Folkreiss: Agrim Upītim komplekts: kūlenis, uzvara un pārdots auto

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
15.08.2011
12:56

(LAF ziņojums presei) LAF Folkreisa Vasaras kausa ceturtais posms un Kurzemes kausa trešais posms, kas svētdien notika Vecpils autotrasē, noslēdzās ar cēsinieka Agra Upīša uzvaru. Junioru vērtējumā labākais bija Renārs Ēķis (Jelgava, Autocross.lv Folkreisa komanda), bet komandu vērtējumā uzvara Autocross.lv Folkreisa komandai, kura ar šo panākumu nodrošinājusi uzvaru visā sezonā.

A finālā no starta vadībā pārsteidzoši aizbrauca rīdzinieks Edvīns Vansovičs, bet viņam pa pēdām sekoja favorīti Agris Upītis un Renārs Ēķis. Trijotne brauca cieši kopā, līdz Vansovičs bija spiests izstāties pusotru apli pirms finiša pusass defekta dēļ. Nonācis vadībā Upītis pozīciju nostiprināja un guva pārliecinošu uzvaru. Renārs Ēķis guva otro vietu, bet pirmo reizi uz pjedestāla folkreisā kāpa Jānis Kļava (Ogre, ASAKA Racing), sasniedzot trešo vietu.

Uz pjedestāla pozīciju pretendēja arī kopvērtējuma līderis Raivis Riekstiņš (Turkalne, Štīm Rally Team), taču līderim nepaveicās – mašīnai tika atrauts aizmugurējais buferis, kļūstot par plīvojošu, konkurentus un skatītājus apdraudošu detaļu. Šādā situācijā tiesneši bija spiesti parādīt Raivim melno karogu, kas nozīmēja sportista izslēgšanu no brauciena. Riekstiņš klasificēts desmitajā vietā.

Junioru ieskaitē Renārs Ēķis guva pirmo vietu, aiz sevis atstājot Rūdolfu Bogenu (Cēsis) un Rihardu Daini (Jūdaži, FlyZone/Folkreisa Fabrika). Starp Renāru un Rihardu pēdējā posmā norisināsies ļoti dramatiska cīņa par uzvaru šajā vērtējumā. Jāpiebilst, ka Ēķim pēdējais Vasaras kausa posms Mūsā būs īpaši sarežģīts, jo viņš pēc Vecpils sacīkstes ir tikai divu punktu attālumā no kopvērtējuma līdera Riekstiņa.

Komandu vērtējumā trešo uzvaru četros posmos sasniedza Autocross.lv Folkreisa komanda. Līdz ar šo panākumu punktu skaits sasniegts tik liels, ka Ēķa, Jāņa Matulēna, Ritvara Bendzika un Evijas Vītolas vienība kļuvusi neaizsniedzama Vasaras kausa kopvērtējumā. Toties par otro vietu Mūsā cīņa būs ļoti sarežģīta, jo par vicelīderu statusu cīnīsies Štīm Rally Team, Kavita V un ASAKA Racing.

Vecpils sacīkstē piedzīvoti arī vairāki iespaidīgi kūleņi. Pat divreiz pamanījās apgāzties Edgara Brēdes auto (viņa statistika – trīs kūleņi pēdējās divās sacīkstēs), tāpat neveiksmi piedzīvoja pirms šī posma otrajā vietā bijušais Kristaps Lapsa, kvalifikācijā apgāzās pat vēlākā uzvarētāja Upīša auto. Vēl folkreisa kūleņu kolekciju papildināja Sandis Džeriņš un Andris Batars.

Pēc sacīkstes notika vienas automašīnas iegāde – Upīša sniegums bija tik pārliecinošs, ka uzvarētāja automobilis tika nopirkts par fiksēto samaksu 950 eiro. Iespējams, ar šo auto uz starta redzēsim LAF Folkreisa Ziemas kausa ieguvēju Jāni Nikelu.

Folkreisa braucēju nākamā tikšanās gaidāma jau šonedēļ – svētdien, 21. augustā 333 trasē notiks LAF Folkreisa Vidzemes un Zemgales kausa izcīņas posms.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv