Folkreiss: 333 trasē uzvar Riekstiņš, atkal zaudē mašīnu

Viesturs Saukāns  12.06.2011 20:16 39

LAF Folkreisa Vasaras kausa un Vidzemes kausa otrajā posmā uzvaru guva Raivis Riekstiņš (Turkalne, Štīm Rally Team), pēdējos sacīkstes metros apdzenot Kristapu Lapsu (Cēsis), bet trešajā vietā atstājot Agri Kalvišu (Allaži, ASAKA Racing). Junioru vērtējumā uzvara Rihardam Dainim (Jūdaži, FlyZone/Folkreisa Fabrika), bet komandu vērtējumā, sasniedzot vienādu punktu skaitu ar Autocross.lv Folkreisa komandu, pēc papildnosacījumiem pirmajā vietā Štīm Rally Team.

A fināla startā vadībā nonāca savu otro sacīksti aizvadījušais Rūdolfs Bogens (Cēsis), kam sekoja Kristaps Lapsa un Raivis Riekstiņš. Lielāko daļu distances turējies līderpozīcijā, Rūdolfs bija spiests izstāties pusass defekta dēļ. Savukārt Lapsa priekšpēdējā aplī izsita stūres iekārtu, kā rezultātā kļuva ievērojami lēnāks. Ar defektu pietrūka dažu metru, lai nosargātu uzvaru – Riekstiņš, ilgi vajājis Kristapu, pēdējā brīdī atrada iespēju apdzīt līderi un sasniegt uzvaru. Raivim šī bija otrā uzvara pēc kārtas.

Taču arī šis panākums ar rūgtumu – jau otro posmu pēc kārtas tiek nopirkta viņa mašīna. Lai gan pircējs nebija neviens no līdz šim zināmajiem sportistiem (notika izloze četru pretendentu starpā), ir aizdomas, ka jau otrā Riekstiņa uzbūvētā Mazda MX3 nonāks Guntara vai Ivo Gabrānu rīcībā.

Savukārt Rūdolfs Bogens iegādājās Jāņa Nikela VW Golf I.

Junioru ieskaitē uzvaru sasniedza Rihards Dainis, aiz sevis atstājot izstājušos Bogenu un Renāru Ēķi (Jelgava, Autocross.lv Folkreisa komanda).

Interesants noslēgums komandu cīņā. Riekstiņš, debitējot Štīm Rally Team sastāvā, ar uzvaru sagādāja 20 punktus savai vienībai. Savukārt Jāņa Matulēna (Jelgava) sestā vieta un Ēķa klasificēšana astotajā vietā nesa līdzīgu punktu skaitu. Uzvaru noteica augstākais individuālais rezultāts – tātad Riekstiņa panākums.

Nākamā sacīkste – kas būs ne tikai Kurzemes, Zemgales un Latgales kausu pirmais posms, bet arī Folkreisa divu gadu jubilejas svinības – notiks 26. jūnijā Mūsas trasē.

 • Volners

  Biju uz vietas.Patikās!Pat ĻOTI!
  Sākumam jau pats dalībnieku parks-tas aug ne tikai kvantitatīvi,bet arī kvalitatīvi!Skatītāji jau laikam tomēr bāzēti uz “savējo”pamata(lauciņš,kur piestrādāt ;-) .Un tomēr arī tas aug.
  Nezinu,kas labāk-Viesturs pie stūres,vai pie mikrofona?Skaidrs ir viens-ja NAV pie mikrofona,pasākums nedaudz zaudē!šoreiz tātad vēl viens plusiņš!
  Laika apstākļi man kā skatītājam IDEĀLI-piekasoties varētu pukstēt par vēju….. :-D
  Nu un cīņa trasē-tas ir tas,kas pievelk mani un domāju vēl daudzus-Fināls vienkārši kā vērts(šeit es domāju tos pēdējos trīs nelielos līkumus(ai cik interesanti būtu redzēt vienlaicīgi abu pilot sejas!!!!))
  Fantastiska diena fantastiskā gaisotnē!Tā turēt! :yes:

  • O, johaid, pilnīgi samulsu! Patīkami, ka Autocross.lv 500. komentārs ir tik pozitīvs! :) Jā, bet par svētdienu lielais paldiess sportistiem: liekas, ka nebija viegli, jo tehnika mocījās. Bet jā, fināls bija perfekts, žēl viena, prieks par otru. Un skaidrs, ka skatītāju jautājums būtu jārisina, kopīgais folkreisa un krosa uzdevums būtu parādīt, ka šis ir šova sports un neatceros gonku, kura būtu bijusi izteikti garlaicīga. Uzdevums – mums visiem kopā šis produkts “jāpārdod” skatītājiem. Skaidrs, ka uzdevums nav vienkāršs. Pie tā jāstrādā gan LAFam, gan katras sacensības rīkotājam, gan sportistiem. Un visi mēs šajā jautājumā mēdz neizdarīt visu iespējamo, atzīstos. Bet, ja patika, par to tikai prieks!

 • Henrijs Grūbe

  Jā, arī mani iespaidi pēc pirmās folkreisa sacīkstes ir baigi pozitīvie. Protams žēl, ka finālā liela avārija trāpijās, kas gan lielākoties dēļ milzīgā putekļu mākoņa, taču līdz tam viss bija pat baigi labi. īpaši interesanti tas, ka bija seguma pārmaiņas – kas uzliek papildus meistarības uzdevumus.

  Kas ne mazāk svarīgi, kuplais dalībnieku skaits, kas pierāda mazbudžeta autosporta pozitīvo pusi. Domāju, ka sportisti paliks arvien vairāk, un kā redzams, arī pirkšanas/pārdošanas sfēra ir aktivizējusies.

  Paldies par sacīksti un pirmajiem iespaidiem, tiksimies trasē :)

 • Jānis

  Gonka ļoti skatāma, Viesturs vai kāds cits, kurš nav uz starta ir zaudējums, tanī pašā laikā pie mikrofona ar saviem komentāriem viņš ir perfekts! :yes:
  P.S. Vai tikai drīz Folkreiss nebūs jāpārdēvē par mx3 kausu, ja Raivis uz startu Bauskā būs ar kādu jaunu mx3 :-D

  • 333

   būs jāpārdēvē par Raivja kausu :)

 • Mr.Īgnais

  Diena patiešām izdevusies, tomēr noslēgums ne īpaši patika. Audio sistēma tika pa ātru aizvākta, iepriekšējā sacensībās vismaz varēja ar aizrautību klausīties kā pēdējās minūtēs tika pārpirktas mašīnas bet tagad? Apbalvošana arī notika bez jebkādas audio sistēmas, skumīgi, bet tomēr diena izdevusies!

  • Audio sistēma bija pārsteigums arī man kā komentētājam, jā… :D

 • 88 atbalstītājs

  Arī es gribu pateikt paldies par superīgo sacensību. Daudz nervu kutinosu momentu un skatītājiem bija ko baudīt.
  Vienīgais mīnuss – trases kvalitate – slikta laistīšana un par līdzināšanu arī varētu diskutēt. Zilākalna organizācijai piešķirtu 10, bet šoreiz labi, ja 5. :no:
  Piekrītu arī par skaņas sistēmu – uz apbalvošanu bez mikrofoniem, pirkšanas/pārdošana procedūra bez komentāriem un, protams, esot uzkalniņā pie “briesmīgā” līkuma, nevienu Viestura komentāru mēs nedzirdējām.
  Cerams, ka uz nākošo posmu 333 jau būs būtiski uzlabojumi!

  Ar sportisku skatu nakotnē…

 • Mr.Īgnais

  Arī biju uz šī paša uzskalniņa un par komentāriem piekrītu, neko nevarēja dzirdēt.. Bet visu laikam jau nevar prasīt :)
  Par bedrēm man tieši tas patika, ka izdzīvo stiprākais… Taka galvenais tiesnesis atbildēja “Kartingistam”, kas sūdzējās par šo pašu lietu, ka bedres var apbraukt :rotfl:
  P.s arī esmu no “88′ pulka

  • Nu, pirmkārt, 88 brigādei Hey! par labo sastāvu un fanošanu! Un ir par ko, kā izskatās. Bet, par tām bedrēm… Neesmu ne baigais autosporta talants, ne 100 gonkas nobraukušais, bet, ierodoties trasē, to tikai apskatot, skats vērsās uz meža pusi ar domu: “tur rudenī sita baigo bedri, tātad, ja man būtu jābrauc, tur būtu jāpēta un jāuzmanās, turklāt tur ir plats un var apbraukt, daudz nezaudējot.” Čaļi drusku grēkoja, krītot tajā bedrē apli pēc apļa, tas pats bija ziemā Brenguļos izejā no S-veida. Vienreiz kā zobus gandrīz izdauzīju, tuvumā tai vietai nerādījos. Cītīgāk jāštuko braukšana, jāpēta trase. Bet nekrītiet kompleksos, uz šo niansi krīt iekšā pat pieredzējuši krosisti! ;) :D

  • Henrijs Grūbe

   Ja esmu domāts tas kartingists, tad es sapulcē par putekļu mākoni pēc tā līkuma prasīju – vai vēl laistīs tur.. nez kapēc man kaut ko par bedrēm atbildēja. Kā rezultātā mums dažiem fināls arī beidzās tajā putekļu mākonī.. laikam nelaimi piesaucu no rīta.. :) Bedres – tas viss fufels, bet kad pilnīgi neko neredz, nav forši

 • Kavita(Ivo)

  Goka tiešām dievīga :) Tikai Žēl kad mašina neizturēja līdz galam :D :(
  Ir gan plusi gan mīnusi!
  Vienīgais kas mani un vispār domāju daudzus mūsējos apbēdināja, kad sportisti nemāk pardot savas mašinas…Manuprāt cilvēkiem jāiet uz cirku, jo nju tiešām uzvedās kā mazi bērni!!!
  1.kārt-rauj vadus nost lai nevar iedarbināt un saka ka nezin kas pa vainu. itkaa mašinai motors noklapējis(kaut uz izpūtēju palaista udens pudele, ko nospiežot, rada dūmus :D:D)un cenšas mums piestāstīt pilnu galvu!
  2.kārt-ne jau no sportista bet no līdzjutējiem..Jālej benzīns zemē ja naw kaniņas kur pārliet :D(Manuprāt nebūtu sportists drusciņ nomierinājis savus atbalstītājus viņi pat censtos paņemt visu ko vien var tikai lai netiek tas mums :D:D)
  3kaart-Šitā mašīna taisīta speciāli vienai gonkai bet nju uztraucās takā traki ka mēs to autinju pērkat!!!
  TEĀTRIS :D

  • Hm, tiešām, es kaut ko nezinu? :shout:

   • Kavita(Ivo)

    njaa Viestur! :D varbuut!
    nju reaali vnk kapee vajadziigs speleet teaatri?
    reaali vads bij norauts speciaali lai nevareetu iedarbinaat ;)
    degviela un viss paareejais ar bij leiki :D
    it iipassi RR mehaanikis vai kas tas taads (reaali mees jau nopirkussi esam un kaads tolks tur veel muldeet ka motors jau taisiits vienai gonkai utt!!??)

  • RR

   komentāri par tehniskām niansēm lieki,jo izskatās, ka tajās lietās Tev ir tumša bilde!
   līdzjutēji nedaudz uzcepās, bet tas ir normāli, Tavi atbalstītāji arī mēdz dīvaini uzvesties,pat ļoti…
   ja neapmierina pirkums, tad mazdu mx3 varat atgādāt uz Turkalni,naudu dabūsi atpakaļ uzreiz!

   • Kavita(Ivo)

    Kas lieks? Par to pudeli?par to pat citi iereeca :D un par vadu? ko noraavaat? tas arii laikam lieki :D
    nju par saviem liidzjuteejiem nezinu! VARBŪT! NENOLIEDZU! bet nju reaali pirkums ir izdariits un ko tur veel piebilst!
    massina kaa veel apmierina! tapeec jau pirkaam ;) esi uztaisiijis izkataas vinnu pat lloti labi ;)

   • Kavita(Ivo)

    un veel!
    juus jau laikam neredzeejaat kas notika zilajakalnaa kad sakat ka raunas golfs ar mums slikti bij!
    reaali varat neuztraukties es ar mazdu nebraukssu ;)

  • M.Starks

   Par Riekstiņa uzvedību vispār vajadzētu apspriesties kā uzvedas trasā un ārpus tās.
   Bērnudārzs rauj vadus nost???

 • MK

  Par kuru mašīnas pirkšanu Ivo runā? Kuram rāva vadus nost?

  • Kavita(Ivo)

   Mēs kavitas komanda nopirkam uzvareetaaja masiinu ;)
   un vinji norauj vadu lai nevar iedarbinat un teelo mulkjus ka nezinot kas pa vainu :D

 • cik saprotu par jauno-bijusho raivo vaagji

  rekur man labaaks priekshlikums .. mehu gonkas vietaa var palaist braucienu atmuguriski http://www.youtube.com/watch?v=S7ipFApsFec

 • arī no NR.88

  Nikelim gan cepuri nost …. aizgādāja savu nopirkto mašīnu līdz jaunajai mājvietai (Cēsīm) un izstāstīja vēl visas mašīnas fiškas un ko ar šīm fiškām domājis…..+ ko vajag uzlabot! :)

  Autoparks varēja būt nedaudz tuvāk labākajām trases apskates vietām, daudz bija jāstaigā …. bet arī tas veselīgi! :D

  • Zigis vienmēr ir bijis tolerants un godigs gan kā sportists, gan kā cilvēks! Visu cieņu!

  • Kavita(Ivo)

   Tiessi taa ;)
   Nevar saliidzinaat divus dazzaadus cilveekus!
   Viniem visa komanda ir feina ;) ieskaitot arii vinju mehus ;)

 • Cieniijamais RR! Tu esi ljoti nozheelojams kjiimikjis, kursh ar shaadu riiciibu, kaadu mees redzeejaam sveetdien grauj folkreisu kaa sporta veidu. Ja nemaaki ar godu atdot savu auto un tavas ambiicijas ir kaa zilonim, tad ej uz lielo krosu un eksperimentee liidz vemshanai. Tavai izdomai nav robzehu. Kas buus taalaak? Stuteesi petardes izpuuteejaa, uudens vietaa uzizpuuteeja liesi ellju? Tas ir smiekliigi… atkal kaads grib buut iipsahaaks par citiem. Ja reiz tevi uzskatiiju par atraktiivu un forshu brauceeju, tad tagad domaaju, ka tu vienkaarshi esi luuzeris. Esi godiigs pret sevi un citiem un nebojaa mikroklimatu shajaas forshajaas saciikstees! Paldies!

  • Skats no otras malas

   Es gan negribētu piekrist šim komentāram. Aizvainojums par auto atdošanu ir, tas ir saprotams visiem, tas jāmāk atdot ar godu, taču cilvēku, kurš māk uzbūvēt auto mēneša laikā un vinnēt ar to gonku nevar saukt par lūzeri. Lūzeri ir cilvēki, kuriem tas grauž, un tie cenšas vinnēt gonku citā veidā – kaitējot uzvarētājam.
   Saprotams ir folkreisa nolikums par auto pirkšanu, tā tas ir un viss. Taču vērojot no malas, izskatās ka Kavitas komandai tiešām reāli grauž, ka tie vairs nespēj braukt pa priekšu, līdz ar to tiek meklēti citi varianti. Prieks par iegādātu auto, spriežot no šejienes komentāriem, arī ir ne tikai par auto iegādi, bet pat vairak par to, ka uzvarētājs atkal ir zaudējis savu auto.
   Žēl ka citiem nav tādas uzņēmības kā RR, paņemt un uz nākamo gonku uzbūvēt atkal konkurēt spējīgu auto.
   Lūzera vārdu šeit nesaskatu.

   • Tu kļūdies – Jānis Nikels pēc sava pirma auto pārdošanas Skrundā divu nedēļu laikā uzbūvēja jaunu! Ta kā ir arī citiem uzņēmība… noskaidro faktus pirms ko tādu apgavo :)

    • Ermīns

     Nu par Jāni jau neviens nešaubās, tādus vēl ir jāpameklē (protams labā nozīme) :-)

     Bet Raivi arī var saprast – mēneša laikā aiziet divi autiņi un pie tam ne tie sliktākie…varētu būt neliela škrobe! Gan jau, kad visvairāk ir žēl tā laika, kurš iztērēts lai mēneša laikā uzstutētu jaunu auto, tas arī viss! Būs jauni auto, jaunas cīņas, jaunas emocijas!Pīīīssssss Tiekamies Bauskā… :chic:

     • Neko darīt – spēles noteikumi visiem vienādi – you know! Gribi braukt pa priekšu – jārēķinās, ka tavs vai tavi auto būs zem āmura… tapēc jau uzreiz nav jāsāk ar iluzionismu nodarboties :D

      Yes, Bauskā dos lazdā! :)

     • Skats no otras malas

      Šis laikam ir vissakarīgākais un noderīgākais komentārs visā šajā listē ;) Veiksmi visiem sportistiem turpmākajās gaitās! Lai uzvar stiprākais!!!! ;) Peace on visiem ;)

     • Kavita(Ivo)

      tiessi taa [ex] …
      un liels faktors ir vai massina ir jauna vai veca ;)
      kaa tas bij ziemaa ar 3 golfu! aatri nenobrauca bet massinai nebij nevainas un uzreiz tika nopirkta ;)

   • Kavita(Ivo)

    Jaa par luuzeri neviens naw jaadeevee ;)
    es neko sliktu personiigi nenoveelu nevienam :)
    Protams RR ir malacis uzbuuveejot autinju meenessa laikaa un uzvarot! bet ar to jaarekinaas kad taa massina var tikt nopirkta!
    Godiigi man negrauzz!(Es domaaju ka SKATS NO MALAS nav neviens no muuseejiem jo no kavitas es rakstu! ;) )
    Par ko mums uztraukties? mes nespeejam uzbuuveet taadu autinju, tapeec mees taadu nopeerkam ;) jo manupraat taadu pa 950 eiro naw iespeejams uzbuuveett :)

 • Kostiks

  Es neko nezinu par taas dienas notikumiem, bet jautājums, kaapec pec fakta (ka mashina nopirkta) konstateshanas, taa sauktais RR nepirka atpakal savu ieprieksheejo auto, vai pofig… dajebkuru citu, ta nebuutu jaaraud par menesha laika uzbuuveetu mashinu un patereeto laiku, varbuut pat izpaliktu piemineetais teaatris(ja taads bija), vai kas tur veel… piedoiet, tas ir mans subjektiivs viedoklis, nevienu negribu aizskart personiigi! Peace!

 • RR

  Nu tā. Kad visi nomierinājušies un savu viedokli izteikuši gan iesaistītie, gan neiesaistītie, gan tie no malas, gan tie, kas vispār klāt nebija, šo jautro diskusiju noslēgšu ar savu komentāru.
  Noliedzu jebkādus apgalvojumus par ļaunprātīgu mašīnas bojāšānu un negodīgu pārdošanu. Neviens vads auto netika norauts vai citādi bojāts un neviena detaļa nav izrauta. Starp citu, ir vēl dažas ierīces tajā mašīnā, kuru atvienošanai nav ierīkoti slēdži. Ūdens pudeles, termosa ar kafiju vai putekļu lupatas esamībai mašīnas salonā nevienu nevajadzētu uztraukt, ja nu tikai ļoti jūtīgus un nervozus cilvēkus (bet tādiem pie stūres nevajadzētu braukt…). Viena lieta ir dažu komentētāju fantāzijas par tēmu, otra – tas, ko zinu es. Ja jaunie īpašnieki pamēģinātu iedziļināties tehniskās īpatnībās, kas saistās ar konkrētā auto būvi, visam atrastos pamatots skaidrojums.
  Par pārdošanu – pēc finiša auto tika novietots (aizvilkts) uz slēgto parku un ne es, ne kads cits no manas komandas tam vairs klāt negāja. Neviens nezināja, ka un kurš mašīnu nopirks, tāpēc lieks ir kreņķis par pret Kavitu vērstu sazvērestību. Mēs taču viens otram netraucējam – trasē, gar trases malām un uz pjedestāla vietas pietiek!
  Īsi sakot-visi skaļie vārdi no pilnīgi godīgajiem un kristālskaidrajiem komentētājiem ir nevietā, jo NEESMU pārkāpis nevienu no folkreisa nolikuma un noteikumu punktiem: mašīnai nav karkasu pastiprinošu detaļu, riepu protektoru ar nazi nepadziļināju, alkoholu un citas apreibinošas vielas sacensību laikā nelietoju (nekas personīgs, vienkārši minu piemērus…). Uzvarēju godīgā cīņā, ko var apstiprināt tiesneši un, ja kāds netiek ar to galā – nevaru palīdzēt.
  Ar šo tad arī diskusiju noslēdzu, un būs interesanti redzēt arī manas otrās mx3 gaitas. Cerams, ka jaunie īpašnieki auto potenciālu izmantos pilnībā. Rihardam tas sanāca ļoti labi.
  Atvainojos abu manu mazda mx3 faniem, līdzjutējiem un potenciālajiem pircējiem, bet trešā versija vairs nesekos (ja nu vienīgi pēc specpasūtījuma). Paldies par izrādīto interesi un atbalstu!
  Novēlu katram kreņķīgajam komentētājam kaut vai vienu reizi uzvarēt sacensībās un uzkāpt uz augstākā pjedestāla pakāpiena – no turienes skats uz dzīvi saulaināks un arī elpot vieglāk!
  Lai veicas Mūsā! 8-)

  • Kavita(Ivo)

   Tieši tā viedoklis ir izteikts.Visi kas bija spējīgi izteicas un nebaidījās no sava viedokļa ;)
   Necenšos būt riebīgs.Nav naida ne pret vienu no folkreisa dalībniekiem :)
   Manas domas par to visu ir savaadaakas bet lai paliek pie manim :D
   Teksta zemtekstu sapratu, uz ko tas bij tēmets!! :D Necentīšo tavu viedokli nospiest ;) Katrs doma savādak un tāpēc dzīve ir interesanta!!!
   Cerams tā diena būs kad spēšu gan es gan visi pārējie dalībnieki kāpt uz augstakā pakapiena, kas nav kāpuši…Un tad varēšu dalīties ar tevi ar un parējiem par sajūtām ;)
   VEIKSMI VISIEM!! :yes:

  • Volners

   Jautājums nekorekts,bet makten interesē!950EUR bija VIRS mašinu izmaksām,vai zem? ?:-)

  • Kostiks

   ļoti zolīda atbilde RR! Respect džekiem kam patīk būvēt! Veiksmi!!! Savam kolēģim jau prasīju, pa cik šīs savu veco mx3 pārdod… domāju mož var piedāvāt :D, bet nēa, nerullee- viņam mazais motors

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Folkreisa Vasaras kausa 1. posms, Krosa komisijas kausa 4. posms

Smiltene, Tepera trase, 28.04.2019.

Dalībnieki FR (32)

Dalībnieki KKK (16+2)

Reģistrācija parkā

***

Pasaules rallijkrosa čempionāta 2. posms

Spānija, Barselona, 27.04.2019.

Latvijas sportisti:

-Jānis Baumanis

-

***

Latvijas rallijkrosa čempionāta 1. posms, NEZ Kroskartu čempionāta 1. posms

Rīga, BKSB, 04.-05.05.2019.

Dalībnieki

***

Latvijas autokrosa čempionāta 1. posms

Valmiera, Brenguļu autotrase, 12.05.2019.

Dalībnieki

***

Pasaules rallijkrosa čempionāta 3. posms

Beļģija, Spā trase, 11.05.2019.

Latvijas sportisti:

-Jānis Baumanis

-

***

AUTOCROSS.LV ATBALSTA