Folkreiss: 4WD: Skaisti un intriģējošs Play Off!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
06.05.2023
10:06

Turpinot apskatīt Folkreisa Vasaras kausa pirmā posma notikumus Smiltenē jāatzīmē, ka viens no krāšņākajiem pasākumiem bija Folkreiss 4WD klases uznāciens. Skaists fināls un intriģējošs Darzatehnika.lv Balvas izcīņas sākums.

4WD Vasaras kauss startē skaisti

Folkreiss 4WD pirmajā posmā izkristalizējās sezonas sākuma favorīti. Galvenā ziņa – pērnā gada pārliecinošais līderis Kaspars Zuģickis nav zaudējis savu pārsvaru, neskatoties uz dalībnieku pieplūdumu un pērn citu braukušo pieredzes un tehnisko izaugsmi. Zuģickis uzvarēja visos četros kvalifikācijas braucienos. Tomēr bīstamību jau ar pirmo braucienu izrādīja Miks Gabrāns, kopumā uzvarot trīs braucienos, bet viena uzvara tika arī Edgaram Trallam.

Jāatzīmē, ka šī bija pirmā 4WD klases sacīkste ar divām kvalifikācijas grupām, jo dalībnieku skaits pirmo reizi pārsniedza desmit – uz starta stājās 14 braucēji, turklāt sezonas gaitā būs papildinājumi šajā ieskaitē.

Zuģicka pārsvars gan izdzisa brīdī, kad abu grupu līderi un pārējie tikās finālbraucienā. Kaspars komentē, ka uzreiz pēc starta radušās ātrumu pārslēgšanas problēmas, kas liedza realizēt kvalifikācijās demonstrēto pārākumu. Šī situācija ievērojami saasināja cīņu par uzvaru. Vadībā nonāca Tralla, sekoja Gabrāns un Zuģickis. Visi trīs, braucot cieši viens aiz otra, aizvadīja milimetru cīņu, cenšoties tikt līdz finišam pēc iespējas augstākā pozīcijā. Fināls bija skaists! Finišā Edgars pirmais, Miks otrais, Kaspars trešais. Lielisku debijas sacīksti aizvadīja Gatis Petrovičs, kurš finišēja ceturtais, un bija priekšā Ziemas kausa ieguvējam Artim Biezajam un Oskaram Čerņevskim.

Darzatehnika.lv Play Off: Astotdaļfināls aizvadīts

Smiltenē tika uzsākta arī Darzatehnika.lv Balvas Play Off izspēle. Lai šī spēle izdotos, dalībnieku skaitam bija jābūt, sliktākajā gadījumā, virs desmit. Taču klases sakopotie spēki uz pirmo sacīksti izveidoja gandrīz perfektu sastāvu: 14 no 16 nepieciešamajiem. Kolektīvs ar izlozes palīdzību tika sadalīts dueļos. Tā kā divu braucēju no optimālā dalībnieku skaita trūka, pērnā gada šogad startējošie laureāti – Zuģickis un Ermīns Vācietis – iekļuva otrajā kārtā bez pirmā posma cīņas. Pārējiem – dueļi.

 • Tralla : Dzelzkalējs

Edgars Tralla, uzvarot sacīksti, pārliecinoši apstiprināja savu pārākumu pār sacīkšu debitantu Arti Dzelzkalēju. Artim debija neveiksmīga – izstāšanās jau kvalifikācijā tehnikas problēmu dēļ.

 • Krapāns : Biezais

Madara Krapāna un Arta Biezā duelis finālā pat saglabāja intrigu. Līdz brīdim, kad Madars piedzīvoja pamatīgu kūleņošanu, izstājoties gan no fināla, gan Play Off.

 • Brokāns : Vecgailis

Vēl viens duelis, kurš brauciena laikā saglabāja spriedzi. Taču līdz brīdim, kad Artūrs Vecgailis izstājās tehnikas problēmu dēļ. Folkreisa debitants Aleksejs Brokāns dodas tālāk.

 • Petrovičs : Ģērmanis

Divu Gatu dueli izjauca Gata Ģērmaņa mašīnas tehnikas problēmas, kuru dēļ Gatis pameta pilnpiedziņas klasi pēc trešās kvalifikācijas, uzsvaru liekot uz startu pamatklasē ar priekšpiedziņas auto. Būtu bijis interesanti, redzot, ka Gatis Petrovičs finālā finišēja ceturtais – spēku samēru ziņā Ģērmanis varēja būt aptuveni turpat!

 • Zuģickis : X

Ja kāds būtu stājies pretī Kasparam Zuģickim, dabūtu trūkties! No otras puses, fināla iznākums un ātrumkārbas problēmas liek domāt, ka arī Kasparam zināmā mērā paveicās, saņemot autopāreju uz nākamo kārtu.

 • Čerņevskis : Gabrāns

Miks Gabrāns šajā duelī tika uzskatīts par favorītu, bet Oskars Čerņevskis mēdz izspēlēt trikus ar stabilu braukšanu situācijās, kad līderiem neveicas. Šoreiz viss pēc prognozēm.

 • Siliņš : Filipsons

Kristera Siliņa un Dzintara Filipsona duelis varēja būt ļoti neprognozējams – abiem ir pieredze vienas ass piedziņas klasēs, bet pilnpiedziņā abu spēku samēri īsti nav zināmi, kur nu vēl savstarpēji. Taču dueli izšķīra tehnikas izturība: Siliņš kapitulēja pēc pirmā kvalifikācijas brauciena, Filipsons apstājās trešajā. Līdz ar to Dzintars nākamajā kārtā.

 • Vācietis : X

Arī Ermīna sacīksti iznīcināja nelāgas skaņas motorā, kā rezultātā Vācietis neizgāja uz starta finālā no cienījamas sestās starta vietas. Tāpēc viņa palikšana bez pretinieka šoreiz bija laba izglābšanās.

Tam visam rezultāts – Priekulē būs četri skaisti, neprognozējami dueļi!

Priekulē lielisks cetrutdaļfināls

Otrajā posmā, kas 27. maijā norisināsies Priekulē, Līgo trasē, Darzatehnika.lv Balvas izspēle turpināsies ar intriģējošiem dueļiem.

 • Tralla : Biezais

Ja būtu ziema, varētu teikt, ka šis duelis ir absolūti neprognozējams, jo spēkos abi ir ļoti līdzīgi. Smiltenē bija pirmā reize, kad abus bija iespēja redzēt 4WD klasē, un Edgars šķita pārliecinošāks. Taču Priekulē būs pavisam cita trases specifika – līkumotāka, asāka, ar daudz cietāku segumu. Tāpēc apgalvot, ka Tralla saspēkos Biezo “vienos vārtos”, nevar.

 • Brokāns : Petrovičs

Izloze un pirmās kārtas rezultāti izspēlējuši triku – divi spēcīgi debitanti satiksies savā starpā, un jau šobrīd skaidrs, ka pusfinālā būs viens no debitantiem. Kurš? Pēc Smiltenes rezultātiem spriežot Petrovičs, taču jau atkal: mēs nezinām jauno braucēju spēku samērus tik kardināli atšķirīgā trasē Priekule!

 • Zuģickis : Gabrāns

Fantastika! Pirmā kārta savedusi kopā Zuģicki un Gabrānu, kuri Smiltenē finišēja centimetru attālumā viens no otra! Gabrāns finišēja priekšā, bet Zuģickim līdz finālam bija visi uzvarēti braucieni. Lūk, galvenā intriga!

 • Filipsons : Vācietis

Izveidojies duelis ar braucējiem, kurus Smiltenē pievīla tehnika. Abu sniegums neprognozējams – var būt pirmais, var būt pēdējais. Arī šis duelis piesaistīs uzmanību.

Secinājums – pirmā kārta sarūpējusi aizraujošu Play Off turpinājumu. Neviens no tālāk tikušajiem braucējiem nav tāds, par kuru teikt – nu jā, paveicās izlozē, paveicās ar pretinieku. Gaidām ceturtdaļfinālu!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv