sportistam tika uzlikts Ls 80 naudas sods par formalitāšu pārkāpšanu: neskatoties uz to, ka vedamā automašīna acīmredzami bija sagatavota sportam, tika nolasīts tās šasijas numurs, pēc kura tika secināts, ka auto nav izieta CSDD tehniskā apskate, tā nav apdrošināta, par to vedējs nevar uzrādīt reģistrācijas apliecību, tai nav valsts reģistrācijas numuru un krāsojums neatbilst reģistrētajai mašīnas krāsai – tātad pilns „džentelmeņa komplekts”.
Sportists plāno sodu pārsūdzēt, pamatojoties uz faktu, ka attiecīgajai mašīnai nav nepieciešami minētie elementi, jo tai ir drošības karkass un LAF Sporta pase un vienīgais, par ko varētu vadītājam pārmest, ir nepareiza sporta mašīnas transportēšana. Lai arī par šo apgalvojumu vēl ir diskusijas, aptaujātie ceļu policisti apgalvo, ka slēgto trašu autosporta veidu (autokross, rallijkross, folkreiss, autošoseja, utt) mašīnas nekādā veidā nedrīkst saskarties ar zemi – tās vedamas tikai kā krava, uz treilera, kravas kastē, utt.
Policistu paustā viedokļa pamatbūtība: visam, kas piedalās ceļu satiksmē (riteņi pie zemes – tātad piedalās), jābūt OCTA. Tā kā slēgto trašu mašīnas apdrošināt nevar, vadītājs ir pārkāpis noteikumus. Aptaujāto policistu vidū domas dalās par šīs situācijas formulējumu – vieni piekrīt, ka var mēģināt situāciju virzīt uz sporta auto (kravas) nepareizu transportēšanu, citi tomēr apgalvo, ka arī sporta mašīna ir ceļu satiksmes dalībnieks. Te gan rodas jautājums – ja veļas mašīnai pievienotu divus riteņus un to vilktu cietajā sakabē… Sapratāt domu!
Jebkurā gadījumā jāuzmanās – acīmredzot kaut kur policijas iekšienē zudusi nerakstītā vienošanās par sportistu neaiztikšanu, ja tie klaji nepārkāpj uzvedības noteikumu uz ceļa. Tātad, ja gadu gaitā šāda sporta tehnikas transportēšana nesagādāja problēmas, tad šobrīd jārēķinās, ka ceļojums uz sacīksti cietajā sakabē var maksāt dārgi.
Un vēl viena nianse – lai kāds būtu sporta tehnikas transportēšanas veids, LAF izdotajai sporta pasei vienmēr jābūt kopā ar transportēto automašīnu!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv