Dažādi: Publicēti 2011. gada tehniskie noteikumi

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
22.11.2010
15:09

LAF Krosa komisija izplatījusi 2011. gada tehniskos noteikumus autokrosa vieglajām automašīnām (1600, 2000 Super un Open), folkreisam un Beta bagijiem. Gan autokrosā, gan folkreisā galvenās izmaiņas skārušas riepu izmantošanas nosacījumus. Autokrosā 2011. gadā čempionāta klases atgriezīsies pie tā sauktajām klasiskajām krosa riepām, tādā veidā atceļot 2010. gada eksperimentālo lēmumu izmantot rallija tipa riepas. Tas gan nenozīmē, ka šogad izmantotās smalkākās riepas būtu kļuvušas nederīgas – tās noteiktos apstākļos var noderēt atsevišķās trasēs, piemēram, Mūsā un Priekulē.

Folkreisā galvenās tehnisko noteikumu izmaiņas skar ziemā izmantojamo riepu nosacījumus – atcelts aizliegums izmantot NIIŠP, Matator un Barrum ražojumus. Sākotnēji šo ražotāju ielas riepu tipus tika aizliegts izmantot, pamatojoties uz to dārdzību. Taču tas atzīts par neobjektīvu, jo brīvi iegādājamas un izmantojas ziemas riepas, kuras tikpat labi maksātu krietni dārgāk nekā minēto trīs ražotāju produkcija. Turklāt jaunie tehniskie noteikumi paredz riepu marķēšanu – līdz ar pieteikumu uz kādas mašīnas iegādi tehniskais komisārs veic riepu marķēšanu, un vēlākais automašīnas pirkšanas/pārdošanas process jāveic ar šīm četrām attiecīgajā sacīkstē marķētām riepām. Līdz ar to sportistam ir visas iespējas uzlikt dārgākās iespējamās riepas, taču pastāv risks, ka tās būs jāpārdod ar visu mašīnu par 950 eiro. Interesants stratēģijas elements.

Beta bagiju tehniskie noteikumi ir 2009. un 2010. gada diskusiju evolūcija un, jācer, kalpos kā sporta veidu sakārtojošs elements. Aizvadītajās sezonās bieži izraisījās diskusija par atsevišķu punktu interpretāciju, bet, šķiet, strīdos būs dzimusi taisnība.

Zemāk minētie noteikumi, ikdienā atrodami www.laf.lv Autokrosa un Folkreisa sadaļā

2011. gada tehniskie noteikumi 1600, 2000 Super, Open

2011. gada tehniskie noteikumi folkreisam

2011. gada tehniskie noteikumi Beta bagijiem

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv