Folkreiss: 2015. gada Folkreisa #1 – Ivo Gabrāns

Viesturs Saukāns  13.11.2014 14:33 0

2015. gadā Latvijas folkreisā ar pirmo numuru būs iespēja startēt Ivo Gabrānam, vēsta aprēķinātais 2014. gada folkreisa rangs. 2014. gadu trijniekā noslēguši arī Renārs Ēķis un Guntars Gabrāns.

LAF Folkreisa gada rangs veidojas, pēc īpašas sistēmas apvienojot visu braucēju visos posmos (gan ziemā, gan vasarā) uzrādītajiem rezultātiem. Gada ranga uzvarētājs saņem pirmo starta numuru, kuru izmantot nākamā gada laikā.

Jāatzīmē, ka LAF Folkreisa Ziemas kausu izcīnīja Rihards Dainis, savukārt LAF Folkreisa Vasaras kausa ieguvējs ir Guntars Gabrāns, kurš sezonu noslēdza ar vienādu punktu skaitu ar dēlu Ivo, taču lielāks uzvaru skaits sezonas panākumu novirzīja panākumu seniora virzienā.

Šogad folkreisā kopumā startējuši 69 sportisti, kas ir tradīciju turpinājums – pēdējos gados regulāri startē aptuveni septiņi desmiti dalībnieku. Kopumā aizvadītas deviņas sacīkstes (trīs ziemā, sešas vasarā). Visvairāk uzvaru – visas vasarā – guva Guntars Gabrāns, divas reizes uzvarēja Ēķis, bet pa vienam panākumam Jānim Kļavam, Rihardam Dainim, Dāvim Tobiasam (visi ziemā), kā arī Artūram Bāriņam. Artūrs guva savu devīto uzvaru folkreisā, kas ir pašlaik nepārspēts folkreisa rekords.

Lai gan Vidzemes braucēji kļuvis maz un masveidības toni diktē kurzemnieki, Vidzeme kā reģions turpina dominēt, uzvarot arī šā gada rangā – tradīcija, kas nav pārspēta kopš folkreisa debijas 2009. gadā. Vidzemniekiem arī visvairāk uzvaru – sešas, Zemgalei – trīs. Šogad pirmo reizi folkreisa vēsturē uz starta stājās Latgales braucējs – Andris Korms atveda pirmos punktus rangā Latgales krājumā.

Ja folkreisam 2015. gads būs veiksmīgs, iespējams, tiks sagaidīts sporta veida 200. dalībnieks. Tam gan nepieciešami 17 debitanti visa gada laikā, kas ir daudz. Atgādinām, ka folkreisa 100. dalībnieks savulaik bija Rūdolfs Bogens.

Līdz ar Riharda Daiņa un Mārtiņa Starka pārcelšanos uz autokrosu folkreisa kopējā rangā (kopš 2009. gada pirmās sacīkstes) līderpozīcijā stabili nonācis Renārs Ēķis. Dainis un Starks pašlaik saglabā vietu trijniekā, bet reālākais pretendents uz nonākšanu top-3 ir Ivo Gabrāns, ja nākamgad viņš turpinās cīņu šajā disciplīnā.

Uzvarām bagātākais folkreisa braucējs ir Bāriņš ar deviņām uzvarām. Septiņas uzvaras ir Ēķim, četras – Artūram Vecgailim. Pārējiem uzvaras guvušajiem – trīs, divas vai viena uzvara. Kopumā folkreisā uzvarējuši 26 dažādi sportisti (nepilnās 70 sacīkstēs).

Kopš folkreisa pirmās sacīkstes 47 uzvaras guvuši Vidzemes braucēji, 18 – zemgalieši, trīs – kurzemnieki.

Šogad pirmo starta numuru folkreisā bija nopelnījis Mārtiņš Starks, taču, pārējot uz autokrosu Mārtiņš numuru ne reizi neizmantoja.Tiesa, iespēja būs, jo Latvijas čempiona tituls 2000 Super klasē ļaus nesāt pirmo numuru jau krosā.

2014. GADA LAF FOLKREISA RANGS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Valmiera, Brenguļu autotrase, 22.09.2018. ČEMPIONU AUTOKROSS LAF Folkreisa Vasaras kausa 6. posms LAF Krosa komisijas autokrosa kausa 10. posms Nolikums Pieteikums - FR Pieteikums - KKK Dalībnieki FR (38) Dalībnieki KKK (24) ČEMPIONU SKAITĪTĀJS (31) ***