Diāna Daugule, 25.05.1930. – 24.05.2022.

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
25.05.2022
19:23

  Ziņas

Ar skumjām paziņojam, ka mūžībā devusies leģendārā “autokrosa mamma”, “autokrosa Diāna” – Diāna Daugule, pirmā LAF Krosa komisijas vadītāja neatkarīgajā Latvijā. Atvadīšanās no Diānas kundzes notiks sestdien, 28. maijā pl.11:00 Rīgas Dievmātes Pasludināšanas Pareizticīgo baznīcā Gogoļa ielā 9. Zemes klēpī guldīsim pl.12:30 Miķeļa kapos.

Diāna Daugule lielāko daļu sava mūža veltījusi autosportam. PSRS laikos viņa bija cienīta un atzīta sacensību tiesnese visā plašajā savienībā, līdzdarbojoties sacensību dokumentu sagatavošanā un apkopojot dažādu autosporta veidu rezultātus.

Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas tika atjaunota arī Latvijas Automobiļu federācija. Diāna allaž bija klāt šajos notikumos, lai palīdzētu ar pieredzi un veidotu Latvijas autosportu tādu, kādu to zinām šobrīd. Viņa kļuva par LAF Krosa komitejas vadītāju, vienlaikus kļūstot par “krosa mammu” daudziem desmitiem autokrosa braucēju. Viņas laikā nostabilizējās nacionālā līmeņa autokross, rodoties arvien jauniem dalībniekiem un sacensību rīkotājiem. Viņas laikā izauga vairākas spēcīgu sacensību tiesnešu un sekretāru paaudzes. Viņas laikā Latvijas autokrosa braucēji uzsāka savu ceļu uz Eiropas autokrosa čempionāta uzvarām un čempiontituliem.

Arī pēc savas aktīvās darbības, caur pārbaudījumiem viņa nekad neaizmirsa krosu, ik gadu raujoties uz nacionālā līmeņa sacensībām, bet jo īpaši vēloties redzēt Latvijas braucēju sekmes Eiropas čempionāta posmos Mūsas trasē. Un arī viņu neaizmirsa – Latvijas D-1 braucēji un daudzi citi sava laika sportisti allaž sumināja viņu svētkos un nepiemirsa apjautāties, kā Diānai klājas. Satiekot Diānu, vienmēr šķita, ka klājas lieliski – vienmēr enerģiska, vienmēr gatava redzēt, spriest, analizēt un dot savu redzējumu par notiekošo.

Garš un piedzīvojumiem bagāts mūžs, kas aprāvās dienu pirms 92. dzimšanas dienas. Bez Diānas Daugules Latvijas krosa saime nebūtu tāda, kāda tā ir šodien. Caur kļūdām un neveiksmēm, bet viņas uzraudzībā uzbūvēts šis sports!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv