Dažādi: Provento Racing audzēknis Roberts Vītols tēva Uģa pēdās

admin admin
09.08.2010
20:54

(Provento Racing informācija, 06.08.2010.)
Jaunais Latvijas autosportists, nepilnus astoņus gadus vecais Roberts Vītols svētdien aizvadīs kārtējo sacīksti Beta bagiju autokrosa klasē LAF Bērnu kausa izcīņas ietvaros. Šī seriāla 2009. gada uzvarētājs šogad sper soli tālāk – Provento Racing braucējs debitējis kartingā. Roberts sāk ceļu autosportā, lai dotos tēva pēdās – autosporta un televīzijas skatītāju aprindās zināmais Uģis Vītols aizvadījis ļoti garu autosportista karjeru.
Svētdien Ropažos, 333 trasē notiks LAF Bērnu kausa izcīņas Beta bagijiem piektais posms. Roberts Vītols, kurš pērn kļuva par kausa ieguvēju, šogad izlaidis divus posmus, taču ir gatavs spēkoties ar šīs sezonas līderiem atsevišķās sacensībās. Tikmēr paralēli notiek gatavošanās arī kartinga sacīkstēm – viens posms Kandavā jau aizvadīts.
Sportista tēvs Uģis Vītols: „Mēs esam autosportā, jo, pirmkārt, šādā veidā es nodrošinu savam dēlam interesi un aizrautību ar nopietnām lietām, kas atturēs viņu no bezmērķīgas sēdēšanas pie televizora vai datora. Otrkārt, es ļoti ceru, ka palīdzēšu Robertam sasniegt dzīvē to, kas neizdevās man pašam – augstākos rezultātus autosportā. Lai gan tas izskatās pēc savu sapņu īstenošanas ar dēla starpniecību, patīkami, ka viņam patīk autosports, viņš ir cīnītājs trasē un labs skolnieks ārpus trases!”
Pēc debijas Beta bagijos un uzvaras 2009. gadā šosezon tiek izmēģināts kartings. Turklāt nopietnā līmenī – piesaistīti Igaunijas speciālisti gan sportista, gan tehnikas pareizai sagatavošanai. „Beta bagiji mums bija pamatīga skola,” turpina Uģis Vītols. „Ieguvām daudz informācijas, uzvaras un zaudējumus. Taču, tā kā šī autokrosa klase pagaidām nenodrošina sportistu startu ārvalstīs, pievērsāmies kartingam. Speciālisti no Igaunijas kompānijas „Roli” mums daudz palīdzēja, deva Robertam svarīgu braukšanas treniņu un analīzi. Šī kompānija ir viena no trim spēcīgākajām Igaunijas kartinga komandām, kas specializējas sportistu un tehnikas apkalpošanā. Turklāt ar igauņu palīdzību meklēsim iespēju startēt ne tikai Igaunijas, bet arī Somijas kartinga sacensībās, kur ir ļoti atzīstams sportiskais un tehniskais līmenis. Patīkami, ka igauņu profesionāļi saskatījuši jaunajā braucējā cīnītāju un daudzsološu sportistu. Par pirmajiem soļiem kartingā esam pateicīgi arī Latvijas kartinga speciālistam Modrim Steinertam.”
Provento Racing šīs sezonas plānos ir veikt atlikušos divus Beta bagiju posmus, kā arī atlikušos Latvijas kartinga čempionāta posmus. Komanda neizslēdz iespēju jau šogad debitēt sacīkstēs ārpus Latvijas, tomēr vairāk šo uzdevumu uzstāda kā nākamā gada mērķi.
Roberts Vītols turpinās tēva Uģa darbību autosportā. Vītols seniors, debitējis kartingā 1976. gadā, startējis rallijā, autokrosā, rallijkrosā, 4×4 sacensībās un citos autosporta veidos. Par augstāko panākumu Uģis dēvē PSRS vicečempionu titulu junioru rallijā 1989. gadā, kad startēja vienā ekipāžā ar bijušo LAF prezidentu Dainaru Dambergu. Pēc aktīvo sportista gaitu beigšanas Vītols pavadīja 11 gadus kā „TV Motors” raidījuma viens no vadītājiem LTV, šobrīd ir sava uzņēmuma Provento vadītājs un Latvijas Lietoto automašīnu tirgotāju asociācijas prezidents.
„Provento Racing ienāk autosportā ar nopietnu pieeju sacīkstēm. Pašlaik Roberts un mēs ar Alisi – viņa vecāki – cītīgi strādājam, lai komanda sasniegtu konkurētspējīgu līmeni jebkurā mūs interesējošā autosporta veidā,” saka Uģis Vītols.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv