Fokreiss/Autokross: Folkreisā sezonas uzvarētājs – Starks, Krosa komisijas autokrosa kauss – Kļavam

Viesturs Saukāns  22.09.2013 20:20 16

  Autokross, Folkreiss, Ziņas

Aizraujošs un drāmu pilns pēdējais kross Brenguļu autotrasē. Mārtiņš Starks izmanto konkurentu neveiksmes un uzvar LAF Folkreisa Vasaras kausa kopvērtējumā, par spīti tikai sasniegtajai piektajai vietai. Pārējiem favorītiem kūleņi un tehnikas problēmas. Apbrīnojamu finālu aizvadīja LAF Krosa komisijas kausa līderi Andis Kļava un Jānis Dreimanis, kas noslēdzās ar Kļavas uzvaru kopvērtējumā.

Autokrosa klasē neticams fināls – jau pirmajā aplī abu kopvērtējuma līderu Kļavas un Dreimaņa mašīnas saāķējās. Dreimaņa mašīnas priekšējais buferis iesprūda Kļavas mašīnas aizmugurējā spārnā, un šādi saāķēti abi braucēji veica visu braucienu, tiesa, ļaujot Intam Jeršovam un Mārim Rusmanim aizbraukt pirmajās pozīcijās (Nils Bernāns un Endijs Skolmeistars finālā nestartēja). Anda un Jāņa mašīnas bija kā salipušas, līdz abiem tomēr bija jāmēģina trāpīt Džokera aplī. Tajā brīdī abi atsprāga viens no otra, taču jaunajā situācijā bija jāorientējas. Pirmais braukšanu uzsāka Kļava un, lai gan Dreimaņa paātrinājums bija labāks, atlikušajā pusaplī Jānis Andim garām netika – Kļava trešais un kopvērtējumā pirmais.

Folkreisa klasē tikai viens no pieciem titula pretendentiem tika uz pjedestāla – otro vietu guva Renārs Ēķis. Uzvaru guva Edijs Ošs, kura pirmais, pārsteidzošais pirmais panākums radīja sesto uzvarētāju sešos sezonas posmos! Trešo vietu guva Raivis Grigorovičs. Mārtiņš Starks guva piekto vietu, ar ko pietika titulam. Ivo Gabrāns izstājās no līderpozīcijas pusfinālā, Riharda Daiņa dienu sapostīja kūlenis kvalifikācijā, turklāt Rihards un vēl viens titula pretendents Sandis Džeriņš iekļuva masveida avārijā fināla pirmajā līkumā – Džeriņam pilns kūlenis, Rihards kopējā burzmā, kurā iesaistītas četras automašīnas. Sezonas noslēgumā otrais aiz Starka – Dainis, bet trešais, provizoriski, Ēķis.

Plašāk – rīt!

Dalies ar šo ziņu