Fokreiss/Autokross: Folkreisā sezonas uzvarētājs – Starks, Krosa komisijas autokrosa kauss – Kļavam

Viesturs Saukāns  22.09.2013 20:20 16

Aizraujošs un drāmu pilns pēdējais kross Brenguļu autotrasē. Mārtiņš Starks izmanto konkurentu neveiksmes un uzvar LAF Folkreisa Vasaras kausa kopvērtējumā, par spīti tikai sasniegtajai piektajai vietai. Pārējiem favorītiem kūleņi un tehnikas problēmas. Apbrīnojamu finālu aizvadīja LAF Krosa komisijas kausa līderi Andis Kļava un Jānis Dreimanis, kas noslēdzās ar Kļavas uzvaru kopvērtējumā.

Autokrosa klasē neticams fināls – jau pirmajā aplī abu kopvērtējuma līderu Kļavas un Dreimaņa mašīnas saāķējās. Dreimaņa mašīnas priekšējais buferis iesprūda Kļavas mašīnas aizmugurējā spārnā, un šādi saāķēti abi braucēji veica visu braucienu, tiesa, ļaujot Intam Jeršovam un Mārim Rusmanim aizbraukt pirmajās pozīcijās (Nils Bernāns un Endijs Skolmeistars finālā nestartēja). Anda un Jāņa mašīnas bija kā salipušas, līdz abiem tomēr bija jāmēģina trāpīt Džokera aplī. Tajā brīdī abi atsprāga viens no otra, taču jaunajā situācijā bija jāorientējas. Pirmais braukšanu uzsāka Kļava un, lai gan Dreimaņa paātrinājums bija labāks, atlikušajā pusaplī Jānis Andim garām netika – Kļava trešais un kopvērtējumā pirmais.

Folkreisa klasē tikai viens no pieciem titula pretendentiem tika uz pjedestāla – otro vietu guva Renārs Ēķis. Uzvaru guva Edijs Ošs, kura pirmais, pārsteidzošais pirmais panākums radīja sesto uzvarētāju sešos sezonas posmos! Trešo vietu guva Raivis Grigorovičs. Mārtiņš Starks guva piekto vietu, ar ko pietika titulam. Ivo Gabrāns izstājās no līderpozīcijas pusfinālā, Riharda Daiņa dienu sapostīja kūlenis kvalifikācijā, turklāt Rihards un vēl viens titula pretendents Sandis Džeriņš iekļuva masveida avārijā fināla pirmajā līkumā – Džeriņam pilns kūlenis, Rihards kopējā burzmā, kurā iesaistītas četras automašīnas. Sezonas noslēgumā otrais aiz Starka – Dainis, bet trešais, provizoriski, Ēķis.

Plašāk – rīt!

 • vecpils

  nu diezgan varens noslēgums! bij prieks skatīties! bet tādas finālbrauciena beigas gan nebija gaidītas! :-( bet..tāds nu diemžēl ir tas sports! nu priekš skatītājiem šī diena bija izdevusies ar saāķējumiem un kūleņiem! nekas ,gaidam ziemas sezonu-gan jau ar būs visādi pārsteigumi un triki! :-))

 • Timijss

  Jautājums,kas notika E.Skolmeistaram un N.Bernānam,ka neizgaja uz starta finalā? ?:-)

 • Timijss

  Paldies par info :-))

 • mbb

  Gonka super! Skarbāk džekiem kas vākojās :-( .
  Bet kā pēc nolikuma īsti ir, vai drīks izmantot rāciju lai sportistu informētu brauciena laikā? Varbūt kāds var apgaismot :)?

 • Nr323

  Vai ir nofilmēts brauciens kur Kļava brauca ar Dreimani pārī…. tā izšķirot Kausa īpašnieku…? :) Tas bija kas vienreizējs :)

 • Skarba, bet interesanta saciikste! No savas puses gribu lielu paldies pateikt visiem, kuri braalim un komandai kopumaa paliidzeeja ciiniities par uzvaru visas sezonas garumaa, t.sk atbalstiitaajiem, mehiem, labveeljiem un arii neabveeljiem… :), iipash paldies tiem kuri Brenguljos paliidzeeja sarikteet kjerru peec vaaka. Mums ir sirniigs un forsh brauceeju kolektiivs. Tiekamies ziemaa! Ja braalis veel nebuus pardomaajis – moshka arii mees ar vienu chomu vaardaa Kaarlis kaadu gonku trenninja peec ar Civic uzbrauksim paarii :) Krosa mashiina, lai atpuushaas un gatavojaas vasarai…

  • p.s – Paldies arii visiem, kas manam ieprieksheejam komantaaram saliks nepiekriitu :D Arii juus es miilu un bez jums nevaru :)

   • Bārda

    Dēļ šī komenta dabūji plusus :-D

 • vecpils

  uū!~ kad būs rezultātu kopsavilkums? :-))

 • vecpils

  paldies! rezultāti skaisti! :-))

 • 82

  Tāds neliels komentārs par trasi.
  mīksta ar dziļām risēm (4grupa), un protams betoni ar izvirzītiem stūriem. No braukšanas viedokļa – nebaudāma, īsāk sakot, es, uz šo trasi vairs nebraukšu.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Spānija, Barselona, 14.04.2018.

Pasaules rallijkrosa čempionāta 1. posms

Eiropas rallijkrosa čempionāta Supercar 1. posms

Eiropas rallijkrosa čempionāta Super 1600 1. posms

Latvijas sportisti:

 

 

x