Folkreiss: Aizkrauklē „pirmais īstais” folkreisa auto?

Viesturs Saukāns  11.02.2015 18:22 9

Pieteikumu pieņemšanas pēdējā diena sarūpējusi pārsteigumu, pat divus: pirmkārt, sestdien Aizkrauklē folkreisā gatavojas debitēt bijušais Latvijas autokrosa čempions Andrejs Lajevskis. Otrkārt, ar… Volvo 940, ko varētu dēvēt par „pirmo īsto” Latvijas folkreisa mašīnu, jo atgādina folkreisa dzimtenes Skandināvijas populārākos folkreisa modeļus.

Andrejs, kurš 1998. gadā kļuva par Latvijas autokrosa čempionu ar VW Kafer automašīnu, bet pēdējos gados vairāk pazīstams kā fragmentārs rallijkrosa braucējs, tehniku gatavo pēdējo pāris nedēļu laikā. Ropažnieks prognozē, ka paspēs sagatavot tehniku startam: „Doma par folkreisu bija kādu laiku, taču kaut kā biju sev iestāstījis, ka šajā disciplīnā ir ierobežots motora darba tilpums līdz 2000 kub. cm. Nezinu, kāpēc man tā likās, bet, kad uzzināju, ka kubatūras ierobežojumu nav, ķēros pie darba. Es ļoti ceru, ka vismaz sākumā manai mašīnai nemetīsies virsū un to nepirks, gribu izbaudīt šo tehniku, saprast, un pavērot, ko ar to folkreisā var izdarīt!”

Ziemas sacīkstēm, iespējams, lielais Volvo varētu būt gan par lielu, gan par smagu, gan nepalīdzēs arī aizmugurējo riteņu piedziņa. Taču jāņem vērā divas lietas – Lajevska pieredze tehnikas gatavošanā un meistarība pie RWD mašīnu stūres. Iespējams, akcenti tiks salikti īstie.

Pozitīvi, ka šogad, līdz ar Andreja startu, cīņā būs devušies jau četri aizmugures piedziņas mašīnu braucēji, lai gan ziema allaž tiek uzskatīta par šīm mašīnām neatbilstošu gadalaiku. Pat ja tā, ziemas treniņi var izrādīties smaga pārbaude pirms īstā spēka demonstrējuma vasaras sezonā.

Andreja Lajevska debiju jau novērtējis otrs Aizkraukles RWD dalībnieks Oļegs Malorodovs: „Ļoti labi, iepriecināja šis pieteikums! Būs interesanti vērot, ko pieredzējis braucējs izdarīs ar lielo mašīnu! Ceru, ka paspēs pieteikties arī Garkalnes BMW braucēji, lai aizmugures piedziņas klase turpina attīstīties!”

Arī Latvijas folkreisa aktīvists, savulaik slavenās Raunas brigādes menedžeris Mārtiņš Lapsa par šo pieteikumu bija sajūsmā: „Šis varētu būt labs notikums folkreisam. Šis gājiens var pagriezt pasākumu ļoti interesantās sliedēs, jo Volvo var sekot vecie 7. sērijas BMW, Opel Rekord ar trīs litru dzinējiem un citādi monstri! Intrigējoši!”

 • braucejs

  A turbinas nav Volvo. Cik man zinams tad tiem ir.

  • 26

   Ir 2L , 2.3L, 2.8L(v6), ja nemaldos, tad visi varianti ir ar turbīnu un bez turbīnas,no stoka.

 • Kamariņš malacis! Lai izdodas!

 • Edissons

  Jā, ļoti apsveicami!

 • 26

  Tā,ko man darīt?Skrūvēt to mazdu līdz galam vai tomēr aizbraukt Volvo paskatīties :-D :-D :-D

  • braucejs

   Skruve, Skruve bus ko nopirkt nakamajaa:D

 • Juris

  :yes:

 • 26

  Ja gadījumā pirms gonkas esi konstatējis,ka tev mašīnā nav dugas,atvainojies tehniskajam un saki,ka nākamajā gonkā,tas būs :-D :-D :-D

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Valmiera, Brenguļu autotrase, 22.09.2018. ČEMPIONU AUTOKROSS LAF Folkreisa Vasaras kausa 6. posms LAF Krosa komisijas autokrosa kausa 10. posms Nolikums Pieteikums - FR Pieteikums - KKK Dalībnieki FR (38) Dalībnieki KKK (24) ČEMPIONU SKAITĪTĀJS (31) ***