Dažādi: Vēl nekas nav beidzies!

Viesturs Saukāns  15.11.2010 22:36 0

  Dažādi, Ziņas

Lai arī šogad neierasti agri noslēdzies Latvijas autokrosa čempionāts, sezona vēl turpinās pilnā sparā – atlikušas cīņas citu klašu valsts čempionātos, Baltijas kausā, Ziemeļeiropā, Eiropas čempionātos un folkreisā. Pasākumu programma visai plaša.
11. un 12. septembris
Jau rakstījām, ka šajā nedēļas nogalē Eiropas rallijkrosa cīņās Polijā, Slomčinas dosies D-1A klases braucējs Reinis Safonovs, kā arī pārsteigums no Rencēnu Autokluba, kurš uz starta izvedīs Ivo Traubergu D-1 klasē. Šķiet, Ivo šī būs spilgtākā pieredze karjerā, jo viņam būs iespēja braukt ar vienu no labākajām automašīnām Eiropas rallijkrosā, turklāt – pašu būvētu.
Varstu trasē Igaunijā tiks noskaidrots Latvijas čempions D12 klasē, duelī starp Bruno Leimani un Kristapu Eglīti. Pērn čempions bija Bruno, Kristaps – otrais.
18. un 19. septembris
Cīņas Čehijā Eiropas čempionātā rallijkrosā plāno turpināt Reinis Safonovs, tāpēc jācer, ka pēc Polijas sacensības automobilis paliks kaujas gatavībā. Tikmēr citi rallijkrosa braucēji pucējas NEZ rallijkrosa cīņām. Uz pēdējiem diviem posmiem Norvēģijā un Dānijā plāno doties Ilgonis Krūmiņš un Uģis Pauriņš, ar mērķi ne tikai piedalīties, bet arī vervēt spēkus oktobrī paredzētajam rallijkrosam Rīgā.
Francijā šajās dienās notiks Eiropas autokrosa čempionāta priekšpēdējais posms. Tajā gatavojas startēt abi bagiju braucēji – D-3A pilots Māris Līcis un D-3 braucējs Jānis Boks.
25. un 26. septembris
NEZ rallijkross būs pārcēlies no Norvēģijas uz Dāniju. Sacīkstē, tātad, gatavojas startēt Pauriņš un Krūmiņš, kas nozīmē, ka jācer uz tehnikas izturību iepriekšējā nedēļas nogalē. Turklāt ļoti iespējams, ka sacīkstē startēs arī Jānis Baumanis, kurš plāno piedalīties CK 250 kroskartu NEZ čempionāta pēdējā posmā. Galvenais uzdevums gan šajā nedēļas nogalē ir tehnikas pārdošana, taču 2008. gada CK 250 klases NEZ bronzas medaļniekam noteikti ir plāns arī pacīnīties ar konkurentiem, ja darījums nenotiks pirms sacīkstes.
Eiropas autokrosa čempionāts noslēgsies Itālijā, un arī šīs sacīkstes dalībnieku sarakstos atrodams Boka un Līča vārds.
3. oktobris
Oktobra sākumā paredzēts pēdējais Baltijas rallijkrosa kausa posms Ukmerģē, Lietuvā. Sacīkste būs aktuāla arī vairākiem Latvijas sportistiem.
10. oktobris
Šajā datumā sākotnēji paredzēts starptautiska rallijkrosa komercsacensība Rīgā, Biķernieku trasē, kuras ietvaros arī Latvijas CK 125 kroskartu čempionāta pēdējais posms. Tomēr pienāk ziņas, ka šis datums vēl nav līdz galam apstiprināts.
16. un 17. oktobris
Šajā nedēļas nogalē Latvijā atkal ieradīsies visu NEZ autosporta veidu pārstāvji, lai aizvadītu rudens sapulci (līdzīga Rīgā jau notika pavasarī). Tikšanās paredzēta arī NEZ rallijkrosa komisijai un, iespējams, tā sagādās jaunumus ne tikai sporta ziņā, bet arī zonas vadības politikā.
Interesanti, ka, neskatoties uz šīs sapulces norisi, tieši uz šo nedēļas nogali rīkotāji vēlas pārcelt iepriekš minēto rallijkrosu. Tas gan šķiet visai īpatnēji, jo ne tikai Latvijas, bet arī citu valstu krosa funkcionāri (to vidū ir arī sportisti) gribēdami nevarēs sacīksti apmeklēt, jo būs jāsēž pie NEZ sarunu galda. LAF nav sajūsmā par šī datuma izvēli un skaidro, ka pastāv iespēja nedot saskaņojumu sacīkstes rīkošanai šajā nedēļas nogalē.
23. un 24. oktobris
Kas zina, varbūt šajās dienās jau būs sniegs, taču kross no tādām lietām nebaidās. 23. oktobrī 333 trasē Ropažos notiks LAF Folkreisa Vasaras kausa izcīņas, kā arī Vidzemes un Zemgales reģionu kausu pēdējais posms, jeb īsāk – sezonas fināls. Nav iemesla domāt, ka Ropažos uz starta pulcēsies mazāk dalībnieku nekā tikko piedzīvots Mūsā. Bauskā, atgādinu, uz starta stājās 28 dalībnieki. Turklāt paredzēts, ka folkreisam 333 trasē tiks atvēlēta visa diena, kas nozīmē, ka būs iespēja veidot atbilstošu grupu dalībnieku skaitu un braukšanas formulu.
24. oktobrī liksim punktu: paredzēts, ka Lietuvā, Kačerginas trasē notiks Baltijas autokrosa kausa pēdējais posms, kuram vajadzētu noskaidrot uzvarētājus visās trīs vieglo automašīnu grupās un D-3A bagiju klasē. Tomēr par šo sacīksti nav pilnīgas pārliecības, jo Lietuvas pārstāvji izteikuši bažas par iespēju sarīkot šo cīņu. Tāpēc iespējams, ka Baltijas kauss noslēdzās jau Mūsā.