Folkreisa ziemas finālā sestdien 35 dalībnieki, viena uzvara

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
11.03.2011
11:52

(LAF ziņojums presei)

Sestdien, 12. martā pl. 10:30 sporta kompleksā 333 pie Rīgas sāksies LAF Folkreisa Ziemas kausa izcīņas pēdējais – sestais – posms. Startam pieteikušies 35 dalībnieki, kuri cīnīsies par uzvaru vienīgajā folkreisa klasē. Turklāt pēdējā posmā tiks noskaidrots arī Ziemas kausa ieguvējs – teorētiski uz titulu pretendentē septiņi dalībnieki, praksē uz starta būs seši no viņiem. Kopvērtējuma uzvaras jāsadala arī Junioru kausā un komandu ieskaitē.

Pašlaik Ziemas kausa kopvērtējuma vadībā atrodas Jānis Nikels (Strenči, Folkreisa Fabrika), kurš līdzšinējos piecos posmos sakrājis 55 punktus. Par četriem punktiem mazāk ir Agrim Bahmanim (Rīga, Mazda MX3), kas nozīmē, ka abi ir reālākie pretendenti uz uzvaru Ziemas kausā. Ja pēdējā posmā uzvar Bahmanis, Nikelam pietiek ar otro vietu, taču trešo pozīciju Jānis, lai nosargātu līderpozīciju, vairs nevar atļauties. Tomēr aprēķini ar tik mazu līderu punktu starpību un lielu dalībnieku skaitu ir lieki. Jāpiebilst, ka par uzvaru sportisti saņem 20 punktus, bet pie punktiem kopumā tiek pirmo 16 vietu ieguvēji.

Vēl uz Ziemas kausa uzvaru pretendē Dāvis Tobiass (Ķeipene, 46 punkti), Rihards Dainis (Jūdaži, Folkreisa Fabrika, 44), Ritvars Kārkliņš (Cēsis, 40), kurš gan 333 trasē nestartēs, Lauris Vidžis (Jelgava, 39) un Eliss Dukaļskis (Sigulda, 37). Pēdējo minēto sportistu izredzes šķiet teorētiskas, taču šā gada lielā konkurence un līderu neveiksmes neizslēdz pārsteigumus arī pēdējā posmā.

Uzvarētājs jānoskaidro arī Junioru kausā. Pirms pēdējā posma vadībā atrodas Dāvis Tobiass, kurš sakrājis 83 punktus. Viņa tuvākais sekotājs ir Eliss Dukaļskis, kuram 76 punkti. Interesanti, ka abi startē ar vienu automašīnu, līdz ar to ir skaidrs, ka tiešā cīņā finālā viņi netiksies. Līdzšinējā pieredze vēsta, ka par sacīkstes „pamatpilotu” tiek izvēlēts vai viens vai otrs braucējs katrā otrajā sacīkstē. Novērojumi liecina, ka šajā posmā pēc maksimālā rezultātā dosies Tobiass.

Tomēr, ja Tobiasa un Dukaļska komanda kļūdīsies iekšējās kombinācijās, uz uzvaru Junioru kausā pretendē arī Rihards Dainis (75 punkti), kā arī Renārs Ēķis (Jelgava, Autocross.lv Folkreisa komanda, 74 punkti). Šie sportisti vēl var noķert Tobiasu kopvērtējuma galvgalī. Ja sešu pieteikto junioru cīņā uzvar Dainis, Tobiass nedrīkst būt zemāk par ceturto vietu no visiem junioriem. Ja uzvar Ēķis, Tobiasam der piektā vieta pēdējā posmā.

Jāpiebilst, ka līdzšinējos piecos posmos uzvaras Junioru kausa ieskaitē guvuši pieci dažādi sportisti – Dukaļskis, Sandis Džeriņš (Vecpils, SK Vecpils), Tobiass, Dainis un Ēķis. Savukārt Ziemas kausā visi pieci atrodas kopvērtējuma vadošajā desmitniekā!

Uzvarētāju komandu kausā noskaidros Folkreisa Fabrikas (Nikels, R. Dainis, Mareks Dainis) un Štīm Rally Team (Bahmanis, Raimonds Bergmanis, Ermīns Vācietis) duelī. Ja sekotājiem Štīm Rally Team izdosies izcīnīt dubultuzvaru, kas dotu maksimumu – 37 punktus –, Folkreisa Fabrikai būs jāsasniedz vismaz desmit punkti, kas ir, piemēram, viena sportista finišs septītajā vietā. Favorīte ir Folkreisa Fabrika, taču pārsteigumi nav izslēgti.

Sīva spēkošanās notiks arī par komandu kausa trešo vietu – Autocross.lv Folkreisa komanda (Ēķis, Viesturs Saukāns, Ritvars Bendziks) šobrīd ir par pieciem punktiem priekšā SK Vecpils (Džeriņš, Uldis Maskalāns) vienībai. Tā kā abu komandu līdera lomu uzņēmušies juniori Ēķis un Džeriņš, abu cīņa 333 trasē būs principiāla.

Skatītāji laipni aicināti un atraktīvo, skatāmo un neprognozējamo Folkreisa Ziemas kausa noslēguma posmu! Turklāt ieeja simboliska – Ls 1!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv